روانشناسی

اغلب تشنج ها با اصلاح سبک زندگی درمان می شوند

فارس/ علیرضا یاراحمدی با حضور در برنامه طبیب با تأکید بر اینکه بخش اعظم کنترل تشنج و صرع بسته به اصلاح سبک زندگی است، گفت: تغذیه، استرس، خواب، خستگی، غرق شدن در فضای مجازی و فشار ذهنی حملات صرع را تشدید می نماید.

3 اسفند 1399

15 علت گریه نوزاد بعد از شیر خوردن

گریه نوزاد بعد از شیر خوردن دلایل زیادی می تواند داشته باشد که باید بررسی شود که اگر موضوع جدی است به پزشک مراجعه شود؛ در این مقاله 15 مورد از دلایل گریه نوزاد بعد از شیر خوردن بیان شده است.

11 بهمن 1399

نکات اثبات شده برای اخذ نمرات بالا

در این دانستنی تحصیلی با راهکارهایی درخصوص افزایش بازدهی مطالعه آشنا می شوید.

13 آذر 1399

پنجمین همایش ملی نگاهی نو به زبان و ادب عامه فراخوان داد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در گلستان، فراخوان پنجمین همایش ملی نگاهی نو به زبان و ادب عامه به همت انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی و دانشگاه گلستان و همکاری چندین مرکز از جمله فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دانشگاه آزاد اسلامی در 13 اسفندماه امسال برگزار...

5 آذر 1399

رفع خستگی روزانه با مواد خوراکی

اگر با وجود استراحت کافی و رژیم غذایی کامل، باز هم طی روز احساس کسالت و خستگی می کنید، حتما این مطلب را بخوانید.

27 اردیبهشت 1399

فونسکا: بازی خوبی مقابل فیورنتینا ارائه کردیم، می توانیم توپ را بهتر در اختیارمان داشته باشیم

سرمربی پرتغالی تیم فوتبال رم با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش مقابل بنفش پوشان فلورانس، معتفد است تیمش می تواند در کنترل توپ بهتر عمل کند.

18 بهمن 1398

از مسائل ریوی تا افسردگی؛ زنان خانه دار در معرض چه بیماری هایی هستند؟

می گویند زحمت ما بی ارزش است و کسی آن را به عنوان شغل نمی شناسد. درحالی که ما شاغلان بدون مرخصی و بازنشستگی هستیم و خانه محل کار ماست.

23 آذر 1398

نکاتی مهم برای کنترل فشار خون

درمان فشار خون بالا ممکن است شامل تجویز بعضی داروها و درمان های پزشکی دیگر گردد. با این وجود، شما معمولا می توانید این شرایط را با ایجاد تغییر در بعضی عادات خود نیز کنترل کنید.

13 مهر 1398

قبل از رعایت این نکات، اثاث کشی نکنید!

خبرنگاران: تغییر محل زندگی می تواند به دلایلی متفاوت اتفاق بیفتد و دراین بین، اثاث کشی یا اسباب کشی نیز از سخت ترین مراحل جابجایی محل زندگی به حساب می آید. موضوعی که بسیاری از اشخاص را دچار استرس های پیش از جابجایی می نماید.

12 شهریور 1398

چند ترفند زبان بدن که شما را نزد دیگران محبوب می نماید

خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: همه ما دوست داریم که در جمع های محبت آمیز، محیط کار و روابط عاطفی مان فردی محبوب باشیم. اما محبوب بودن هم ساده به دست نمی آید. در واقع شما برای این که در نگاه دیگران جذاب و دوست داشتنی به نظر آیید، باید بعضی نکات را رعایت...

12 مرداد 1398

نخستین کنگره روان شناسی مثبت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد

نخستین کنگره ایرانی روان شناسی مثبت به همت دانشگاه شهید بهشتی 19 تا 21 آذرماه برگزار می گردد.

9 مرداد 1398

کی روش به همه توهین کرد، برانکو، شفر و کرانچار هم به درد تیم ملی نمی خورند

یک کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: من همواره می گفتم باید صبر و تحمل کنیم. بعد از جام ملت ها، آقای کی روش نمی تواند جایگاهی در فدراسیون فوتبال ما داشته باشد.

16 خرداد 1398