علم و تکنولوژی

فروش بالای نمایشگاه مجازی و مساله کمبود ویترین کتاب در کشور

فرهاد تیمورزاده، مدیر انتشارات تیمورزاده در گفت وگو با خبرنگاران، درباره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، گفت: با توجه به اینکه هنوز نمایشگاه های مجازی در ایران؛ به خصوص در حوزه کتاب هنوز جا نیفتاده است، انتظارمان را بر مبنای واقعیات تنظیم نموده بودیم و...

9 اسفند 1399

معرفی تویوتا chr

هرچند از زمان ورود خودروی تویوتا chr به بازار خودروی ایران کمتر از یک سال می گذرد، اما این خودرو به لطف وجود برخی مشخصات مهم خود از جمله ظاهر متفاوت نسبت به سایر خودروهای هم رده توانسته نظرات مثبت فراوانی را جلب کند. در واقع به لطف محبوبیت خودروهای...

2 اسفند 1399

طرح 100 میلیون دلاری اپل برای مقابله با نژادپرستی

به گفته شرکت اپل، این کوشش جدید شامل حمایت از یک مرکز نوآوری و آموزش جدید است و به کالج ها و دانشگاه های تاریخی سیاه پوستان یاری خواهد نمود.

29 بهمن 1399

مثل هر دفعه هواپیمای مسافربری عادی بود، باز هم خارج از پروتکل سران قوا!

بازدید از فولاد بروجن و کارخانه ورق خودرو بروجن محل بعدی بود، از نکات جذاب سفر با دکتر قالیباف تیز بینی و نکته بینی های خارج از اصول مرسوم مسئولین است.

27 بهمن 1399

انگلیس پهپادهای جدید برای جاسوسی خریداری کرد

ارتش انگلیس سری جدیدی از پهپادهایی را خریداری کرده که می توانند تا فاصله دو کلیومتری تجسس و جاسوسی کنند.

14 بهمن 1399

ترکیه به جمهوری آذربایجان 320 دستگاه اتوبوس صادر می نماید

شرکت خودروسازی تجاری بی ام سی ترکیه نخستین محموله صادرات اتوبوس به جمهوری آذربایجان را سال 2021 خواهد داشت.

13 بهمن 1399

استراتژی های قابل اجرا برای شستن لباس های فضانوردان در فضا بررسی می شود

ناسا اعلام کرد: طی توافقنامه امضا شده مشغول انجام آزمایش هایی برای بررسی استراتژی های قابل اجرا در فضا برای شستشوی لباس های فضانوردان در فضا هستیم.

7 دی 1399

از دلایل مقاومت کمتر جامعه مقابل کرونا، کمتر پرداختن به ورزش است

خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان گفت: اگر جامعه ما در مقابل کرونا حساس تر و آسیب پذیرتر است، علت آن به استایل زندگی و کم تر پرداختن مان به امر به ورزش برمی گردد.

5 دی 1399

آموزش مخفی کردن مودم وایرلس

از راه های کاربردی برای اینکه کسی نفهمد که مودم شما وایرلسش روشن میباشد، مخفی کردن مودم شماست که یک امتیاز بسیار خوب برای هک نشدن است.

27 آذر 1399

فراخوان سامانه زیرنویس اتوماتیک فیلم ها برای ناشنوایان منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا کم شنوا از فیلم های آموزشی هدف یک فراخوان فناورانه شد. همه شرکت ها و مراکز علمی برای کمک به توسعه و تولید سامانه، طراحی و آماده سازی نرم افزار زیرنویس برای فیلم های آموزشی...

24 آذر 1399

ادامه استعفاهای سریالی در پنتاگون

فارس نوشت: با ادامه یافتن موج استعفای مقامات نظامی و امنیتی در دولت آمریکا، معاون رئیس ستاد کارکنان پنتاگون نیز استعفانامه خود را تحویل داد.

23 آذر 1399

آسیا چمن اولین و عظیم ترین فراوری کننده چمن مصنوعی در ایران

آسیا چمن با بهره گیری از کادر متخصص خود و بهترین مواد اولیه، عرضه کننده انواع چمن مصنوعی با بالاترین کیفیت می باشد.

21 آذر 1399

تعبیر خواب عطر و ادکلن

با تعبیر خواب عطر، تعبیر خواب شیشه عطر، تعبیر خواب شکستن شیشه عطر و تعبیر خواب هدیه دریافت عطر همراه مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

19 آذر 1399

نکات اثبات شده برای اخذ نمرات بالا

در این دانستنی تحصیلی با راهکارهایی درخصوص افزایش بازدهی مطالعه آشنا می شوید.

13 آذر 1399

افزایش شرکت های دانش بنیان با وجود تشدید تحریم ها

سرارزیاب شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بعد از تحریم ها، برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، در آیین نامه ها، تغییراتی در راستای تسهیل گری اجرا شده است.

11 آذر 1399

ترامپ خطرناک تر از آن است که فکر می کنید!

ایرنا نوشت: دوره چهار ساله ریاست جمهوری ترامپ ترسناک تر از حد تصور بود؛ جدا کردن فرزندان مهاجر از والدین آن ها، ترویج نژادپرستی، دامن زدن به نظریه های توطئه و راست افراطی، سوء استفاده از صندلی قدرت برای ثروتمندتر کردن خود و خانواده اش، بی کفایتی در مدیریت...

10 آذر 1399

نخست وزیر مصر وارد عراق شد

نخست وزیر مصر امروز در صدر یک هیات بلندپایه از وزرای این کشور برای شرکت در کمیسیون مشترک مصر و عراق وارد بغداد شد.

9 آذر 1399

شرکتهای فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی یاری خواستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، فیس بوک، توئیتر، گوگل، اپل، مایکروسافت، آمازون و بعضی شرکت های فناوری عظیم آمریکایی دیگر از اتحادیه اروپا خواستند تا برای حذف محتوای غیرقانونی و حاوی مطالب نژادپرستانه و نفرت پراکن از شرکت های یادشده حمایت کند.

6 آذر 1399

پنجمین همایش ملی نگاهی نو به زبان و ادب عامه فراخوان داد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در گلستان، فراخوان پنجمین همایش ملی نگاهی نو به زبان و ادب عامه به همت انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی و دانشگاه گلستان و همکاری چندین مرکز از جمله فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دانشگاه آزاد اسلامی در 13 اسفندماه امسال برگزار...

5 آذر 1399

عضویت ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی ملغی می شود

به گزارش خبرنگاران، مرتضی براری در توئیتر نوشت: در جلسه روز 18 شهریورماه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کردم که مواد اساسنامه عضویت ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی از 37 ماده به 16 ماده کاهش یافته است و به همین دلیل مستلزم ارائه لایحه جدید است.

2 آذر 1399
تعداد: (163)