9 راه چاره برای آب کردن چربی شکم

به گزارش انجمن آقای شرفی، چربی شکم علاوه بر کاهش جذابیت شما، خطر ابتلا به فشارخون بالا، بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد. در اینجا راهکارهایی برای کاهش سریع چربی شکم آورده شده است.

9 راه چاره برای آب کردن چربی شکم

انجمن آقای شرفی | چربی شکم علاوه بر کاهش جذابیت شما، خطر ابتلا به فشارخون بالا، بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد. در اینجا راهکارهایی برای کاهش سریع چربی شکم آورده شده است.

1. کاهش مصرف شکر

خوردن شکر، به خصوص شکر تصفیه شده که در مواد غذایی شیرین و نوشیدنی ها وجود دارد، یکی از عوامل مؤثر در انباشته شدن چربی است. گلوکز و فروکز موجود در شکر کربوهیدرات های ساده ای هستند که به که سرعت جذب خون شده و برای آزاد کردن انرژی متابولیزه می شوند. زمانی که بیش ازمیزان مصرف گردد، به گلیکوژن تبدیل شده و در بافت چربی ذخیره می شوند. مصرف زیاد شکر قند خون را نیز بالا می برد که سبب می گردد میزان زیادی انسولین آزاد گردد و بیماری به نام مقاومت به انسولین ایجاد گردد که به سندرم متابولیک مرتبط است. عدم مصرف غذاها و نوشیدنی های شیرین ازجمله آب میوه ها، یکی از برترین کارهایی است که برای آب کردن چربی شکم می توانید انجام دهید. در عوض از میوه های تازه، عسل طبیعی، خرما و .. بهره ببرید.

2. خوردن پروتئین بیشتر

پروتئین یک غذای مغذی است که واقعاً در مبارزه با چربی مؤثر است. زمانی که پروتئین بیشتری می خورید، مدت زمان بیشتری سیر هستید و هورمون گرسنگی (گرلین) کاهش می یابد که درنهایت کل کالری مصرفی در روز را کم می نماید. غذاهای حاوی 20 تا 30 گرم پروتئین، به بالا بردن میزان سوخت وساز بدن شما یاری می نمایند. روزانه سه غذا با پروتئین بالا مصرف کنید تا اشتها و هوستان کنترل گردد. منابع خوب پروتئین شامل مرغ، تخم مرغ، ماهی تازه و دیگر غذاهای دریایی، پنیر و ماست هستند. هرروز یک یا دو تا از این غذاها را مصرف کنید.

3. فیبر بیشتر

مصرف بیشتر فیبر در رژیم غذایی به ویژه فیبر محلول موجود در جو، دانه چیا، حبوبات، سبزیجات و میوه ها می تواند سبب کاهش تجمع چربی در ناحیه شکم گردد. فیبر در ترکیب با آب متورم می گردد و حجم شکم شما را گرفته و حس سیری می کنید. بعلاوه با ترکیب شدن با قند و دیگر کربوهیدرات ها، باعث کاهش و تأخیر در جذب آن ها به جریان خون می گردد.

4. نوشیدن چای

چند فنجان چای در روز چربی های شکم را آب می نماید. چای سبز انتخاب بسیار خوبی است. چای برگ کاملیا سیننسیس و چای اولانگ هم همان قدر مؤثرند. ترکیب های موجود در چای سرعت سوخت وساز را . سرعت چربی سوزی را بالا می برد، مخصوصاً اگر با ورزش کردن ترکیب شوند. یکی دیگر از انواع چای چربی سوز، چای نعناست که به سرکوب اشتها معروفیت دارد.

5. تحرک

بی تحرک بودن یک عامل مهم در ایجاد سندروم متابولیک، چاقی و دیابت است. هر نوع تحرکی مفید است، حتی حرکت های کوچکی که در طول روز انجام می دهیم مثل ضربه زدن با پا یا راه رفتن هنگام صحبت با تلفن. این حرکات که به عنوان اعمال غیرورزشی ترموژنز شناخته می شوند، می توانند به میزان 50 درصد مصرف کل انرژی فردی باشند که کل روز در حال فعالیت است. چیزهای ساده ای مانند استفاده از پله به جای آسانسور و یک پیاده روی سریع بعد از ناهار به کاهش چربی و کالری یاری می نماید.

6. آرام کردن فکر

یوگا و مدیتیشن به کاهش چربی یاری می نماید، البته نه به میزان اثر فیزیکی ناشی از تحرکشان. اما اثرات آرام بخش این ورزش ها هم بسیار مؤثر است. مطالعات بسیاری سطح بالای هورمون استرس (کورتیزول) را به افزایش وزن مخصوصاً در ناحیه شکم مرتبط دانسته اند. روزی حداقل 20 تا 30 دقیقه یوگا کنید یا به تمرین مدیتیشن روزانه بپردازید.

7. ورزش منظم

ورزش منظم کلید کاهش وزن و تناسب اندام است. ازآنجاکه توافق نظری بر روی تمرینات ایدئال (هوازی یا مقاومتی) وجود ندارد، بهتر است کمی از هر دو را انجام دهید. ورزش های مقاومتی برای افراد بالای سی سال بسیار مهم است که در غیراینصورت تراکم استخوان خود را به تدریج از دست می دهند. برخلاف باور عموم، فشارهای شکمی چربی این ناحیه را آب نمی نماید؛ بلکه باعث ساخت عضله می گردد. و ازآنجاکه توده های عضلانی متابولیسم و مصرف انرژی بالاتری نسبت به بافت چربی دارد، به خوش هیکل شدن شما یاری می نماید.

8. عدم مصرف نوشیدنی های الکلی

مصرف الکل باعث چاقی در ناحیه شکم می گردد و به راحتی می تواند کوشش های شما برای آب کردن شکمتان را بی فایده کند. الکل نه تنها کالری بالایی دارد، اما سوخت ارجح بدن است. بنابراین زمانی که نوشیدنی های الکلی می نوشید، دیگر مواد مغذی در غذایتان ذخیره سازی می شوند (در شکم، ران و باسن). بعلاوه الکل کنترل و کمرویی شما را کاهش می دهد و درنتیجه ممکن است بیش ازحد بخورید یا بنوشید.

9. خواب خوب

زمانی که تأثیر کمبود خواب در چاقی را بدانید ، می فهمید که خواب خوب چقدر مهم است. خواب عملکرد غدد را تنظیم نموده و میان هورمون گرسنگی و هورمون سیری تعادل برقرار می نماید. کمبود خواب اشتها و هورمون استرس را بالا می برد که همه باعث تجمع چربی در بدن می شوند. حتماً روزانه 7 تا 8 ساعت بخوابید.

ترجمه: وبسایت انجمن آقای شرفی

منبع: فرادید

به "9 راه چاره برای آب کردن چربی شکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 راه چاره برای آب کردن چربی شکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید