بازداشت فرمانده سابق بزرگترین ارتش دنیا به اتهام فساد اقتصادی

نهاد قضایی کشور چین در آخرین شکار خود در راستای مبارزه با فساد، گو بوشیانگ یکی از ژنرال های بازنشسته و از فرماندهان ارشد ارتش را به اتهام دریافت 12 میلیون و 300 هزار دلار رشوه دستگیر کرد.

بازداشت فرمانده سابق بزرگترین ارتش دنیا به اتهام فساد اقتصادی

به گزارش ایرنا، او که بعضا راهنمایی ارتش کشور چین را در بسیاری موارد بر عهده داشت و به عنوان معاون فرماندهی کل قوا خدمت می کرد، عالی ترین مقام نظامی است که از سال 2013 و پس از فراخوان دولت شی جین پینگ برای مبارزه جدی با فساد به دام دستگاه قضا می افتد.

گو بوشیانگ سال گذشته میلادی به عنوان معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین خدمت می کرد و با توجه به اینکه از تابستان گذشته پرونده او در اختیار بازرسان نهاد قضایی این کشور نهاده شد، از حزب حاکم کمونیست نیز اخراج می گردد.

آنطور که روزنامه ساوت چاینا به نقل از منابع مطلع نظامی گزارش نموده، این مقام ارشد ارتش چین جرائم سنگین اقتصادی دارد و مجازات سختی در انتظارش خواهد بود.

گو بوشیانگ 74 ساله از جمله 25 مرد قدرتمند دفتر سیاسی حزب حاکم چین در سال های گذشته است و به جرات می توان گفت که او بلندپایه ترین فرد نظامی است که از بدو تاسیس چین نو در سال 1949 میلادی به فساد اقتصادی متهم می گردد.

نشریه هنگ کنگی خاطرنشان می نماید که رسیدگی به پرونده مقام ارشد نظامی متهم به فساد اقتصادی انتها یافته و برای صدور رای به دادگاه سپرده شده است.

شو چایهو از دیگر مقام های ارشد کمیسیون مرکزی نظامی چین که در رده بعد از گو قرار داشت دو سال قبل به اتهام فساد اقتصادی دستگیر شد و فروردین ماه سال گذشته در شرایطی که منتظر محاکمه بود به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت.

چائو جیان مینگ رئیس دادستانی عالی خلق چین در آخرین نشست سالانه کنگره ملی چین که اسفند ماه سال گذشته برگزار گردید، بیان کرد که ریشه های قدرت و حزب حاکم با فساد تهدید می گردد و به همین خاطر نمی توان موضوع فساد اقتصادی را نادیده گرفت.

او گفت: اگرچه هزاران نفر تاکنون در این ارتباط دستگیر و مجازات شده اند اما مبارزه با فساد همچنان یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی کشور خواهد بود.

شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین از سال 2013 مبارزه گسترده با فساد در کشور را بیان کرد و از دستگاه قضایی این کشور خواست به شکلی جدی به مبارزه با این پدیده برخیزد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازداشت فرمانده سابق بزرگترین ارتش دنیا به اتهام فساد اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت فرمانده سابق بزرگترین ارتش دنیا به اتهام فساد اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید