10 اپلیکیشن برتر برنامه ریزی درسی برای دانش آموزان و دانشجویان

به گزارش انجمن آقای شرفی، امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارهای ما از طریق گوشی موبایل و اپلیکیشن های آن انجام می گردد. پس شاید ایده بدی نباشد که از اپلیکیشن های این حوزه برای برنامه ریزی دروس و سازماندهی امور تحصیلی استفاده کنیم. در این مقاله به معرفی 10 اپلیکیشن برتر برای دانشجویان و دانش آموزان خواهیم پرداخت.

10 اپلیکیشن برتر برنامه ریزی درسی برای دانش آموزان و دانشجویان

شما به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو، مسئول پیگیری تاریخ های آزمون، منابع آزمون ها، تکالیف درسی و امتحانات نهایی هستید. علاوه بر این موارد ممکن است که در فعالیت ها و کلاس های خارج از مدرسه هم شرکت کنید. در نتیجه به یاد داشتن تاریخ و روزهای مختلف کمی سخت می گردد!

اگر احساس می کنید که در انبوهی از تکالیف غرق شده اید و باید آن ها را سازماندهی کنید، بهتر است که یکی از 10 اپلیکیشن برتر برای دانشجویان و دانش آموزان را آنالیز و امتحان کنید. برای آشنایی با آن ها با انجمن آقای شرفی مگ همراه باشید.

1) Chipper

Chipper یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های مطالعه در میان دانش آموزان است. استفاده از این برنامه می تواند مهارت مدیریت زمان شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. این اپلیکیشن با امکانات زیادی به شما در برنامه ریزی و مطالعه دروس یاری می نماید. متأسفانه در حال حاضر این برنامه تنها برای سیستم عامل اندروید قابل دانلود و استفاده است.

شما می توانید به سادگی تمام دوره هایی که در حال حاضر می گذرانید را به آن اضافه کنید و آن ها را بر اساس زمان و تاریخ در برنامه سازماندهی کنید. Chipper بعلاوه به شما امکان می دهد تا تاریخ آزمون ها، تاریخ سررسید تکالیف و مقالات و آزمایشگاه ها را هم به تقویم خود اضافه کنید. بعلاوه به شما یاری می نماید تا از تکالیف درسی خود آگاه باشید.

وقتی برای مطالعه آماده باشید، می توانید صفحه مورد نظر را باز کنید و تایمر را تنظیم کنید. این برنامه به شما پاداشی را در قالب یک نوع پول خیالی در حین انجام وظایف می دهد. شما در واقع هیچ یک از این درآمدها را در زندگی واقعی دریافت نمی کنید، اما این کار یک انگیزه خوب برای ادامه حرکت شما به سمت جلو خواهد بود.

2) Todait

اگر اغلب هنگام مطالعه از جهت خود منحرف می شوید، باید اپلیکیشن Todait را دانلود کنید. این برنامه دارای می تواند اعلان برنامه های مختلف را بی صدا کند. Todait به شما امکان می دهد تا برای یک جلسه مطالعه یا هر پروژه دیگری که روی آن کار می کنید، تایمر تنظیم کنید.

این ابزار ساده به شما امکان می دهد تا کارهای خاص را بر اساس معیارهای مختلف در نظر داشته باشید و برای آن ها برنامه خوبی در نظر بگیرید. همان طور که کارهای مختلف را به برنامه اضافه و آغاز به تکمیل آن ها می کنید، Todait به شما نشان می دهد که چقدر زمان صرف مطالعه نموده اید و بعلاوه درصد کارهایی که به سرانجام رسانده اید را نیز می توانید در ادامه کار ببینید.

این کار می تواند به طور قابل توجهی شما را برای دستیابی به موفقیت های بزرگ تر تشویق کند. برای این که دید وسیع تری از عملکرد خود داشته باشید، این برنامه آمار تمام جلسات مطالعه شما را هم جمع آوری می نماید و آن ها را در نمودارهایی مفید به شما نمایش می دهد. با این حساب همه این ویژگی ها دست به دست هم می دهند تا این برنامه را در لیست ده اپلیکیشن برتر برای دانشجویان و دانش آموزان قرار دهند.

3) Egenda

از Egenda می توانید برای ایجاد یک برنامه زمان بندی مفید برای انجام تکالیف، پروژه ها، آزمون ها و تست های خود بهره ببرید. از آن جایی که این اپلیکیشن رابط کاربری واضح و ساده و ویژگی های بسیار مفیدی دارد، یک برنامه منحصر به فرد برای مطالعه و برنامه ریزی دروس به شمار می آید. وقتی تکالیف خود را در یک کتاب فیزیکی یادداشت می کنید، ممکن است متوجه شوید که نمی توانید دست خط خود را بخوانید یا به اشتباه یک تکلیف مهم را نادیده بگیرید!

اما Egenda به شما یاری می نماید تا با کدگذاری رنگ و سازماندهی وظایف خود از همه این موارد جلوگیری کنید. شما می توانید به سادگی دروس هر ترم را به همراه تکالیف و تاریخ سررسید آن ها به اپلیکیشن اضافه کنید. این برنامه بی نظیر به شما تاریخ سررسید تکالیف را اطلاع می دهد و اجازه نمی دهد که آن ها را فراموش کنید.

4) My Study Life

شما با My Study Life می توانید به راحتی تکالیف، کلاس ها و امتحانات خود را به یک الگوی برنامه هفتگی اضافه کنید. هنگامی که کلاس های خود را به آن اضافه می کنید، می توانید اطلاعات دقیقی در خصوص آن ها مانند شماره کلاس، تکالیف، زمان کلاس و حتی نام معلم را هم وارد نمایید.

اگر در به خاطر سپردن تعطیلات یا چرخش زمان کلاس ها مشکل دارید، می توانید این اطلاعات را در My Study Life هم وارد نمایید. داشبورد برنامه تمام تکالیف، امتحانات و کلاس های آینده را به شما نمایش می دهد. به این ترتیب هرگز آن تکلیف خود را فراموش نخواهید کرد.

5) Power Planner

پنجمین اپلیکیشن برتر برای دانشجویان و دانش آموزان، Power Planner نام دارد. این اپلیکیشن یک برنامه زمان بندی مطالعه تمیز و ساده برای دانش آموزان دبیرستان و حتی دانشجویان است. پاور پلنر به عنوان یکی از مفیدترین برنامه ها برای هر دانش آموز، به شما یاری می نماید تا زمان کلاس های خود را به خاطر بسپارید، آزمون ها را پیگیری نمایید و در نهایت شما را همراهی می نماید تا تکالیف خود را ادامه داده و تکمیل کنید.

Power Planner با Google Calendar هم ادغام می گردد تا زندگی شما را بسیار آسان تر کند. جدای از موارد قبل، شما می توانید معدل خود را با وارد کردن تکالیف و نمرات آزمون تخمین بزنید. با این حال اگر می خواهید بیش از یک ترم و پنج نمره در هر کلاس اضافه کنید، باید چند دلار برای نسخه پریمیوم هزینه بپردازید. در مجموع برای کارهای عادی و روزمره شما می توانید از نسخه رایگان این اپلیکیشن برای اندروید و iOS بهره ببرید.

6) Easy Study

برای آغاز کار با اپلیکیشن Easy Study، کلاس های خود را به همراه تعداد دفعاتی که می خواهید آن ها را مطالعه کنید، به برنامه اضافه کنید. هنگامی که زمان آن برسد، Easy Study یک اعلان به عنوان یادآوری به تلفن شما ارسال می نماید. این اپلیکیشن به شما امکان می دهد تا اطلاعات بیشتری را در خصوص هر موضوع وارد نمایید. شما می توانید فعالیت های خاصی را که می خواهید در طول هر جلسه مطالعه انجام دهید را هم به آن اضافه کنید.

پس از آغاز مطالعه، اپلیکیشن یک تایمر را آغاز می نماید. اگر می خواهید ببینید که تا به امروز چقدر مطالعه نموده اید، می توانید زمان سپری شده را در بخش آمار مشاهده کنید. بعلاوه به خاطر داشته باشید که نسخه رایگان این برنامه دارای تبلیغات و برخی ویژگی های محدود است. با این حال این برنامه برای هر دو سیستم عامل تلفن همراه یعنی اندروید و iOS به صورت رایگان نیز قابل دانلود است.

7) School Planner

برنامه School Planner هنگام انتخاب گزینه های زمان بندی، تطبیق پذیری زیادی دارد. شما می توانید به راحتی کلاس های خود را در این برنامه وارد کنید و یا از الگوهای پیش فرض بهره ببرید. بعلاوه برنامه بلوک های زمانی خاصی را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران می توانند رویدادها، کارها یا آزمون های آینده را به داشبورد برنامه اضافه نمایند. این برنامه تنها نسخه اندرویدی دارد و هنوز نسخه مختص iOS آن ارائه نشده است.

تجربه استفاده از این اپلیکیشن محدود به زمان کلاس و تکالیف نیست. شما می توانید نمرات، معلمان، تعطیلات، روزهای غیبت و کارنامه مدرسه را نیز به آن اضافه کنید. اگر می خواهید عملکرد خود را دقیق تر زیر نظر داشته باشید، فایل های مربوط به مدرسه را در برنامه آپلود نمایید. از امکانات جالب این برنامه باید به قابلیت اشتراک گذاری این موارد با دیگر افراد دیگر اشاره نمود.

8) Study Bunny: Focus Timer

Study Bunny یک برنامه مطالعه غیر معمولی است، اما مطالعه شما را بسیار سرگرم نماینده تر می نماید. برای آغاز یک خرگوش کارتونی را به شما نمایش می دهد که به عنوان شریک مطالعه در این برنامه کنار شماست. شما بعلاوه می توانید از این برنامه برای زمان بندی جلسات مطالعه، ایجاد لیست کارها، ایجاد فلش کارت و پیگیری پیشرفت خود بهره ببرید.

وقتی آغاز به مطالعه می کنید، سکه هایی به دست خواهید آورد که می توانید از آن ها برای درمان خرگوش بهره ببرید. ضمناً می توانید برای تغذیه و سفارشی کردن دوستتان (خرگوش) اقلامی خریداری کنید که به شما انگیزه می دهد تا یک جلسه طولانی مطالعه را به سرانجام برسانید. در واقع این برنامه از روش های جالب و مختلفی استفاده می نماید تا شما زمان مطالعه بیشتری در روز داشته باشید. به همین سادگی!

9) StudySmarter

StudySmarter یک اپلیکیشن برنامه ریزی مطالعه مفید است که به شما امکان می دهد تا با دانش آموزان دیگر از سراسر دنیا همکاری کنید. برای یاری به شما در صرفه جویی زمان، این برنامه امکان استفاده از فلش کارت های قابل اشتراک گذاری را فراهم می نماید. این بدان معناست که می توانید فلش کارت هایی را که سایر کاربران قبلا ساخته اند جستجو نموده و از آن ها نیز بهره ببرید.

علاوه بر این ویژگی مفید، StudySmarter بعلاوه به شما امکان می دهد تا کاغذهای خود را در برنامه آپلود و حاشیه نویسی کنید. بعلاوه شما می توانید با دانشجویان دانشگاه های مختلف، گروه های مطالعاتی ایجاد کنید. هنگامی که می خواهید پیشرفت خود را آنالیز کنید، می توانید از نمودارهای داخلی برنامه بهره ببرید تا متوجه شوید که آیا به اهداف هفتگی خود می رسید یا خیر.

10) myHomework Student Planner

آخرین اپلیکیشن برتر برای دانشجویان و دانش آموزان، برنامه myHomework Student Planner است. این اپلیکیشن راهی ساده برای پیگیری مطالعات شماست. برای آغاز شما به سادگی باید برنامه کلاس خود و تکالیف آن را وارد کنید. سپس myHomework Student Planner یک برنامه کلاسی با کد رنگی و بعلاوه یک تقویم ایجاد می نماید که کلاس ها، تکالیف و آزمون های آینده شما را سازماندهی می نماید. علاوه بر این، لیست تمیزی از تکالیف خانه را نیز ایجاد می نماید که یادآوری تاریخ های مهم را بسیار آسان تر کند. پس همین حالا توصیه می کنیم که این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید.

جمع بندی

با برترین برنامه های مدیریت مطالعه برای دانش آموزان و دانشجویان می توانید به درستی در جهت خود قرار بگیرید. وقتی یک اپلیکیشن برنامه ریزی برای مطالعه دارید، می توانید با خیال راحت دروس خود را مطالعه کنید و در نهایت با گزارش های ماهیانه و هفتگی تمامی موارد را آنالیز کنید. با این کار از شر یادداشت برداشتن از تایم مطالعه خود، خلاص می شوید.

علاوه بر این موارد، داشتن یک برنامه می تواند به عنوان یادآوری برای آغاز مطالعه یا تکمیل یک تکلیف مهم به شما یاری کند. بعلاوه برخی از این برنامه ها به شما یاری می نمایند تا با افراد دیگر درس بخوانید و گروه هایی برای مطالعه داشته باشید. با وجود این اپلیکیشن ها، شاید زمان آن رسیده که روش های سنتی را در این حوزه کنار بگذاریم و از این اپلیکیشن های حرفه ای برای یاری به پیشرفت خود استفاده کنیم.

شما چه اپلیکیشن های دیگری را در این حوزه می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران انجمن آقای شرفی مگ در میان بگذارید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 اپلیکیشن برتر برنامه ریزی درسی برای دانش آموزان و دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اپلیکیشن برتر برنامه ریزی درسی برای دانش آموزان و دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید