ایران مال تهران ، قطب گردشگری و پنجمین مرکز تجاری بزرگ دنیا

به گزارش انجمن آقای شرفی، اگر حتی یک بار از اتوبان خرازی تهران عبور نموده باشید، قطعا مجموعه ای بسیار بزرگ الجثه و غول آسا توجه شما را به خود جلب نموده است. این مجموعه بزرگ، چیزی جز ایران مال تهران، بزرگ ترین مجتمع تجاری خاورمیانه و پنجمین مجتمع تجاری بزرگ جهان نیست. واقعا بی انصافی است که ایران مال تهران را تنها یک مجتمع تجاری بدانید. زیرا در این مجموعه بسیار بزرگ، بخش های فرهنگی، مذهبی، تفریحی و خدماتی مختلفی وجود دارند که بر ارزش ایران مال می افزایند. پس با خبرنگاران همراه باشید تا بیشتر با این مجتمع غول آسا آشنا شوید.

ایران مال تهران ، قطب گردشگری و پنجمین مرکز تجاری بزرگ دنیا

ایران مال تهران کجاست؟

ایران مال تهران

ایران مال تهران در غرب مرکز و در منطقه 22 شهرداری واقع شده. این بازار بزرگ در دو فاز مختلف ساخته شده که فاز اول آن در سال 1398 به بهره برداری رسیده است. مسئولین مربوط به ساخت پروژه ایران مال تهران امیدوار هستند تا احداث فاز دوم این پروژه بزرگ نیز تا انتها سال 1399 به انتها برسد. جالب است بدانید که فاز اول این پروژه، در مساحتی بالغ بر یک میلیون و 400 هزار متر مربع و فاز دوم آن در مساحتی بالغ بر 550 هزار متر مربع ساخته شده است. ایران مال در نزدیکی دریاچه شهدای خلیج فارس یا همان دریاچه چیتگر قرار گرفته و دسترسی به آن برای ساکنین غرب مرکز بسیار ساده خواهد بود.

مالک اصلی ایران مال تهران کیست و چرا اقدام به ساخت چنین مجتمع بزرگی نموده است؟

با تماشا عظمت ایران مال، قطعا اولین پرسشی که در فکر شما ایجاد می شود، آن است که چه کسی این پروژه بزرگ را ساخته؟ بی شک ساخت چنین مجتمع بزرگ و بزرگ الجثه ای با سرمایه گذاری فردی امکان پذیر نیست. در حقیقت بانک آینده را باید سرمایه گذار اصلی پروژه ایران مال بدانید. پیمانکار اصلی پروژه ایران مال، آقای علی انصاری، موسس بازار فرش و بازار موبایل ایران هستند. اما واقعا چرا بانک آینده که یک سرمایه گذار خصوصی محسوب می شود، حاضر شده چنین سرمایه گذاری بزرگی را انجام دهد؟

در حقیقت آقای رسول اف، مدیریت بانک آینده بر این باور هستند که در شرایط بد و رکود مالی، بانک های خصوصی باید وارد بازار شده و سرمایه گذاری های بزرگی را انجام دهند. بانک آینده نیز به همین خاطر دست به کار شده و کوششی نموده تا چرخ این اقتصاد راکد را به حرکت در بیاورد. اما از طرف دیگر آقای رسول اف بر این باور هستند که چرا باید بزرگ ترین مراکز تجاری و فرهنگی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و مخصوص شیخ نشین ها باشند و ایرانیان از این مراکز بی بهره بمانند؟ به همین خاطر ایشان اقدام به ساخت یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری دنیا در دل مرکز ایران نموده اند تا بتوانند خدماتی درخورد مردم ایران را به آنها ارائه دهند.

معماری ایران مال تهران ، نمونه ای منحصر به فرد در نوع خود

معماری ایران مال تهران

اگر از بیرون به ایران مال نگاه کنیم، شاهد یک بنای بزرگ از جنس شیشه و سنگ خواهیم بود. با تماشا این مجتمع احساس می کنید که خارج از ایران حضور دارید و قرار است وارد یکی از پاساژهای بسیار بزرگ، لوکس و مدرن اروپایی شوید. اما این تنها پوسته بیرونی ایران مال است. ایران مال به صورت لایه لایه طراحی شده و طراحی هر بخش را به صورت کاملا مجزا انجام داده اند. اگر کمی در این مجتمع تجاری بزرگ قدم بزنید، با انواع مختلف سبک های معماری رو به رو خواهید شد. اساسا یکی از وجه تمایزهای ایران مال نسبت به سایر مجتمع های تجاری، دقیقا در تنوع سبک های معماری آن است.

در بخش هایی از ایران مال همچون مسجد جامع، طراحی ایرانی-اسلامی به خوبی دیده می شود. علاوه بر آن اگر به بخش تیمچه حاج علی اکبر بروید، با گچ کاری های سنتی ایرانی رو به رو خواهید شد. بعلاوه، سایر بخش های تجاری ایران مال، ظاهری کاملا لوکس، مدرن و امروزی دارند. پس معماری ایران مال از سه بخش مختلف اسلامی، ایرانی و بین المللی تشکیل شده.

جاهای تماشای ایران مال تهران

همانطور که اشاره شد، ایران مال تنها یک مجتمع تجاری بزرگ نیست. بلکه در دل خود بخش های تفریحی، فرهنگی، هنری و رفاهی مختلفی را جای داده که هر یک می توانند یک جاذبه بسیار منحصر به فرد محسوب شوند. پس باید ایران مال را جزء مهم ترین مراکز تماشای تهران به شمار آورد و به تفکیک در خصوص جاهای تماشای آن صحبت کرد.

باغ ایرانی

باغ ایرانی ایران مال تهران

باغ ایرانی یکی از جاذبه های تماشای ایران مال محسوب می شود که در همین مدت کوتاه، هواداران زیادی را جذب خود نموده. اگر به باغ و بوستان علاقه مند هستید، باید حتما سری به این باغ بزنید. باغ ایرانی از دو بخش باغ ماهان و باغ ملاقات تشکیل شده. البته در فاز اول، تنها باغ ملاقات افتتاح شده و امیدواریم که تا سال 1399، شاهد افتتاح باغ ماهان نیز باشیم.

باغ ملاقات در ایران مال تهران

باغ ملاقات

باغ ملاقات در طبقه دوم ایران مال قرار گرفته است. زمانی که در بازار سنتی ایران مال قدم می زنید، ناگهان به باغی بسیار زیبا، دلباز و تماشای می رسید. این باغ دارای سقف شیشه ای است و حدود 14 متر ارتفاع دارد. در این باغ حتی آبشاری زیبا نیز تعبیه شده تا روحیه بازدیدنمایندگان را به صورت کلی دگرگون کند. بعلاوه کافه ای مجهز در این باغ تعبیه شده تا لذت نوشیدن جرعه ای قهوه ترک در این فضای دلپذیر را از دست ندهید.

بازار سنتی یا همان تیمچه حاج علی اکبر

بازار سنتی

بازار سنتی ایران مال تهران یا همان تیمچه حاج علی اکبر، دقیقا همان جایی است که معماری ایرانی به بهترین شکل ممکن معرفی می شود. دیوار های سفید، گچکاری های هنرمندانه، طاق های قوسی شکل و ترکیب رنگ های سفید، آبی و قرمز که همگی ما را به یاد آثار باستانی دوره قاجار می اندازند. همه چیز زیبا، آرام و چشم نواز است. لوسترهای بسیار بزرگ، لوکس و مجللی از سقف آویزان هستند و به فضا حالت مجلل و شاهانه ای بخشیده اند. علاوه بر آنها، لوسترهای ایستاده زیبایی در کناره های بازارچه به چشم می خورند که انگار قدمت آنها به دوران قاجار باز می شود. شما از ساعت 10 صبح تا 10 شب می توانید از این بازارچه زیبا تماشا فرمایید. بعلاوه باید بدانید که بازارچه سنتی شامل بخش های مختلفی است که به تفکیک آنها را معرفی خواهیم کرد:

تالار آیینه

تالار آیینه

تالار آیینه یکی از بخش های تماشای بازارچه سنتی محسوب می شود که مخصوص پذیرایی از مهمانان ویژه است. طراحی داخلی این تالار با الگوبرداری از مجلس شورای ملی صورت گرفته و برای ساخت آن از حدود 38 میلیون تکه آینه استفاده نموده اند.

شربت خانه

شربت خانه

در دوران قاجار، خبری از کافه و کافی شاپ نبوده. مردم برای صرف نوشیدنی های مختلف، راهی شربت خانه ها می شدند. بنا بر طراحی سنتی تیمچه حاج علی اکبر، یک شربت خانه به جای کافی شاپ در مرکز بازار قرار گرفته. در این شربت خانه انواع چای و شربت به قیمت بسیار مناسب سرو می شود. دکوراسیون داخلی این شربت خانه شبیه به یک رستوران اعیانی در دوران قاجار است. با ورود به این بخش بازارچه، مات و مبهوت تزئینات داخلی، لوستر های بزرگ، آیینه کاری های هنرمندانه و گچبری های سنتی خواهید شد.

سرای فیروزه در ایران مال تهران

سرای فیروزه یا همان گالری فیروزه، همچون یک موزه بسیار زیبا است که در آن آثار فیروزه به فروش می رسند و خرید از این گالری برای عموم آزاد است. در این بخش از ایران مال تهران می توانید انواع اجناس آنتیک مثل خاتم کاری، تابلو فرش، قلم زنی، مینا کاری، سفال همدان، فیروزه کاری و فنجان هایی با طرح شاه عباس را پیدا کنید.

سرای ابریشم

سرای ابریشم

همانطور که انتظار می رود، در این بخش می توانید البسه دست بافت که عموما از ابریشم بافته شده اند را بیابید. البته باید بدانید که بیشتر لباس های موجود در این بخش زنانه هستند و قیمت بسیار بسیار بالایی دارند. برخی از مانتوهای ابریشم تا حدود 35 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. پس در انتخاب آنها دقت کنید!

سرای عقیق

سرای عقیق

اگر به اجناس عتیقه، آنتیک و منحصر به فرد علاقه مند هستید، حتما باید سری به سرای عقیق بزنید. در سرای عقیق می توانید مبلمان، میز و اشیاء تزئینی بسیار زیبای اروپایی را پیدا کنید. این اجناس بسیار گران قیمت هستند. در سرای عقیق خرید برای عموم مردم آزاد است.

سرای زمرد

سرای زمرد

در سرای زمرد ایران مال تهران می توانید شاهد بهترین و زیباترین فرش های دست بافت ایران باشید که نمادی از هنر ایرانیان هستند. در این بخش ایران مال نباید در پی خرید باشید. زیرا برخی از این فرش های نفیس، میلیارد ها تومان قیمت دارند! سرای زمرد بیشتر شبیه به یک موزه فرش های نفیس ایرانی است. بعلاوه گروهی هنرمند مشغول بافت فرشی ارزنده در سرای زمرد هستند و شما می توانید از نزدیک شاهد بافت این فرش باشید.

سوغات سرای ایران

سوغات سرای ایرانی که در نزدیکی تالار آیینه واقع شده، یک فروشگاه مخصوص سوغات ایرانی است. در این فروشگاه شما می توانید انواع آجیل، خشکبار و شیرینی اصیل ایرانی را تهیه کنید. این بخش بیشتر برای گردشگران خارجی مجذوب کنندهیت دارد و آنها را با فرهنگ ایران و ایرانی آشنا می نماید.

نمایشگاه آثار هنری در ایران مال تهران

نمایشگاه آثار هنری

نمایشگاه آثار هنری ایران مال تهران در نزدیکی هتل بین المللی آن قرار گرفته. در این نمایشگاه مدرن، می توانید شاهد حضور آثار هنرمندان مختلف داخلی باشید. بعلاوه امکان خرید آثار هنری و ارسال آن برای خریداران نیز فراهم شده.

ایوان اشراق یا همان ایوان کریستال

ایوان کریستال

ایوان اشراق یا همان ایوان کریستال ایران مال، یکی از سالن های بزرگ تجاری آن محسوب می شود که دارای سقفی تمام شیشه ای به رنگ زرد است. در این سالن برندهای معروف و محبوبی مشغول به کار هستند و می توانید در یک فضای رویایی و زیبا خرید خود را انجام دهید.

نمایشگاه تخصصی خودرو

نمایشگاه تخصصی خودرو

اگر به خودروهای کلاسیک و قدیمی دنیا علاقه مند هستید، حتما باید به سراغ نمایشگاه تخصصی خودرو ایران مال تهران بروید. دکوراسیون داخلی این نمایشگاه بر خلاف تصور، کاملا مدرن، شیک و امروزی است. بعلاوه امکان برگزاری حراج خودروهای کلاسیک نیز در این سالن وجود دارد.

هتل ایران مال تهران

هتل ایران مال تهران

هتل ایران مال یک هتل پنج ستاره بین المللی است که در مجموعه ایران مال تهران قرار گرفته. نزدیکی این هتل به فرودگاه امام و بعلاوه فرودگاه مهرآباد باعث شده تا بسیاری از مسافران اقامت در این هتل را ترجیح دهند. هتل ایران مال در 18 طبقه ساخته شده و دارای 359 اتاق مختلف است.

هایپراستار ایران مال

هایپراستار ایران مال

جالب است بدانید که بزرگ ترین شعبه فروشگاه های زنجیره ای معروف هایپر استار، در ایران مال تهران قرار گرفته. این فروشگاه با مساحت 9 هزار و 400 متر مربع، فضای بسیار زیادی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. به همین علت تنوع محصولات هایپر استار ایران مال بسیار زیاد است. بعلاوه می توانید به صورت رایگان از پارکینگ آن با ظرفیت هفت هزار خودرو بهره ببرید.

سینما ایران مال

همانطور که بارها اشاره کردیم، ایران مال تهران یک مجموعه تجاری - فرهنگی محسوب می شود. به همین علت 18 درصد از فضای ایران مال، به پردیس سینمایی آن اختصاص داده شده. با وجود حدود 10 سالن مختلف سینما، شما می توانید حق انتخاب زیادی داشته باشید. در این پردیس سینمایی از به روزترین تکنولوژی اروپایی استفاده شده و می توانید با تمام وجود از تماشا فیلم های روز ایران و دنیا لذت ببرید.

نمایشگاه ایران مال تهران

جالب است بدانید که ایران مال حدود 45 هزار متر مربع از فضای خود را به محل برگزاری انواع نمایشگاه ها اختصاص داده است. نمایشگاه ایران مال دارای پنج طبقه مجزا است و می توانید برای برگزاری نمایشگاه های مختلف از آن بهره ببرید.

رستوران و کافه های ایران مال

رستوران های ایران مال

طبقه اول و سوم ایران مال تهران به فودکورت آن اختصاص داده شده است. در این دو طبقه تنوع زیادی از رستوران ها و کافه های مختلف به چشم می خورد. پس اگر پس از خرید و تفریحی جانانه در پی فضایی آرام برای میل کردن غذا و برطرف خستگی می شد، به فودکورت ایران مال مراجعه کنید.

رستوران قریشی در ایران مال تهران

رستوران قریشی که یکی از معروف ترین رستوران های زنجیره ای تهران محسوب می شود، در طبقه سوم ایران مال نیز شعبه داشته و به مشتریان همیشگی خود بهترین خدمات را ارائه می دهد. رستوران قریشی در منوی خود تنها غذاهای ایرانی را دارد. بر خلاف برخی از شعب رستوران قریشی، امکان میل کردن غذا در سالن فودکورت نیز برای عموم مردم وجود دارد.

آدرس رستوران قریشی: اتوبان همت غرب، اتوبان خرازی، مجتمع ایران مال ، طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما

ساعت کار رستوران: 10-23

رستوران ساج

اگر در پی غذاهای سنتی ایرانی نیستید و ترجیح می دهید کمی تنوع را تجربه کنید، بهتر است در همان طبقه سوم فودکورت ایران مال به سراغ رستوران ساج بروید. در منوی رستوران ساج انواع غذاهای دریایی به چشم می خورد. امکان میل کردن غذا در محیط فودکورت وجود دارد و می توانید کنار خانواده یک غذای شاهانه میل کنید.

آدرس رستوران ساج: اتوبان همت غرب، اتوبان خرازی، مجتمع ایران مال ، طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما

ساعت کار رستوران: 10-23

کافه لانژ سینما

کافه لانژ به جرات یکی از بهترین کافه های تهران محسوب می شود که خوشبختانه در ایران مال نیز شعبه دارد. مزیت اصلی این کافه در موقعیت قرارگیری آن است. شما می توانید در طبقه سوم و در حین انتظار برای آغاز فیلم مورد نظر خود، وارد این کافه شده و طعم قهوه های ترک آن را به همراه کیک های شکلاتی بچشید.

آدرس کافه لانژ سینما: اتوبان همت غرب، اتوبان خرازی، مجتمع ایران مال ، طبقه سوم (غرب G3)، فودکورت سینما

ساعت کار کافه: 10-23

دریاچه و آبنمای موزیکال

دریاچه و آبنمای موزیکال

جالب است بدانید که به تازگی دریاچه و آبنمای موزیکال ایران مال تهران نیز در بخش جنوبی آن افتتاح شده. این آبنما به جرات یکی از زیباترین و بزرگ ترین آبنماهای دنیا است و گردشگران زیادی تنها برای تماشا آن به ایران مال مراجعه می نمایند. شب ها نورپردازی این آبنما، بسیار تماشای است.

باغ کتاب ایران مال

باغ کتاب ایران مال

یکی از معروف ترین بخش های مجموعه، کتابخانه ایران مال است. معماری این کتابخانه از کتابخانه موجود در دانشگاه آکسفورد انگلستان الهام گرفته است. کتابخانه ایران مال درحال حاضر دارای حدودا 50 هزار جلد کتاب بوده و قرار است که تا 70 هزار جلد افزایش داده شود. استفاده از این کتابخانه فعلاً برای عموم آزاد است و به راحتی می توانید هر کتابی که می خواهید را برداشته و مطالعه کنید، اما حق بردنِ کتاب به بیرون از کتابخانه را ندارید. در آینده قرار است که در ورودی کتابخانه گیت نصب شود و در این صورت، برای استفاده از کتابخانه به عضویت احتیاج خواهید داشت. برخی از کتاب ها در طبقات بالای کمدها هستند و دستتان نمی رسد. اما می توانید از کتابدارهای موجود در کتابخانه بخواهید تا آن ها را برای شما پایین بیاورند.

کتابخانه در کل سه طبقه است که طبقه اول کتابخانه عمومی، طبقه دوم آرشیو مجلات، و طبقه سوم هم بخش عمومی است، اما از این سه طبقه، فقط طبقه اول افتتاح شده و بازدید از آن برای عموم آزاد است. کتاب هایی که در باغ کتاب ایران مال هستند زمینه های تاریخ، ادبیات، آیین و مذهب، هنر، روانشناسی و… را پوشش می دهند و در برخی بخش ها، کتاب بچه ها هم وجود دارد. البته از آنجایی که این کتابخانه تازه افتتاح شده است، هنوز لیست بندی آن به صورت کامل انجام نشده و تقریبا بیش از نیمی از کتاب ها به صورت پراکنده در قفسه های گذاشته شده اند. بعلاوه کتاب های عتیقه چاپ مسکو که به زبان لاتین نوشته شده اند هم در کتابخانه ایران مال وجود دارند و می توانید از کتابدارها بخواهید تا آن ها را به شما نشان بدهند.

تا به امروز، چندین برنامه فرهنگی (مانند سازنوازی) در این کتابخانه برگزار شده و قرار است که در روزهای آینده، با افتتاح سایر بخش های کتابخانه، کمیت و کیفیت این رویدادهای فرهنگی بیشتر شود. در سرتاسر کتابخانه، قفسه های چوبی بلند و زیبا وجود دارند و میز و جایگاه های راحتی برای مطالعه کتاب ها گذاشته شده اند. در کف کتابخانه، یک فرش 350 متری زیبا پهن شده که دست باف است و از کاشان آورده شده است. ضمناً قرار است که علاوه بر کتابخانه عمومی، بخش جدیدی برای فروش کتاب نیز افتتاح شود. دو آسانسور آماده به کار هم در کتابخانه است. ساعات کاری کتابخانه ایران مال بصورت زیر است:

شنبه تا پنجشنبه: 8 صبح تا 12 شب

آدینه: 9 صبح تا 11 شب

مسجد ایران مال

مسجد ایران مال

یکی از اولین جاهای تماشای ایران مال در طبقه اول، مسجد حضرت محمد رسول الله (ص) است. این مسجد دارای دو ورودی اصلی و مجزا برای آقایان و بانوان است. زمانی که وارد مسجد می شوید، شاهکار معماری اسلامی استفاده شده، در نقطه به نقطه این محل توجه شما را جلب خواهد نمود. بهتر است بدانید که طرح معماری مسجد حضرت محمد رسول الله (ص) الهام گرفته از معماری استفاده شده در مسجد النبی است. در همان ابتدا، یک مجسمه بزرگ ساخته شده از مرمر در وسط قرار گرفته است که به شکل یک فنجان طراحی شده و دقیقا بالای آن، یک لوستر بسیار بزرگ و زیبا وجود دارد و نورپردازی بسیار زیبایی برای ثبت یک خاطره با عکس دارد.

وارد مسجد که می شوید، در ابتدا یک فرش یک تکه 800 متری دست باف خواهید دید، یکی از بزرگ ترین فرش های یک تکه دنیا. چیزی که این منظره را جالب تر می نماید، رنگ های سفید و فیروزه ای استفاده شده است که به نوعی سقف و فرش را به هم وصل می نماید. در صحن مسجد ایران مال، یک پیشخوان صندوق امانات وجود دارد که مسئول اشیای گمشده کل ایران مال است و اگر احیاناً چیزی گم کردید، حتماً اول از همه به مسئول امانات اطلاع بدهید. بعلاوه کفشداری مسجد هم با کمدهای چوبی ساخته شده، اما هنوز قابل استفاده نیست. در سراسر ایران مال، چندین ویلچر هم گذاشته شده است. برای استفاده از این ویلچرها باید کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشید. یکی از این ویلچرها هم در همان صحن مسجد (کنار صندوق امانات) موجود است.

تالار الماس

تالار الماس ایران مال

تالار الماس ایران مال به تالار مد و طراحی و مد و پوشاک اسلامی اختصاص داده شده است.هدف از نامگذاری این تالار با نام الماس، ایجاد این حس در مخاطب است که این قسمت، بخش خاص و ویژه ای است و فضایی برای درخشش است. در طراحی داخلی این تالار، از درخشش، طرح و زاویای الماس گونه بهره گرفته شده است.

مجموعه ای ورزشی ایران مال

مجموعه ای ورزشی ایران مال

ایران مال یکی از مدرن ترین مجموعه های ورزشی تهران را در خود جای داده است و ورزشگاه ورزشی در واقع مهم ترین بخش مجموعه ورزشی ایران مال به شمار می آید، این ورزشگاه شامل سالن های ورزشی مختلفی نظیر سالن کشتی، سالن تنیس، سالن والیبال، سالن فوتسال، سالن های ویژه جانبازان و معلولین می باشد و می توان گفت که جوابگوی احتیاج های اغلب ورزشکاران و علاقمندان به ورزش است.

جالب است بدانید که این ورزشگاه ورزشی کاملاً مطابق با استاندارد های روز دنیا ساخته شده و به مدرن ترین فناوری های ورزشی مجهز می باشد، در این مجموعه بخش های متعددی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از زمین های تمرین، ساختمان پستیبانی، کافه، باشگاه بدنسازی، اتاق ماساژ، مرکز پزشکی و غیره. گفتنی است که در ورزشگاه ورزشی ایران مال، چندین سالن وی آی پی نیز وجود دارد که گردشگران تور تهران می توانند در صورت تمایل از آن ها استفاده نمایند.

زمین بازی اسکواش

ایران مال کوشش دارد تا در همه جهات متمایز باشد. به همین خاطر یک مجموعه ورزشی کاملا منحصر به فرد نیز در دل خود جای داده. زمین بازی اسکواش ایران مال تهران دارای چهار کورت تمام شیشه ای بسیار زیبا است. جالب است بدانید که در مواقع بازی بانوان، یک پرده اتوماتیک، دید را به داخل از بین می برد.

پیست اسکی

پیست اسکی

واقعا با وجود امکانات فرهنگی ورزشی مختلف، ایران مال لایق مقام بهترین مجتمع تجاری ایران و شاید دنیا است. ایران مال حدود چهار هزار متر مربع از مساحت خود را به پیست اسکی روی یخ اختصاص داده. این پیست کاملا حرفه ای است و می توانید روی آن انواع ورزش های زمستانی را انجام دهید. اگر به چنین ورزش هایی علاقه مند هستید، می توانید حتی در کلاس های آموزشی آن نیز شرکت کنید.

بولینگ ایران مال

بولینگ ایران مال که هواداران بسیاری دارد، از مجذوب کننده ترین بخش های این مرکز تجاری و تفریحی به شمار می رود. این مکان با طراحی مدرن و بی نظیر ایجاد شده و در بخش بام بازار بزرگ ایران قرار گرفته است.

بولینگ ایران مال 16 خط بازی دارد و که منظره منحصربه فرد آن رو به دریاچه چیتگر، هر کسی را به خودش جذب می نماید. محیط بولینگ مجذوب کننده ایران مال خانوادگی است و لحظات بسیار مجذوب کنندهی را برایتان رقم می زند.

بولینگ ایران مال

ورزشگاه چند منظوره

ورزشگاه چند منظوره ایران مال در محدوده باغ ارم این مجتمع قرار گرفته است. ظرفیت این ورزشگاه در حدود 1300 نفر است که امکان تماشای هر نوع بازی توپی، تنیس، کشتی، ورزش های رزمی و … را فراهم می نماید. در نزدیکی این مجموعه می توانید فروشگاه تجهیزات ورزشی و راکتی و آمادگی جسمانی را ببینید و آنچه را که احتیاج دارید به راحتی از آنجا تهیه کنید. ویژگی مهم ورزشگاه چند منظوره ایران مال امکانات مناسب برای استفاده راحت معلولان است.

اگر از مجموعه مجذوب کننده ایران مال تماشا می کنید، حتما یک بار به این ورزشگاه بروید.

ورزشگاه چند مظوره

شهربازی ایران مال

ایران مال جزو آن دسته از مراکز تماشای و تفریحی تهران است که همه اعضای یک خانواده از بودن در آنجا لذت می برند. شهربازی ایران مال مکانی است که می توانید از هیجان انگیزترین تجربه ها در آن لذت ببرید. ترن هوایی در فضای بسته، پیست قایق های ضربه ای، فضای بازی لیزری، سالن نمایش بچه ها و … از مجذوب کننده ترین وسایل بازی در شهربازی این مجموعه هستند.

شهربازی ایران مال

اطلاعات بازدید از ایران مال تهران

آدرس ایران مال : تهران، اتوبان خرازی (غرب به شرق)، بعد از خروجی دریاچه چیتگر، ایران مال

شماره تماس: 0212929

ساعت بازدید: 9 صبح تا 24 نیمه شب

هزینه بازدید: رایگان

جهت دسترسی به ایران مال:

شما می توانید از دو طریق مختلف خودتان را به ایران مال برسانید.

  • جهت اتوبان خرازی

اگر از شرق حرکت می کنید، می توانید با ادامه دادن جهت اتوبان همت غرب خودتان را به اتوبان خرازی برسانید. سپس بعد از خروجی دریاچه چیتگر یا همان بلوار صمیعی، از خروجی طبیعت خارج شده و با توجه به تابلوهای راهنما وارد ایران مال تهران شوید. اما اگر از غرب تهران حرکت می کنید، جهت خرازی را ادامه دهید و پیش از دریاچه چیتگر، با توجه به تابلوهای راهنما وارد ایران مال شوید.

  • جهت اتوبان تهران = کرج

زمانی که از کرج به سمت تهران بیایید، بعد از خروجی پارک جنگلی چیتگر، باید وارد خروجی اول شوید. جهت را مستقیم ادامه دهید تا به ایران مال برسید.

پارکینگ های ایران مال

ایران مال دارای پارکینگ های بسیار بزرگ با ظرفیت کلی حدود 20 هزار خودرو است. شما به ازای هر ساعت توقف، باید هشت هزار تومان پرداخت کنید. اگر در ایام آخر هفته به ایران مال بیایید، ممکن است در صف های طولانی پارکینگ کمی معطل شوید.

نزدیک ترین مترو به ایران مال تهران، ایستگاه چیتگر است. بعد از خروج از مترو باید تاکسی گرفته و خودتان را به ایران مال برسانید.

خب انجمن آقای شرفی ی عزیز، نظر شما در خصوص این قطب گردشگری چیست؟ به نظر شما چقدر طول می کشد تا بیشتر ساکنین مرکز، ایران مال را برای تفریحات خود انتخاب نمایند؟ اصلا به نظر شما چرا این مجموعه در غربی ترین نقطه تهران بنا شده؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. نباید فراموش کنید که ما بی صبرانه منتظر تماشا نظرات شما عزیزان همراه هستیم. پس ما را بیش از این منتظر نگذارید!

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "ایران مال تهران ، قطب گردشگری و پنجمین مرکز تجاری بزرگ دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران مال تهران ، قطب گردشگری و پنجمین مرکز تجاری بزرگ دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید