ورود فرهنگ نوآوری و فناوری به گروه های سنی دانش آموزان در سیکاپ

به گزارش انجمن آقای شرفی، یاسر قرایی دبیر برگزاری رویداد سیکاپ در مورد ضرورت برگزاری چنین رویدادی گفت: یکی از بزرگترین جامعه آماری ما دانش آموزان هستند که احتیاج است تا فرهنگ نوآوری و فناوری در این گروه های سنی ورود پیدا کند.

ورود فرهنگ نوآوری و فناوری به گروه های سنی دانش آموزان در سیکاپ

گروه علم و پیشرفت انجمن آقای شرفی؛ در نشست خبری رویداد پنجمین دوره رقابت استارتاپی نمایشگاه اینوتکس (اینوتکس پیچ) و چهارمین دوره رویداد سیکاپ که با حضور سجاد عباسی فشمی دبیر نمایشگاه اینوتکس 2022 برگزار گردید؛ یاسر قرایی مسئول برگزاری رویداد سیکاپ شرحاتی را درخصوص جزئیات برگزاری این رویداد ارائه داد.

یاسر قرایی دبیر برگزاری رویداد سیکاپ در مورد ضرورت برگزاری چنین رویدادی گفت: یکی از بزرگترین جامعه آماری ما دانش آموزان هستند که احتیاج است تا فرهنگ نوآوری و فناوری در این گروه های سنی ورود پیدا کند. علاوه بر دانش آموزان افرادی مانند کارآفرینان، مدیران و مربیان مراکز آموزشی نیز در حوزه آموزش نقش دارند، از این رو ما در سیکاپ قصد داریم فرهنگ نوآوری و فناوری را که منجر به کارآفرینی می گردد را وارد سنین پایین تر کنیم.

قرایی درخصوص این رویداد را شامل 5 قسمت مختلف دانست و در این خصوص شرح داد: یک بخش شامل نمایشگاه است که دستاوردهای مربیان و دانش آموزان را معرفی می نماید. بخش دوم پروتایپ است که مربیان دانش آموزان و مراکز آموزشی می توانند مستندات پروتایپ خود را برای ما ارسال نمایند. تا درنهایت در بخش کافه سرمایه در بحث تجاری سازی آن ها کار کنیم. بخش دیگر مربی برتر نام دارد که با شعار من، تو، ما اصولی تدریس می کنیم به شناسایی روش های تدریس خلاقانه و نوآورانه می پردازد. و درنهایت پس از داوری به 3 نفر اول جایزه اهدا خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: بخش دیگر بخش کارآفرینی است که سرمایه گذاران و مدیران مراکز آموزشی از سراسر کشور به این رویداد دعوت می شوند تا از نمایشگاه بازدید نمایند و با روش ها و محصولات نوآورانه آموزشی آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار نمایند. بخش دیگر توانمندسازی مدیران مراکز آموزشی است که در آن با روش های دسترسی به نوآوری ها و فناوری، چگونگی ایجاد مدارسی خلاق در دوران پساکرونا و نحوه سرمایه گذاری در حوزه نوآوری و فناوری در آموزش آشنا می شوند.

دبیر برگزاری رویداد سیکاپ با اشاره به رویداد دانش آموزی این نمایشگاه گفت: در این بخش از سیکاپ کوشش می گردد در مباحث آموزشی هیجان ایجاد گردد و ارزیابی دانش آموزان به این صورت است که هرکس باتوجه به استعدادها و توانایی خود در سه گروه سنی زیر 7 سال، بین 7 تا 14 سال و بالای 14 سال سنجیده می گردد. برای این رویداد، دو پیش رویداد درنظر گرفته ایم؛ که پیش رویداد اول روی وبسایت قرار می گیرد و در انتهای بهمن ماه رویداد حضوری در هر استان برگزار می گردد که در آن افرادی که دارای امتیاز بالاتری باشند سال آینده در اینوتکس 2022 پارک فناوری پردیس حضور خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ورود فرهنگ نوآوری و فناوری به گروه های سنی دانش آموزان در سیکاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود فرهنگ نوآوری و فناوری به گروه های سنی دانش آموزان در سیکاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید