فواید مصرف آجیل برای بدن

به گزارش انجمن آقای شرفی، آجیل و انواع آن یک انتخاب سالم برای حفظ سلامت است و بنا به بسیاری از مطالعات بالینی تازه، اضافه کردن روزانه 30 گرم آجیل به رژیم غذایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 30 درصد کاهش می دهد.

فواید مصرف آجیل برای بدن

به گزارش انجمن آقای شرفی، دکتر حسن فلاح حسینی عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی درخصوص فواید مغزها اظهار کرد: مغزها (nuts) مغز گردو، بادام، پسته، فندق و غیره دارای اسیدهای چرب غیراشباع، فیبر، پروتئین، ویتامین E، اسید فولیک (فولات)، و چند ماده معدنی (minerals) مانند پتاسیم، روی و منیزیم هستند و مواد موثره ای مانند ترکیبات فنلی و فیتواسترول دارند.

وی بیان نمود: پژوهش های متعددی نشان داده که مغزها از مرگ و میر ناشی از بیماری های قلب و عروق پیشگیری می نمایند و به عبارت دیگر، مغزها اثر محافظ قلب و عروق دارند.

فلاح حسینی با اشاره به اینکه دلیل این خاصیت مغزها نامشخص است ولی ممکن است ناشی از کاهش غلظت چربی های خون، کاهش وزن یا اثر ضدالتهاب یا عوامل دیگر باشد، اضافه نمود: علاوه بر این، اخیراً معلوم شده که خوردن مغزها ممکن است احتمال ابتلاء به نوعی بی نظمی ضربان قلب به نام فیبریلاسیون دهلیزی و نارسایی قلبی را نیز کاهش دهد.

به نقل از روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی؛این عضو هیات علمی اعلام نمود: اضافه کردن بادام به رژیم غذایی، منجر به کاهش سطوح کلسترول ال دی ال یا کلسترول بد می گردد و از تشکیل پلاک در عروق و خطر ابتلا به حمله قلبی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می نماید. مطالعات بالینی نشان می دهد که مصرف بادام بعلاوه خطر ابتلا به مقاومت به انسولین و دیابت را نیز کاهش می دهد و باعث افزایش حساسیت به انسولین می گردد. علاوه بر این، مصرف بادام راهی برای کاهش وزن است.

وی در خاتمه بیان نمود: اضافه کردن مغز پسته به رژیم غذایی دارای مزایای بالقوه برای قلب است. در افراد مبتلا به دیابت، مصرف پسته باعث کاهش کلسترول تام و کلسترول ال دی ال؛ یعنی دو فاکتور خطر ابتلا به بیماری های قلبی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فواید مصرف آجیل برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید مصرف آجیل برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید