زنان خراسان جنوبی تولیدکننده 80درصد محصولات صنایع دستی استان

مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان جنوبی با بیان این که صنایع دستی نقش تاثیرگذاری در اقتصاد بانوان دارد، گفت: صنایع دستی راهی برای توسعه مشاغل خرد و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است.

زنان خراسان جنوبی تولیدکننده 80درصد محصولات صنایع دستی استان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، نفیسه نخعی در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه سراسری خراسان جنوبی بیان نمود: زنان دست کم تولیدکننده بیش از 80درصد محصولات صنایع دستی در استان هستند.

او با بیان این که صنایع دستی تاثیر و نقش بسیار مهمی در اقتصاد بانوان خراسان جنوبی به خصوص در روستاها دارد، ادامه داد: صنایع دستی نمادی از همت و توانمندی زنان استان است.

مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان جنوبی صنایع دستی را راهی برای فعال شدن کارگاه های خانگی و توسعه مشاغل خرد و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی دانست و بیان نمود: نقش زنان در ماندگاری، توسعه و رونق رشته های صنایع دستی قابل توجه و ستودنی است.

نخعی با بیان اینکه نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای معرفی محصولات صنایع دستی به ویژه در حوزه بانوان است، اظهار کرد: همچنین صنعتگران می توانند از دل این نمایشگاه ها، به بازارهای دائمی متصل شوند.

او اظهار کرد: آشنایی با ظرفیت های حوزه صنایع دستی، فراهم کردن بسترهای لازم برای ورود هنرمندان به استان و معرفی ظرفیت های هنری از دیگر مزیت های برگزاری این نمایشگاه ها است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: آشنایی هرچه بیشتر مردم باهنر صنایع دستی از انتظاراتی است که باید با برگزاری این رویداد فرهنگی، هنری به دنبال تحقق آن برویم.

نخعی با اشاره به حمایت های انجام شده از صنعتگران بیان نمود: استانداری دستگاهی اجرایی بوده که می تواند در راستای اخذ تسهیلات مورد نیاز صنعتگران رایزنی های لازم را با دیگر دستگاه ها انجام دهد.

او گفت: از آن جا که صنایع دستی متکی به منابع داخلی است، طبعا هرگونه افزایش و میزان تولید و فروش فراورده های دستی، اثر مستقیم در ازدیاد تولید ناخالص ملی دارد.

منبع: میراث آریا

به "زنان خراسان جنوبی تولیدکننده 80درصد محصولات صنایع دستی استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان خراسان جنوبی تولیدکننده 80درصد محصولات صنایع دستی استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید