جام جهانی پنالتی ها!

به گزارش انجمن آقای شرفی، پیش بینی می شود که در جام جهانی 2022 قطر رکورد تعداد پنالتی در تاریخ جام جهانی خواهد شکست.

جام جهانی پنالتی ها!

به گزارش انجمن آقای شرفی ، ایسنا به نقل از یورونیوز، هیچ چیز مانند تماشای ضربات پنالتی پرهیجان نیست وقتی بازیکنان مقابل دروازه بانان قرار می گیرند. بعد از پایان این داستان یکی به عنوان قهرمان و یکی به عنوان بازنده خارج می شود. در هر جام جهانی، زدن یک پنالتی پیروز به این معناست که سال ها، اگر نگوییم دهه ها، در خاطره ها ماندگار می شوید.

پنالتی زدن در جام جهانی چگونه است؟

لاندون دونوان، بهترین گلزن تاریخ آمریکاست که در 157 بازی 57 گل به ثمر رسانده و بهترین گلزن آمریکا در تاریخ جام جهانی است. او گفت که پنالتی زدن در جام جهانی یک تجربه اعصاب خردکن و پراسترس است. شما می دانید که این یک لحظه بزرگ نه تنها برای شما و تیم شما، بلکه برای کشور شماست. در جام جهانی پنالتی زدن استرس زیادی دارد. وقتی یک پنالتی باشگاهی را می زنید حتی اگر آن پنالتی را از دست بدهید، ممکن است دو هفته دیگر یک پنالتی دیگر بگیرید و جبران کنید ولی در جام جهانی، پنالتی دومی در راه نیست و شاید دیگر تکرار نشود.

آیا فناوری اضافه شده تعداد پنالتی ها را افزایش می دهد؟

جدیدترین مطالب

دفاع کولینا از ربات آفساید در جام جهانی

دانستن اینکه شما مسئول رویاهای میلیون ها نفر در خانه هستید، می تواند دلهره آور باشد. بعد از ورود فناوری بازبینی تصاویر، امکان بازبینی برخوردها و خطای هند است و همین باعث می شود تعداد پنالتی ها بیشتر شود. VAR برای کمک به داوران داخل زمین در گرفتن خطاهای انجام شده در محوطه جریمه که ممکن است از دست داور در رفته باشد، معرفی گشت.

کیت هکت، داور سابق پیش بینی کرد که جام جهانی قطر رکورد پنالتی را خواهد شکست.

او گفت: من فکر می کنم پنالتی های بیشتری در جام جهانی قطر اعلام شود. در جام های جهانی قبلی که این فناوری نبود پنالتی های زیادی رخ داد و از چشم داور دور ماند. فرآیند VAR تضمین می کند که این پنالتی ها دیده و اعلام شوند.

جای تعجب نیست که پیرلوئیجی کولینا، رئیس کمیته داوران فیفا، سرپرستی مسئولان بازی ها در جام جهانی قطر است. او به عنوان بهترین داور فوتبال در تمام دوران شناخته می شود. کولینا شش بار متوالی به عنوان بهترین داور سال فیفا انتخاب شد.

پادشاهان پنالتی

آلمان پادشاه بلامنازع ضربات پنالتی است که از 18 پنالتی 17 ضربه را در جام جهانی به گل تبدیل کرده است. فرانسه، مکزیک، انگلیس و آرژانتین تلاش کردند در ضربات پنالتی در جام جهانی آلمان را شکست دهند ولی همگی شکست خوردند.

با یوناس گردس، روزنامه نگار ورزشی آلمانی صحبت کردیم و از راز پیروزیت آلمان را در ضربات پنالتی پرسیدیم.

گردس گفت: مهم تر از همه چیز در ضربات پنالتی تجربه به کمک می آید. بیایید ینس لمان را به یاد بیاوریم که با کاغذ در کفش هایش بررسی کرده بود که بازیکنان پنالتی خود را کجا می زنند. البته، مانند همیشه کمی شانس نیز دخیل است. آلمان هرگز در ضربات پنالتی جام جهانی فوتبال شکست نخورده است.

فشار پنالتی ها

با این حال، برای قهرمانی در جام جهانی، ممکن است نیاز باشد که در طول جهت یک یا دو پنالتی را به ثمر برسانید. استفان وارناک، ملی پوش سابق انگلیس گفت: فشار در زدن پنالتی خیلی زیاد است. وقتی به فینال یورو فکر می کنم، این فشار روی تیم وجود داشت که در خانه قهرمان شویم و در نهایت بازیکنان نتوانستند فشار را مدیریت کنند.

ادامه مطلب

منبع: خبرکانادا

به "جام جهانی پنالتی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی پنالتی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید