WHO احتمالاً واکسن روسی کرونا را تأیید می کند

به گزارش انجمن آقای شرفی، سازمان جهانی بهداشت می گوید در حال رایزنی با نهاد روسی سازنده واکسن کرونا برای قرار دادن این واکسن در فهرست محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری است.

WHO احتمالاً واکسن روسی کرونا را تأیید می کند

به گزارش فارس، سازمان دنیای بهداشت (WHO) امروز پنجشنبه شرح داد در حال انجام رایزنی هایی با نهاد روسی تولیدکننده واکسن اسپوتنیک در خصوص قرار دادن این واکسن در فهرست ویژ ه موسوم به محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری است.

سازمان دنیای بهداشت در بیانیه ای به رویترز گفت: WHO با مرکز پژوهشی همه گیرشناسی و میکروبیولوژی گاملیا در تماس بوده و این مرکز تمایل خودش را برای تقاضای قرار دریافت در فهرست اضطراری WHO ابراز کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما چشم به راه دریافت داده های آنها در خصوص واکسن اسپوتنیک 5 هستیم. چنانچه محصولی که خواستار ارزیابی برای قرار دریافت در این لیست شده ملاک های لازم را برآورده کند، سازمان دنیای بهداشت نتایج را در سطح گسترده منتشر خواهیم کرد.

خبرگزاری رویترز نوشته اعطای شرایط استفاده اضطراری به این واکسن عملاً به معنی آن است که سازمان دنیای بهداشت استفاده از آن را به اعضای خود توصیه می کند.

پیش از این شرکت داروسازی فایزر هم دوشنبه اعلام کرده بود داده های اولیه از تزریق واکسن کرونا به داوطلبان، حاکی از ایمن بودن واکسن این شرکت است.

این شرکت پیش از این در ماه مهر اعلام کرده بود درخواست جواز برای تولید واکسن کرونا که در همکاری با شرکت آلمانی بیون تک در آخرین مراحل آزمایشی واقع شده است، اواخر ماه نوامبر به نهادهای مسئول نظارت بر کیفیت دارو در آمریکا تسلیم خواهد شد.

فایزر می گوید، بررسی اولیه داده های مربوط به واکسن این شرکت نشان می دهد تزریق این واکسن در 90 درصد موارد باعث ایجاد مصونیت در برابر کرونا شده است. مطابق ادعای این شرکت آمریکایی، در آخرین مرحله آزمایش بالینی، تزریق این واکسن به 94 بیمار داوطلب به ایجاد هیچ عارضه جدی در آنها منجر نشده است.

یک مقام ارشد سازمان دنیای بهداشت روز دوشنبه گفت واکسن فایزر تا مارس 2021 شرایط همه گیری بیماری کووید-19 را تغییر خواهد داد.

بروس آیل وارد نتایج اعلام شده از سوی شرکت فایزر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفته استفاده از این واکسن برای درمان آسیب پذیرترین بیماران تا مارس 2021، می تواند در فرایند همه گیری این بیماری تغییرات بنیادی ایجاد کند.

این شرکت اعلام کرده تا پایان سال 2021 میلادی بیش از یک میلیارد دوز از این واکسن را در سراسر دنیا عرضه خواهد کرد.

سازمان دنیای بهداشت شهریور ماه اعلام کرده بود این سازمان واکسن های ساخته شده در 19 کشور دنیا برای پیشگیری از کرونا را جهت انجام آزمایش های بالینی تأیید کرده است.

طبق گزارش پایگاه New Europe در فهرست واکسن هایی که مورد تأیید قرار گرفته اند اسامی 33 واکسن از 19 کشور انگلستان، چین، روسیه، آمریکا، آلمان، ژاپن، هند، کره جنوبی، بلژیک، سوئد، سنگاپور، ایتالیا، استرالیا، تایوان، کوبا، فرانسه، اتریش و کانادا دیده می شود.

روزنامه گاردین هم گزارش داده سازمان دنیای بهداشت در حال انجام بررسی های لازم بر روی 170 واکسنی است که ادعا شده می توانند در پیشگیری از واکسن کرونا موثر باشند.

تولید انبوه واکسن بیماری ها در شرایط معمول نیازمند سال ها آزمایش و صرف زمان است اما دانشمندان امیدوارند بتوانند ظرف 12 تا 18 ماه واکسن کرونا را تولید و آن را روانه بازار کنند.

واکسن ها آنتی ژن های ضعیف شده یا مرده ای هستند که دستگاه ایمنی بدن را برای مبارزه در برابر ویروس ها، آموزش داده و آن را به ساخت آنتی بادی تحریک می کنند.

منبع: فرارو

به "WHO احتمالاً واکسن روسی کرونا را تأیید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "WHO احتمالاً واکسن روسی کرونا را تأیید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید