ثبت اولین مرگ ناشی از آبله ام در آرژانتین

به گزارش انجمن آقای شرفی، وزارت بهداشت آرژانتین روز گذشته (دوشنبه) اظهار داشت که اولین مورد مرگ ناشی از عوارض ابتلا به بیماری آبله میمونی که از این پس بنا به توصیه سازمان جهانی بهداشت با عنوان آبله ام نامیده می گردد، در این کشور به ثبت رسیده است.

ثبت اولین مرگ ناشی از آبله ام در آرژانتین

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش وزارت بهداشت آرژانتین، فرد قربانی این بیماری مردی 44 ساله بوده و از 9 اکتبر امسال میلادی (2022) تحت مراقبت های ویژه با دستگاه تنفس مصنوعی قرار داشته است. وی بعلاوه عوامل خطر اچ آی وی را نیز داشته است.

بر اساس داده های رسمی تا تاریخ 22 نوامبر، آرژانتین 895 مورد ابتلا به آبله ام را به ثبت رسانده است که افزایش هفتگی 3.46 درصدی را نشان می دهد.

بر اساس گزارش ها، بیش از 66.4 درصد موارد تایید شده ابتلا به این بیماری در شهر بوئنوس آیرس، مرکز آرژانتین به ثبت رسیده است.

اولین مورد ابتلا به آبله ام در آرژانتین در تاریخ 27 مه امسال شناسایی شد که از آن موقع تا به امروز این بیماری در 15 استان از 24 استان این کشور گزارش شده است. بعلاوه میانگین سنی موارد ابتلا به این بیماری در آرژانیتن 35 سال گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وزارت بهداشت آرژانتین پس از گزارش اولین موارد ابتلا به آبله ام در کشور های غیر بومی، یک تیم کاری به منظور نظارت و توصیه کردن برای تیم های بهداشتی و مردم ایجاد کرد.

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) در بیانیه ای گفت که از این پس نام بیماری آبله میمونی را به کلمه جایگزین mpox یا آبله ام تغییر می دهد.

این سازمان بعلاوه اضافه نمود: در طول سال آینده هر دو نام آبله میمونی و آبله ام را به کار خواهد برد تا به تدریج نام قدیمی کنار گذاشته گردد.

منبع: فرارو

به "ثبت اولین مرگ ناشی از آبله ام در آرژانتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت اولین مرگ ناشی از آبله ام در آرژانتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید