امارات به زودی از ChatGPT به عنوان نیروی تدریس استفاده می نماید

به گزارش انجمن آقای شرفی، امارات متحده عربی وقتی متوجه شد که فناوری چقدر می تواند مفید باشد که بیماری کووید-19 در حال شیوع بود و تمام آموزش ها باید به حالت آنلاین و از راه دور منتقل می شد.

امارات به زودی از ChatGPT به عنوان نیروی تدریس استفاده می نماید

امارات متحده عربی به زودی معلمان هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT را برای کلاس های درس معرفی می نماید که این سیستم های نو مکمل کار معلمان خواهند بود و قرار نیست جایگزین آنها شوند.

به گزارش آی ای، ربات های هوش مصنوعی که این روزها پس از عرضه عمومی ربات پیشرفته به وسیله شرکت OpenAI موسوم به ChatGPT به شدت در حال ترویج هستند، می توانند به زودی در کلاس های درس کشور امارات متحده عربی تدریس نمایند.

این خبر را وزیر آموزش این کشور در یک کنفرانس آموزشی مطرح نموده است.

احمد الفلاسی وزیر آموزش امارات در اجلاس آموزشی الف گفت: در وزارت آموزش، ما متعهد به پذیرش فناوری های پیشرو هستیم و با شرکای خود برای توسعه معلمان هوش مصنوعی مبتنی بر GPT و تکامل فناوری آموزشی برای ارتقای سیستم آموزشی در امارات متحده عربی همکاری می کنیم.

وی اضافه نمود: با سرعت گرفتن پیشرفت ها در علم و فناوری آموزشی در سراسر دنیا، روش های سنتی تدریس تغییر نموده است و ابزارهای نوآورانه کلاس درس را به وسیله یادگیری تعاملی و از راه دور متحول نموده اند.

این اظهارات در جلسه ای از سوی وزیر آموزش برای رسیدگی به آخرین تحولات در زمینه هوش مصنوعی و استفاده از آنها به نفع آموزش بیان شد.

الفلاسی تأکید کرد که همکاران او برای اطمینان از استفاده از فناوری های هوش مصنوعی برای افزایش کیفیت یادگیری و آموزش کار خواهند کرد و قرار نیست این سیستم ها جایگزین معلمان شوند. وی بعلاوه گفت که آنها با شرکای خود مانند شرکت های مایکروسافت و OpenAI همکاری خواهند کرد.

در حالی که بعضی از متولیان آموزش و معلمان در سراسر دنیا(به ویژه در نیویورک) استفاده از هوش مصنوعی را در کلاس های درس ممنوع نموده اند، امارات متحده عربی از این فناوری نو استقبال می نماید.

پذیرش و ترویج این فناوری نو

الفلاسی گفت: این فناوری باعث می گردد معلمان، دانشگاهیان و مربیان در سطح دنیا نه تنها نحوه تدریس خود، بلکه نحوه ارزیابی خود را نیز مورد ارزیابی مجدد قرار دهند. ما در امارات توافق کردیم که این فناوری را بپذیریم.

وی اضافه نمود: ما در حال تنظیم یک خط مشی هستیم که دستورالعمل هایی را به اساتید و معلمان ارائه می دهد که چگونه می توانند از این مدل های بزرگ زبانی به نفع خود استفاده نمایند تا به دانش آموزان در تعامل با آن یاری کند، اما در عین حال اطمینان حاصل گردد که آنها برترین یادگیری را داشته باشند.

امارات متحده عربی وقتی متوجه شد که فناوری چقدر می تواند مفید باشد که بیماری کووید-19 در حال شیوع بود و تمام آموزش ها باید به حالت آنلاین و از راه دور منتقل می شد.

الفلاسی می گوید: همه ما کووید را گذرانده ایم و متوجه شده ایم که فناوری در آموزش چقدر اهمیت دارد.

وی در خاتمه گفت: ما به جای اینکه فناوری را تنها ابزاری برای غلبه بر بحران بدانیم، باید به فناوری به عنوان ابزاری برای یاری به تغییر آموزش نیز فکر کنیم.

منبع: عصر ایران

به "امارات به زودی از ChatGPT به عنوان نیروی تدریس استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات به زودی از ChatGPT به عنوان نیروی تدریس استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید