ادعای عجیب نیوزیلند علیه ایران ، نسبت به اقدامات چین هم نگران هستیم

به گزارش انجمن آقای شرفی، سرویس اطلاعات و امنیت نیوزیلند در راستای فضاسازی علیه ایران، روسیه و چین مدعی شد که این کشورها برای دخالت در امور داخلی نیوزیلند کوشش می نمایند.

ادعای عجیب نیوزیلند علیه ایران ، نسبت به اقدامات چین هم نگران هستیم

به گزارش انجمن آقای شرفی، به نوشته نشریه تایم، سرویس اطلاعات و امنیت نیوزیلند در گزارش تحلیلی خود از تهدیدات امنیتی نیوزلند که برای اولین بار در روز آدینه (امروز) منتشر شد، گفت که تعداد کمی از کشورها وجود دارند که کوشش می نمایند مداخله خارجی داشته باشند، اما توانایی آنها برای ایجاد آسیب قابل توجه است و هدف اصلی فعالیت های مداخله جویانه آنها، جوامع مهاجر و مستقر در نیوزیلند بوده اند که ممکن است به وسیله یک دولت خارجی به عنوان ناراضی تلقی شوند.

در این گزارش آمده است که مهم ترین این موارد، هدف قرار دادن جوامع چینی در نیوزیلند به وسیله گروه ها و افراد مرتبط با جمهوری خلق چین است.

بعلاوه در این گزارش آمده است: کوشش های چین برای پیشبرد مشارکت سیاسی، مالی و نظامی خود در اقیانوس آرام باعث رقابت استراتژیک شده است و ما از فعالیت های جاسوسی چین در داخل و علیه نیوزیلند مطلع و نسبت به آن نگران هستیم.

سرویس اطلاعات و امنیت نیوزیلند در بخش دیگری از گزارش خود از ایران و روسیه به عنوان سایر کشورهای مداخله نماینده نام برد و مدعی شد که ایران با نظارت و گزارش در خصوص جوامع ایرانی و گروه های ناراضی در نیوزیلند درگیر مداخلات اجتماعی شده است.

در این گزارش کمتر به روسیه پرداخته شده اما در آن آمده است که کمپین های بین المللی اطلاعات نادرست مسکو بر دیدگاه های بعضی نیوزلندی ها تاثیر گذاشته اما به طور خاص نیوزیلند را هدف قرار نداده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادعای عجیب نیوزیلند علیه ایران ، نسبت به اقدامات چین هم نگران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای عجیب نیوزیلند علیه ایران ، نسبت به اقدامات چین هم نگران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید