9 خودوری تازه فراوری داخل به بازار می آید

به گزارش انجمن آقای شرفی، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر پایه ساماندهی توسعه محصول در صنعت خودروی کشور از حیث توسعه پلتفرم و محصول، از سال آینده 9 خودروی نو داخلی به جمع تولیدات خودروسازان داخلی اضافه خواهد شد.

9 خودوری تازه فراوری داخل به بازار می آید

یه گزارش ایرنا، توکلی بیان داشت: در شهریورماه امسال نمایشگاه تحول صنعت خودرو با تکیه بر دو مفهوم بن سازه های بومی و هم افزایی در صنعت خودرو با مشارکت شرکت های دانش بنیان داخلی برگزار گردید که طی آن نقشه راه آینده صنعت خودرو با تکیه بر بن سازه های با کیفیت بومی به همراه نمونه محصولات به نمایش گذاشته شد؛ در این بین تمرکز بر چهار بن سازه کلیدی برای دستیابی به محصولات باکیفیت با مقیاس مالی فراوری مد نظر نهاده شد.

وی اعلام کرد: بنابراین در گام دوم پوست اندازی پلتفرمی صنعت خودروی کشور برای گذار از محصولات فعلی به سمت محصولات با کیفیت که ابتکار عمل فراوری آن ها در دست شرکت های دانش بنیان داخلی باشد شروع شد و هم اکنون به وسیله معاونت حمل و نقل وزارت صنعت معدن و تجارت به صورت هفتگی مورد پایش قرار می گیرد.

این مقام مسوول وزارت صمت ادامه داد: در این برنامه یکی از مهم ترین دغدغه های مشتریان در صنعت خودروی کشور که همانا دستیابی به محصول مالی باکیفیت با سازوکار اجرایی به روز لحاظ شده و هم اکنون مراحل طراحی و توسعه این پلتفرم به وسیله دو خودروساز کشور در حال انجام است.

وی گفت: در محصول مالی مدنظر که با توان مهندسان ایرانی در یک شرکت دانش بنیان داخلی طراحی صورت گرفته است، خودرویی با مصرف سوخت زیر پنج لیتر در صد کیلومتر طراحی شده است و البته در این خانواده محصول خودروی برقی مقرون به صرفه نیز در حال طراحی و تکوین در یک شرکت دانش بنیان داخلی دیگر است.

وی اضافه نمود: بدین ترتیب در سال آینده شاهد محصولات نو به توضیح ذیل خواهیم بود:

1-واریانت نخست خودروی مالی سایپا بر پایه پلتفرم خودروی مالی مشترک سایپا و ایران خودرو

2- خودروی ری را (کراس اور پلتفرم اختصاصی ایران خودرو)

3- خودروی اختصاصی پارس خودرو p 90 بر پایه پلتفرم به روز شده ال90 و قطعات کاملاً بومی

4- خودروی آریای اتومات (بر پایه مگا پلتفرم اختصاصی سایپا)

5- خودرو TF 21 بر پایه پلتفرم به روزآوری شده ایران خودرو

6-خودروی اطلس بر پایه پلتفرم به روزآوری شده ایکس 200 سایپا

7- خودروی سهند بر پایه پلتفرم به روزآوری شده ایکس 200 سایپا

8- وانت آریسان سه منطبق بر استاندارد ها شرکت ایران خودرو

9- وانت اختصاصی گروه سایپا منطبق بر استاندارد ها و فیس لیفت های محصولات جاری (مدل های سال) به منظور ارتقا استانداردها.

توکلی لاهیجانی اعلام کرد: در سال 1401 گونه های مختلف بر روی پلتفرم مالی مشترک سایپا و ایران خودرو مشتمل بر گونه برقی و بعلاوه دو محصول هاچ بک و SUV بر روی پلتفرم sp 0 عرضه خواهد شد.

منبع: فرارو

به "9 خودوری تازه فراوری داخل به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 خودوری تازه فراوری داخل به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید