پیام الهام علی اف به رئیسی: از گفت وگوهای سیاسی منظم بین تهران و باکو قدردانی می کنم

به گزارش انجمن آقای شرفی، رئیس جمهور آذربایجان نوشت: من از گفتگوهای سیاسی منظم بین باکو و تهران و همکاری در تعدادی از زمینه ها قدردانی می کنم و معتقدم امروز چشم اندازهای زیادی برای توسعه بیشتر همکاری های متقابل و سودمند ما وجود دارد.

پیام الهام علی اف به رئیسی: از گفت وگوهای سیاسی منظم بین تهران و باکو قدردانی می کنم

به گزارش گروه بین الملل انجمن آقای شرفی، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در پیامی به سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان به مناسبت سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور نوشت: این روز مهم بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران را ـ سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ـ صمیمانه به جنابعالی تبریک عرض می کنم و بهترین آرزوهای خود را به ملت دوست و برادر ایران اعلام می دارم.

اراده ملت های ما که با ریشه های مذهبی و فرهنگی به هم پیوسته اند، پایه اصلی روابط آذربایجان و ایران است که بر اساس احترام متقابل و حسن همجواری بنا شده است.

سطح بالای روابط محبت آمیز امروز ما نتیجه فعالیت های مشترک کشورهای ما در 30 سال گذشته است. طی این سالها، سفرهای متقابل متعدد، اسناد امضاءشده، توافقات حاصل شده و پروژه های مشترک، نقش مهمی در توسعه همکاری های پویای ما در زمینه های سیاسی، اقتصادی، حمل ونقل، انرژی، فرهنگی و سایر حوزه ها داشته است.

من از گفتگوهای سیاسی منظم بین جمهوری آذربایجان و ایران و همکاری ما در تعدادی از زمینه ها قدردانی می کنم، معتقدم امروز چشم اندازهای زیادی برای توسعه بیشتر همکاری های متقابل و سودمند ما وجود دارد.

بدون شک، احیای مرزهای دولتی آذربایجان و ایران در نتیجه آزادسازی سرزمین های تاریخی و باستانی ما از اشغال، شرایط مساعدی را برای استفاده کامل از ظرفیت های موجود در زمینه های مختلف و مشارکت مشترک در اجرای کریدورهای حمل ونقل و ارتباطی ایجاد کرده است.

در این راستا، مایلم بر اهمیت یادداشت تفاهم بین دولت جمهوری آذربایجان و دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص ایجاد ارتباطات نو بین منطقه اقتصادی زنگه زور شرقی جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان تأکید کنم.

در زمان حاضر، کار بازسازی و بازسازی گسترده ای در منطقه ها آزادشده ما در حال انجام است. ما راضی خواهیم شد که در آینده نزدیک شاهد مشارکت شرکت های کشور شما در این فرآیند باشیم.

معتقدم که روابط آذربایجان و ایران که در خدمت منافع مردم ما و منافع کشورهای ماست، با تلاش های مشترک ما با موفقیت به توسعه و تقویت ادامه خواهد داد.

با استفاده از این فرصت، برای شما آرزوی سلامتی، موفقیت در امور و آرامش و بهروزی برای مردم دوست و برادر ایران دارم.

با احترام،

الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیام الهام علی اف به رئیسی: از گفت وگوهای سیاسی منظم بین تهران و باکو قدردانی می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام الهام علی اف به رئیسی: از گفت وگوهای سیاسی منظم بین تهران و باکو قدردانی می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید