نکاتی در طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب

به گزارش انجمن آقای شرفی، خانه های ما پناهگاه های ما هستند، جایی که در انتها روز در آن استراحت و تجدیدقوا می کنیم و آسایش خود را بازمی یابیم. ویژگی های خانه شما مانند رنگ دیوارها، تزئینات هنری و بعلاوه اندازه شلوغی و درهم ریختگی آن بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر می گذارد.

نکاتی در طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب

به گزارش انجمن آقای شرفی، در اینجا به بعضی ایده های دکوراسیون داخلی و نکات طراحی خانه که می تواند برای کاهش اضطراب و افزایش رفاه عمومی خانه مفید باشد، اشاره می کنیم.

استفاده از رنگ های آرامش بخش

به رنگ ها اجازه دهید که در ایجاد آرامش سهیم باشند و مطمئن شوید که طراحی خانه تان بیش از افزایش تنش در آسایش شما نقش دارد. به عبارت دیگر هنگام انجام تزئینات خانه، رنگ ها را با دقت انتخاب کنید تا به این وسیله اضطراب را کاهش دهید. طبق مطالعات انجام شده، رنگ های مختلف که استرس را کاهش می دهند شامل رنگ های آبی، بنفش، سفید، صورتی و سبز هستند.

برعکس رنگ های تحریک نماینده مانند قرمز، با واکنش های استرسی شدید مرتبط هستند. بیایید تصور کنیم که با اضطراب درگیر هستید اما می خواهید خانه تان را بارنگ های زنده تزئین کنید. یک طیف ملایم تر از رنگ موردعلاقه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، به جای استفاده از قرمز روشن در اتاق نشیمن، یک قرمز پاستلی ملایم انتخاب کنید. با این انتخاب ها بدون نگرانی از عارضه جانبی اضطراب آور رنگ آمیزی خانه تان که ممکن است باعث ناراحتی شما گردد، همچنان محیط خانه تان از رنگ های متنوع بهره می برد.

کیفیت خواب خود را در نظر بگیرید

هیچ چیز بدتر از خوابیدن روی یک تخت ناراحت نماینده، به خصوص برای مدت طولانی نیست. تشک ما نه تنها می تواند بر سلامت جسمانی مان تأثیر بگذارد، بلکه به طور قابل توجهی بر سلامت روان ما نیز تأثیر دارد. تشک های ناراحت نماینده و اتاق خواب های نامرتب استرس زا هستند و ممکن است بر اندازه خواب عمیق هر شب ما تأثیر بگذارند.

تشک خود را حداقل هر هفت سال یک بار تعویض کنید تا مطمئن شوید که راحت است. پس ازاینکه تخت را مطابق احتیاجهایتان آماده کردید، می توانید روی کل طراحی اتاق تمرکز کنید. قدم زدن در یک اتاق خواب آرام و شیک، فضا را برای یک خواب آرام شبانه فراهم می نماید.

طبیعت را به خانه بیاورید

یک دلیلی وجود دارد که شما از گیاهان خانگی بسیار لذت می برید و محیط های پر از گیاه را بسیار مجذوب نماینده می دانید. چه متوجه شوید یا نه، طرح های بیوفیلیک که شما را دوباره به طبیعت متصل می نمایند، شادی را برایتان ده برابر می نمایند.

طبق تحقیقات انجام شده، محیط های خالی از تکه های طبیعت به طور قابل توجهی بر سلامت روحی و جسمی فرد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، گیاهان می توانند استرس و مسائل سلامتی مانند اضطراب را کاهش دهند. گیاهان خانگی به قدری برای محیط داخلی ما حیاتی هستند که ناسا بر روی برترین گیاهان خانگی و ویژگی های تصفیه نماینده هوای آن ها مطالعه و تحقیق می نماید.

ایجاد فضای خالی

هنگامی که طراحی خانه خود را در جهت کاهش تنش انجام می دهید، از فضای منفی یا خالی برای ایجاد فاصله در اطراف اشیا خانه بهره ببرید. نتیجه این کار می تواند به خصوص در فضاهای کوچک تر، این تصور را ایجاد کند که فضای وسیع تری در اختیار دارید. تصور حضور در یک فضای وسیع تر باعث می گردد اتاق ها کمتر دلگیر به نظر برسند و این امر خود به عنوان عامل از بین برنده اضطراب عمل می نماید. به عنوان مثال، قسمت هایی را در قفسه ها خالی بگذارید. فضای زیادی بین وسایلی مانند کاناپه و دیوار ایجاد کنید.

ایجاد یک منطقه راحت

برترین کار این است که نوع فعالیتی که برایتان آرامش بخش است را با فضای خانه خود تطبیق دهید. چه مدیتیشن، خواندن کتاب یا گوش دادن به موسیقی، برای هیچ یک از چنین فعالیت هایی لازم نیست یک اتاق کامل را به این منظور اختصاص دهید. در عوض مکانی را انتخاب کنید که خارج ازمسیر فعالیت های آغازین روزانه در خانه باشد. همه ما در مقطعی از زندگی به یک نقطه گریز احتیاج داریم.

به طور خلاصه نکات طراحی خانه که در این مقاله عنوان گشت، به شما نشان می دهد چگونه دیدگاه خوش بینانه تری داشته باشید و خانه خود را به مکانی لذت بخش برای گذراندن وقت تبدیل کنید؛ بنابراین ایجاد حتی یک تغییر جزئی در نحوه طراحی خانه با استفاده از برترین مواد ممکن است به تسکین اضطراب و سایر مسائل رفاهی یاری کند.

منبع: artofhealthy living

منبع: فرارو

به "نکاتی در طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی در طراحی دکوراسیون خانه برای کاهش اضطراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید