ملایی دومین مرد ماندگار جودو ایران شد، درخشش طلا بر گردن سعید

به گزارش انجمن آقای شرفی، در مبارزه پایانی وزن 81- کیلوگرم رقابتهای جودو قهرمانی دنیا، سعید ملایی به مصاف فوجی وارا ساتورو از ژاپن با رنکنیگ 8 دنیا رفت و با کسب پیروزی در این مبارزه به نشان طلا دست پیدا کرد. ملایی سال 2017 و فینال مسابقات قهرمانی آسیا به این ژاپنی باخته بود.

ملایی دومین مرد ماندگار جودو ایران شد، درخشش طلا بر گردن سعید

ملایی امروز بعد از یک استراحت، برایند از کانادا را ضربه فنی کرد و سپس جودوکاری از ایسلند را نیز در 14 ثانیه با همین نتیجه از پیش رو برداشت و در ادامه آنری اگوتیدزه از پرتغال را در 44 ثانیه شکست داد. وی مبارزه چهارم ماتیاس کاس از بلژیک را با امتیاز وازاری شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد. در این مرحله هم برابر ودات آلبایراک از ترکیه پس از نزدیک به 7 دقیقه مبارزه با امتیاز وازاری صاحب رجحان شد و به فینال صعود کرد.

طلای ملایی سومین طلای تاریخ جودو ایران روی تاتامی جهانی است. ضمن اینکه دومین مدال سعید ملایی و هشتمین مدال ایران در رقابتهای جهانی محسوب می شود. ملایی شاگرد مهرداد حسن زاده در باشگاه جودو خلیج فارس است که سال گذشته در رقابتهای جودو قهرمانی 2017 جهان در بوداپست هم به نشان برنز دست پیدا کرده بود.

آرش میراسماعیلی دو طلا(2001 مونیخ و 2003 اوزاکا) و دو برنز(2005 قاهره و 2007 ریو)، محمود میران یک برنز (2001 مونیخ) و محمد محمدی بریمانلو (2018- باکو) نیز یک برنز برای جودو ایران در مسابقات جهانی کسب کرده اند.

تیم ملی جودو ایران که با سه نماینده در رقابتهای قهرمانی جهان شرکت کرده، روز گذشته توسط محمد محمدی بریمانلو به یک نشان برنز دست پیدا کرد.

رقابتهای جودو قهرمانی جهان که از روز پنجشنبه با حضور 758 جودوکار از 125 کشور در باکو آغاز شد، تا پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ملایی دومین مرد ماندگار جودو ایران شد، درخشش طلا بر گردن سعید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملایی دومین مرد ماندگار جودو ایران شد، درخشش طلا بر گردن سعید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید