فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک منتشر شد

سرو نقره ای سال جاری، به روال هر دوره در پاییز و در تهران برگزار می گردد و این امیدواری از سوی برگزارکنندگان وجود دارد که آثار در سایر شهرهای ایران نیز به نمایش درآیند.

فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ششمین دوسالانه طراحی گرافیک سرو نقره ای، ششمین دوسالانه طراحی گرافیک سرو نقره ای در هفت بخش شامل نشان و هویت، نشر، پوستر، تبلیغات و گرافیک محیطی، دیجیتال، تایپ فیس و فراوریات استودیوها برگزار می شود.

بخش نشان و هویت با طراحی نشانه و طراحی هویت بصری همراه است.

نشانه یا نشانه نوشتار که به طور مستقل طراحی شده، یا طراح مایل به ارایه آن بدون هویت بصری است. فایل اثر، پرینت A4 و نمونه منتشر شده برای ارائه ضروری است. (Pdf / vector / A4 / 300dpi / cmyk / jpg)

هویت بصری نیز برای یک مجموعه یا رویداد فرهنگی، اجتماعی یا تبلیغاتی است که شامل نشانه، نشانه نوشته، پیکتوگرام، اوراق اداری، هدایای تبلیغاتی، کاتالوگ، یادمان، گرافیک محیطی، اینفوگرافیک و سایر مواردی است که در یک مجموعه قرار می گیرد.

ارائه اصل کارهای چاپ شده، فایل اثر، پرینت A4 از موارد غیرچاپی و عکس چیدمان ترکیبی برای این بخش ضروری است. البته در صورتی که مجموعه هویت بصری مربوط به فضای مجازی باشد، فایل و لینک اثر کافی است.

بخش نشر شامل طراحی جلد و طراحی صفحه آرایی است.

طراحی جلد شامل کتاب، مجله، نشریه، لوح فشرده صوتی و تصویری به صورت ارائه اصل اثر، فایل روی جلد، عکس قابل چاپ برای جلدهای خاص است.

طراحی صفحه آرایی نیز شامل کتاب، مجله، نشریه، روزنامه، بروشور، کاتالوگ و تقویم همراه با ارائه اصل اثر ،فایل اثر از صفحات مورد نظر است.

در بخش پوستر طراحی پوسترهای تجاری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی (فقط پوسترهای دارای سفارش دهنده) به صورت ارائه اصل اثر در اندازه حداقل 42 30 و حداکثر در 12084 سانتی متر، پرینت A4 و فایل اثر ضروری است.

بخش تبلیغات و گرافیک محیطی دارای طراحی تبلیغات، طراحی علایم تصویری و طراحی محیطی، طراحی بسته بندی است.

طراحی تبلیغات می تواند به صورت کمپین تبلیغاتی یا به صورت تبلیغات موردی باشد.

طراحی علایم تصویری و طراحی محیطی شامل طراحی مجموعه تابلوهای نوشتاری، علایم و نشانه های محیطی برای اطلاع رسانی، راه یابی، رفاه، ایمنی، هشدار دهنده، بازدارنده و تزیینات محیطی به صورت ارائه اصل اثر ، فایل اثر و عکس از وجوه مورد نظر است.

همچنین طراحی بسته بندی شامل بسته بندی، برچسب و آویز محصول است. اصل اثر و عکس قابل چاپ از نمونه سه بعدی (اگر بسته به صورت مجموعه باشد می تواند تا 3 اثر ارسال شود) برای این قسمت ضروری است.

بخش دیجیتال هم دارای دو شاخه طراحی برای وب سایت، اپلیکیشن، شبکه های مجازی و موشن گرافیکس است.

در شاخه اول فایل اثر، 6 فریم از فایل تصویری، نشانی وب سایت برای طراحی صفحات وب فایل mp4 برای ارایه در نمایشگاه ضروری است.

شاخه موشن گرافیکس نیز شامل طراحی عنوان بندی فیلم، میان برنامه های تلویزیونی، اینفو گرافیک متحرک، انواع ویدئو گرافیک و موشن گرافیکس است.

آثار در این قسمت باید به صورت فایل اثر و شش فریم روی فایل (حداکثر دو اثر) ارائه شوند.

بخش تایپ فیس نیز شامل طراحی مجموعه کامل حروف فارسی به صورت ارائه فایل اثر (حداکثر دو اثر یا یک خانواده) و پرینت 100 70 است.

بخش انتهای که فراوریات استودیوها است، شامل فراوری و رزومه یک سال کاری و معرفی اعضای تیم اجرایی روی CD می شود.

مهلت تحویل آثار تا انتها ساعت 14 روز پنج شنبه 18 آبان 98 و گشایش رویداد در آدینه 22 آذر 98 است.

داوری آثار پس از چیدمان آنها در نمایشگاه ها صورت خواهد گرفت و مراسم انتهای و اهدای جوایز سرو نیز 29 آذر 98 خواهد بود.

جوایز این رویداد شامل اهدای تندیس سرو نقره ای به اثر برگزیده در هر بخش، دیپلم افتخار به دو اثر دیگر در هر بخش و تندیس سرو نقره ای به برترین استودیوی طراحی گرافیک خواهد بود.

براساس فراخوان، این دو سالانه مختص اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است، طراحانی که تاکنون نسبت به پرداخت حق عضویت امسال خود اقدام نموده اند. هر عضو می تواند بـه انتخاب خود با 3 اثر در بخش های مختلف شرکت کند اما حداقل 1 اثر وی به نمایش درخواهد آمد.

داوری آثار در هر بخش جداگانه انجام می شود. سرو نقره ای طراحی گرافیک را تنها با سفارش دهنده می شناسد. مسئولیت صحت مالکیت معنوی بر عهده شرکت کننده است.

آثار انتشار یافته طراحان از پاییز 96 لغایت پاییز 98 پذیرفته می شود و محدودیتی در تکنیک آثار ارسالی وجود ندارد.

آثار سری یک اثر محسوب می شود. اما دبیرخانه سرو مختار است در شرایط محدودیت فضای نمایش یا هم خوانی نداشتن آثار ارسالی با شرایط فراخوان هر تعداد از مجموعه را که مناسب است به نمایش بگذارد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم آثار سری را به ترتیب اولویت خودتان شماره گذاری نمایید.

کپی رایت و نمایش آثار راه یافته به سرو با رعایت حقوق طراح برای برگزارکننده محفوظ است.

داوران در بخشی که حیطه داوری آنهاست؛ اثرشان خارج از مسابقه محسوب می شود، اما در سایر بخش ها می توانند شرکت کنند.

آثاری که با قوانین جمهوری اسلامی ایران همخوانی نداشته باشند و یا کپی تشخیص داده شوند، به دو سالانه راه نخواهند یافت. همچنین تصمیم گیری موارد پیش بینی نشده، به عهده شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری سرو 98 خواهد بود.

ارسال آثار چه به وسیله پست و چه حضوری شامل موارد زیر است:

اصل اثر، لوح فشرده حاوی اثر و عکس های قابل چاپ از موارد خاص (در صورت احتیاج)، پرینت موارد غیر چاپی، یا فلش حاوی اثر. (CD یا فلش مموری تحویلی برگشت نخواهد شد)

مشخصات فایل اثر باید به صورت A4 / dpi300 / cmyk / jpg باشد.

شرکت کننده باید نام و نام خانوادگی خود، شماره تلفن و شماره عضویت را روی لوح فشرده بنویسد.

شیوه نام گذاری همراه با شماره اثر، نام و نام خانوادگی طراح و شماره بخش نمایشگاه است.

در حالت سری از ترتیب حروف لاتین بهره ببرید. (3 - name surname - 1(A))

آثاری که به صورت گرافیک برداری vector طراحی شده الزاما با فرمت PDF ارسال شود.

فرم شرکت در نمایشگاه و برچسب آن را به دو زبان فارسی و انگلیسی از سایت انجمن دانلود و تایپ شود. فرم های دست نویس و فرم های بدون امضاء پذیرفتنی نیست.

برچسب را پشت اثر (بالا گوشه سمت راست) با چسب نواری چسبانده شود. فراموش نشود که دسته بندی و صحت مشخصات آثار در کاتالوگ نمایشگاه به اطلاعات فرم شرکت کننده بستگی دارد.

طراحان می توانند آثار خود را به صورت حضوری و یا توسط پست با هزینه شخصی به دبیرخانه سرو نقره ای ارسال کنند. هرگونه آسیب احتمالی ناشی از ارسال متوجه فرستنده است. همچنین هیچ یک از آثار برگشت داده نخواهد شد.

آثار موشن گرافیکس 6 فریم بر روی یک صفحه A4 پرینت و به همراه فایل آثار ترجیحا mp4 با حجم حداکثر 25 مگابایت بر روی CD یا فلش ارائه شود.

نشانی محل دبیرخانه ششمین دوسالانه سرونقره ای، خیابان کریمخان، نبش استاد نجات الهی شمالی، بوستان مریم، گالری مریم با شماره تلفن 02188922120 است.

این دوسالانه به دبیری محسن سلیمانی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ششمین دوسالانه طراحی گرافیک منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید