عوارض مصرف بیش از حد ویتامین C

به گزارش انجمن آقای شرفی، ویتامین C باعث می شود بسیاری از افراد بعد از مصرف آن احساس ناراحتی کنند و علت این است زمانی که اسید اسکوربیک به تنهایی یا در دوز های بالا مصرف شود به خوبی از طریق بدن جذب نمی شود.

عوارض مصرف بیش از حد ویتامین C

بسکمک از افراد از ویتامین ها به عنوان مکمل غذایی استفاده می کنند. در حالی که بهتر است تمام ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای بدن خود را از طریق غذا های کامل دریافت کنند.

مصرف ویتامین ها برای افرادی که باید مکمل رژیم غذایی داشته باشند مفید، اما برخی از ویتامین ها ممکن است عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کنند. به عنوان مثال، ویتامین C باعث می شود بسکمک از افراد بعد از مصرف آن احساس ناراحتی کنند و دلیل این است زمانی که اسید اسکوربیک به تنهایی یا در دوز های بالا مصرف شود به خوبی از طریق بدن جذب نمی شود.

به گزراش هلث نیوز، ترفند برای کاهش یا از بین بردن حالت تهوع پس از مصرف ویتامین C، یافتن مکملی با کیفیت بالاست که حاوی لیپید های فعال زیستی و بیوفلاونوئید ها باشد. این محصولات مانند بافر ها عمل می کنند تا به بدن شما کمک کنند ویتامین C مکمل را بدون آسیب رساندن به روده، راحت تر جذب کند.

همچنین می توانید از مصرف این مکمل با معده خالی خودداری کنید، عملی که می تواند با بسکمک از ویتامین های دیگر نیز باعث تهوع شود. اگر اول صبح به سختی مکمل مصرف می کنید، ویتامین هایتان را با ناهار یا شام صرف کنید.

ویتامین C بیشتر به دلیل فواید آن بر سیستم ایمنی شناخته شده است، اما این، قسمت کلیدی ویتامین و تنها بخشی از فواید آن است. ویتامین C که به نام اسید ال اسکوربیک نیز شناخته می شود، یک ویتامین محلول در آب است به این معنی که با ادرار مقادیر اضافی این ویتامین از بدن ما خارج می شود.

ویتامین C برای تشکیل رگ های خونی، غضروف، ماهیچه ها و کلاژن در استخوان ضروری است. همچنین یک آنتی اکسیدان است که از سلول های ما در برابر رادیکال های آزاد مضر محافظت می کند.

ویتامین C در بسکمک از میوه ها و سبزیجات یافت می شود و توصیه شده است که بزرگسالان بیش از 2000 میلی گرم در روز مکمل ویتامین C مصرف نکنند و محدودیت حدود 500 میلی گرم ایمن و موثر است. عوارض جانبی جدی آن نادر است، اما مصرف بیش از حد این ویتامین ممکن است باعث تهوع و مسائل گوارشی شود.

منبع: ایسکا نیوز

منبع: فرادید

به "عوارض مصرف بیش از حد ویتامین C" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض مصرف بیش از حد ویتامین C"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید