طرح گلماند الگوی نوین کاهش پسماند در منطقه ها است

به گزارش انجمن آقای شرفی، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه یک گفت: طرح گلماند الگوی نوین کاهش پسماند در منطقه ها است.

طرح گلماند الگوی نوین کاهش پسماند در منطقه ها است

به گزارش خبرگزاری انجمن آقای شرفی از تهران، دومین غرفه گلماند در شمال تهران با هدف ترویج و ارتقای فرهنگ زیست محیطی و ایجاد انگیزه برای مشارکت شهروندان در تفکیک پسماند خشک از مبدأ، در بوستان احمد لو افتتاح شد.

حمید رضا حاجوی شهردار منطقه یک در مراسم افتتاح غرفه گلماند در بوستان احمد لو که با حضور افشین خدامی معاون خدمات شهری ومحیط زیست این منطقه، محسن ابراهیمی ناظر سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، محمد چراغعلی مدیر پسماند منطقه یک، شهرداران نواحی و... در بوستان احمد لو افتتاح شد، اظهار کرد: این طرح در غرفه گلماند سه شنبه بازار شهرک نفت نیزاجرا و مورد استقبال شهروندان نهاده شد که بر همین اساس دومین غرفه آن نیز در منطقه یک افتتاح شد تا شهروندان در ازای تحویل پسماند، گلدان های گل هدیه بگیرند و این فرهنگ در جامعه نهادینه گردد.

وی با اشاره به آموزش های طرح کاپ و تفکیک پسماند در محلات توضیح داد: اداره مدیریت پسماند این منطقه بیش از 11 هزار جلسه آموزش طرح کاپ را با آموزش به 49 هزار نفر در ادارات تابعه و غیر تابعه، مجتمع های مسکونی و تجاری شمال تهران به وسیله آموزشگران انجام داده است و در پی آن نظارت و جمع آوری به موقع پسماند ها در سطح محدوده به صورت روزانه انجام می گردد.

شهردار منطقه یک اضافه نمود: در قالب طرح شنبه های بدون پسماند نیز از ابتدای امسال تا کنون به میزان بیش از 17 هزار و 600 تن ازغرفه ها و بیش از 162 هزار تن پسماند خشک از سوله های بازیافت منطقه جمع آوری شده است.

به گزارش انجمن آقای شرفی، شهروندان می توانند در غرفه های گلماند در ازای تحویل انواع پسماند خشک از جمله کاغذ، مقوا، کارتن، پلاستیک، آهن آلات و... گلدان های تزیینی و آپارتمانی تحویل بگیرند.

انتهای پیغام/ح.ابویسانی

منبع: خبرگزاری آریا

به "طرح گلماند الگوی نوین کاهش پسماند در منطقه ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح گلماند الگوی نوین کاهش پسماند در منطقه ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید