سهم معدل در پذیرش نهایی داوطلبان ارشد چقدر است؟

به گزارش انجمن آقای شرفی، گزینش نهایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1402 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل مقطع کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت.

سهم معدل در پذیرش نهایی داوطلبان ارشد چقدر است؟

به گزارش ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نموده است که در هر یک از مجموعه های امتحانی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته از بین داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته است، با توجه به نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته های انتخابی و نتیجه آنالیز صلاحیت های عمومی مطابق ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

برای رشته محل های دارای آزمون عملی، نمره کل اکتسابی بعد از آزمون عملی مالک عمل است.

برای دانش آموختگان رتبه اول مقطع کارشناسی، حداکثر معدل 10 درصد ظرفیت (با تقریب اضافی) در هر کدرشته محل مقطع بالاتر، بر اساس اولویت نمره و انتخاب رشته داوطلبان به حائزین شرایط اختصاص داده خواهدشد.

طبق مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در آزمون کارشناسی ارشد سال 1402، حدنصاب نمره علمی (نمره علمی برابر است با میانگین وزنی نمرات خام تراز شده با توجه به ضرایب مربوطه) در هر رشته گرایش و در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و بعلاوه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگتر یا مساوی 5 است.

لذابه استناد مصوبه فوق، داوطلبان در کد ضریب هایی مجاز به انتخاب رشته شده اند که نمره علمی کد ضریب مربوط بزرگتر یا مساوی 5 باشد.

گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل مقطع کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت.

اعمال 20 درصد معدل مقطع کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی، به صورت تراز خواهد بود و سهمیه های رزمندگان و ایثارگران مطابق ضوابط مندرج در صفحات 20 تا 23 دفترچه راهنمای ثبت نام داوطلبان اعمال می گردد.

در صورت ناپیوسته بودن مقطع کارشناسی، میانگین معدل مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اعمال و تراز خواهد شد.

منبع: فرارو

به "سهم معدل در پذیرش نهایی داوطلبان ارشد چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم معدل در پذیرش نهایی داوطلبان ارشد چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید