رفع خستگی روزانه با مواد خوراکی

به گزارش انجمن آقای شرفی، اگر با وجود استراحت کافی و رژیم غذایی کامل، باز هم طی روز احساس کسالت و خستگی می کنید، حتما این مطلب را بخوانید.

رفع خستگی روزانه با مواد خوراکی

بعضی روز ها با این که به قدر کافی استراحت کرده و از رژیم غذایی کامل هم بهره مند شده اید؛ ولی باز هم طی روز احساس خستگی می کنید. ممکن است این خستگی با ناهار شما ارتباط داشته باشد. ناهار می تواند بر احساسی که در بقیه روز دارید بسیار تاثیرگذار باشد. اما خوراکی هایی وجود دارد که شما را پرانرژی نگه خواهد داشت، به طوری که می توانید در تمام روز احساس قدرت کنید و توانمند باشید. همراه ما در انجمن آقای شرفی این مطلب را دنبال کنید تا با تعدادی از بهترین مواد غذایی برای رفع خستگی آشنا شوید.

مصرف چربی

نتایج مطالعه محققان استرالیایی بر رژیم غذایی 784 مرد نشان می دهد گروهی از مردانی که روزانه بیشترین مقادیر چربی می خوردند، در مقایسه با مردانی که حداقل مقدار چربی را مصرف می کردند، بیشتر دچار خواب آلودگی روزانه می شدند. نکته جالب توجه این که این مطالعه، هیچ گونه ارتباط متقابلی بین مصرف پروتئین یا کربوهیدرات و مشکل خواب آلودگی روزانه نشان نمی دهد.

به عنوان مثال دیگر رفتار های وابسته به غذا خوردن مانند زمان بندی وعده های غذایی، میزان مصرف مواد غذایی، تعداد دفعاتی که شرکت کنندگان در طول روز غذا خوردند، سرعت مصرف وعده های غذایی و سایر عوامل احتمالا می تواند بر خواب آلودگی در طول روز اثر بگذارد.

دیگر عوامل سبک زندگی مانند سطوح استرس، پویایی، زندگی کاری و… نیز می تواند نقش مهمی ایفا کند.

برای داشتن انرژی، غذا بخورید!

وجود چربی در رژیم غذایی به خودی خود مقصر نیست. بدن در واقع برای تعدادی از عملکرد های طبیعی به چربی نیاز دارد؛ اما باید چربی های سالم را انتخاب کنید، از جمله چربی های اشباع نشده از منابعی مانند روغن ها، آجیل، دانه ها، آووکادو، زیتون و ماهی های چرب و به جای تمرکز بیش از حد روی فقط یک ماده مغذی (چربی)، به یک الگوی غذایی سالم شامل سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، پروتئین های خالص، حبوبات، چربی های سالم، لبنیات کم چرب و آب کافی پایبند باشید. در ادامه تعدادی از بهترین مواد غذایی برای رفع خستگی روزانه را معرفی روزانه را معرفی می کنیم.

چند ماده غذایی برای جلوگیری از چرت زدن روزانه

  • اسفناج

اسفناج همراه دیگر سبزیجات برگ دار، منبع بسیار خوبی از آهن است. آهن ماده ای معدنی است که برای کمک به عضلات ما برای ذخیره و سپس استفاده از اکسیژن، افزایش گردش سلول های قرمز خون، افزایش هوشکمک و تمرکز و رفع خستگی روزانه مورد نیاز است. یکی از بهترین مواد غذایی برای رفع خستگی که باید در برنامه غذایی خود بگنجانید، اسفناج است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با خواص اسفناج، اسفناج؛ سبزی همه فن حریف را مطالعه کنید.

  • لوبیا و عدس

فیبر موجود در لوبیا و عدس، قند خون شما را ثابت نگه می دارد و افت و خیز های شدید آن را که باعث کاهش انرژی تان می شود، از بین می برد. یک وعده حبوبات همچنین حدود 1.3 از نیاز روزانه شما به منیزیم را تامین می کند که برای فعال کردن آنزیم ها در سلول هایی که انرژی تولید می کند، ضروری است.

  • بادام درختی

بادام یک میان وعده انرژی زا است که می توانید آن را به سالادتان بیفزایید. بادام درختی، افزایش انرژی مفید برای قلب را فراهم می کند. بادام سرشار از منگنز، مس، ویتامین E، منیزیم و ریبوفلاوین است که همگی در خنثی سازی سموم و تقویت سطوح انرژی نقش دارند.

  • برنج قهوه ای

برنج قهوه ای سرشار از کربوهیدرات های پیچیده و منیزیم است، هنگامی که صحبت از تامین انرژی و بهترین مواد غذایی برای رفع خستگی می شود، برنج قهوه ای حرف اول را می زند. مطالعات نشان داده که سطوح پایین منیزیم ممکن است متابولیسم انرژی بدن را بی اثر کند.

  • تخم مرغ

تخم مرغ دارای پروتئین باکیفیتی است که تمام پروتئین های دیگر با آن مقایسه می شود. تخم مرغ افزون بر داشتن پروتئین حفظ کننده انرژی، حاوی 13 ویتامین و ماده معدنی ضروری و یکی از منابع کولین (ماده مغذی برای سلامت مغز) است.

  • سیب

سیب به علت محتوای بالای فیبر، به آرامی هضم می شود و به جای افت ناگهانی انرژی که ممکن است از دیگر میوه ها دریافت کنید، به شما انرژی پایدار و طولانی مدت می دهد و یکی از بهترین مواد غذایی برای رفع خستگی است.

منبع: پیام دلتا

به "رفع خستگی روزانه با مواد خوراکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع خستگی روزانه با مواد خوراکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید