خسارت سیل به منابع آبی و مزارع روستاهای بخش بالاولایت باخرز

به گزارش انجمن آقای شرفی، خبرنگاران/خراسان رضوی بارندگی های اخیر موجب وقوع سیل و ایراد خسارت به بعضی از منابع آبی و مزارع روستاهای بخش بالاولایت شهرستان باخرز شد.

خسارت سیل به منابع آبی و مزارع روستاهای بخش بالاولایت باخرز

عبدالحسین اسحاقی، رئیس مرکز جهاد کشاورزی بالاولایت، افزود: این بارندگی ها که حدود 50 میلیمتر برآورد شده، باعث ایراد خسارت در سطح حدود 30 هکتار از مزارع غلات، زعفران و یونجه در مزرعه روداب روستای دهبرزو و حدود سه هکتار از مزارع غلات مزرعه ساریان و نیز پر نمودن و مسدود شدن حدود 200 متر از کانال بتونی مزرعه سلطان آباد روستای شهید بهشتی شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باخرز وی ادامه داد: برابر اعلام سطح هشدار نارنجی که از طریق روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به دهیاران، شورای اسلامی و نمایندگان منابع آبی ابلاغ شد و اطلاع رسانی به عمل آمده از کلیه عوامل خواسته شد تا در صورت بروز خسارت درخواست بازدید به همراه مستندات را به جهاد کشاورزی ارائه نمایند تا از طریق مبادی ذی ربط و از جمله فرمانداری شهرستان موضوع پیگیری شود.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی بالاولایت بیان نمود: علاوه بر میزان زیاد بارش یکی دیگر از عوامل دخیل در وقوع سیل وجود برف در ارتفاعات است که با ریزش باران باعث ذوب برف و ایجاد روان آب و در نتیجه وقوع سیلاب در پایین دست می شود.

اسحاقی گفت: همچنین وقوع خشکسالی بی سابقه در سال زراعی گذشته باعث کاهش شدید پوشش گیاهی موجود در منطقه شد. بنابراین بروز سیل بر اثر بارندگی دور از فکر نیست و باید آمادگی لازم جهت مدیریت بحران را داشت.

اتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت سیل به منابع آبی و مزارع روستاهای بخش بالاولایت باخرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت سیل به منابع آبی و مزارع روستاهای بخش بالاولایت باخرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید