تیم ملی مردان والیبال نشسته ایران قهرمان آسیا شد، تیم جودو نابینایان و کم بینایان نایب قهرمان

تیم ملی والیبال نشسته مردان در سومین دوره بازی های پاراآسیایی با شکست تیم چین قهرمان این رقابت ها شد.

تیم ملی مردان والیبال نشسته ایران قهرمان آسیا شد، تیم جودو نابینایان و کم بینایان نایب قهرمان

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران به جاکارتا، تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران در فینال بازی های پارا آسیایی جاکارتا به مصاف تیم چین رفت و با نتیجه 3 بر صفر قهرمان شد.

ست نخست این دیدار با امتیاز گیری تیم ایران آغاز شد اما تیم چین سعی می کرد پایاپای ایران پیش برود اما شاگردان رضایی توانستند با مهار این تیم، ست اول را با نتیجه 25 بر 16 پیروز شوند.

ست دوم ملی پوشان کشورمان با توانستند اختلاف امتیاز خود را با چین حفظ نمایند و با کسب امتیاز 8 اولین وقت استراحت فنی این ست را از آن خود نمایند و در نهایت شاگردان رضایی این ست را 25 بر 14 پیروز شدند.

ست سوم همانند دو ست قبل، شاگردان رضایی توانستند برتری خود را به تیم چین دیکته نمایند و با نتیجه 25 بر 15 این پیروز شوند و در مجموع 3 بر صفر تیم چین را شکست دهند و با کسب عنوان قهرمانی مدال طلای سومین دوره بازی های پارا آسیایی را از آن خود نمایند.

مدال نقره جودوی تیمی بازی های پارا آسیایی به ایران رسید

دیدار نفس گیر و مهیج فینال رقابت های تیمی جودو نابینایان و کم بینایان بین ایران و کره جنوبی با برتری سه بر دو کره به انتها رسید.

در این دیدار رضا غلامی جودوکار نابینای وزن منهای 66 کیلوگرم کشورمان در مسابقه نخست با نتیجه یک بر صفر برابر لی می باخت. او به خاطر مصدومیت ده ثانیه انتهای مسابقه را ادامه نداد.در رقابت و در وزن منهای 73 کیلوگرم علی عباس نژاد برابر یانگ سو قرار گفت و در نهایت با امتیاز ایپون تن به شکست داد.

در ادامه رقابت تیمی جودو بین ایران و کره جنوبی سید امید جعفری در برابر رقیب کره ای در وزن 81 کیلوگرم نهاده شد و در کمتر از یک دقیقه با امتیاز ایپون تن به شکست داد و امید ایران برای کسب مدال بر باد رفت.

کره ای ها در این دیدار به چهار وزن شرکت نموده بودند و به همین خاطر وحید نوری جودو کار وزن منهای 90 ایران بدون حضور در مسابقه برنده اعلام شد.

در دیدار پنجم و وزن +100 کیلوگرم محمدرضا خیرالله زاده برابر جودو کار سنگین وزن کره ای نهاده شد وتوانست حریف خود را با امتیاز ایپون شکست دهد.

به این ترتیب کره جنوبی با نتیجه 3 بر 2 فاتح رقابت نهایی مسابقات تیمی جودو نابینایان شد و مدال طلای این دوره از بازی ها را از آن خود کرد.

رضا غلامی در وزن منهای 66، .علی عباس نژاد در منهای 73، امید جعفری در منهای 81، وحید نوری منهای 90 و محمدرضا خیرالله زاده +100 نفرات اصلی تیم ایران در این دوره از مسابقات بودند.

مربی این تیم بر عهده محمدرصا حاج یوسف زاده بود.

تیم ملی جودو نابینایان پبش از دیدار نهایی در نخستین دیدار خود برابر قزاقستان با نتیجه 4 بر یک و در نیمه نهایی این دوره از مسابقات با نیجه پنج بر صفر برابر مغولستان به پیروزی رسیده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تیم ملی مردان والیبال نشسته ایران قهرمان آسیا شد، تیم جودو نابینایان و کم بینایان نایب قهرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی مردان والیبال نشسته ایران قهرمان آسیا شد، تیم جودو نابینایان و کم بینایان نایب قهرمان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید