تغییر دمای سیال با مبدل های حرارتی ایران ساخت

به گزارش انجمن آقای شرفی، یک شرکت دانش بنیان محصولی طراحی نموده که برای خنک یا گرم کردن سیال در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

تغییر دمای سیال با مبدل های حرارتی ایران ساخت

به گزارش گروه علم و پیشرفت انجمن آقای شرفی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احسان فردثابت مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهران مبدل با بیان اینکه مبدل حرارتی لوله پوسته ای با آلیاژهای خاص محصول تولیدی این شرکت است، گفت: طراحی و ساخت انواع این نوع مبدل ها کاملاً به وسیله این شرکت انجام می گردد که در پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و صنایع پایین دستی نفت مانند صنایع سیمان و فولاد کاربرد دارد.

برطرف احتیاج پالایشگاه ها و پتروشیمی ها

مبدل حرارتی لوله پوسته ای یکی از رایج ترین و کاربردی ترین روش های انتقال حرارت غیرمستقیم سیالات مختلف است که بیشتر در محیط های صنعتی و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مبدل حرارتی لوله پوسته مجموعه ای از پوسته استوانه ای شکل و لوله های حرکت سیال به منظور افزایش یا کاهش دمای سیال موجود در لوله ها در صنایع مختلف است.

مبدل های حرارتی دارای انواع مختلفی هستند که در همگی هدف، انتقال حرارت بین سیالات است که در بعضی انتقال حرارت مستقیم و در بعضی به صورت غیرمستقیم انجام می گردد.

دارای کیفیت بالا و قابل رقابت

این مبدل ها معمولا برای خنک یا گرم کردن یک مایع یا گاز مانند اسید و روغن یا خنک کردن هوای فشرده برای گرفتن رطوبت مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به مزایای بسیار زیادی که استفاده از مبدل های حرارتی در صنعت دارد، کاربرد آن هرروز رو به افزایش است.

این محصول کاملاً بومی سازی شده و توانسته صرفه جویی ارزی خوبی به همراه داشته باشد. در حال حاضر در این شرکت 12 نفر به صورت مستقیم و در حدود 200 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهران مبدل با اشاره به اینکه مبدل حرارتی لوله پوسته ای با آلیاژهای خاص تولیدی این شرکت دارای کیفیت بالایی است، مطرح نمود: این محصول قیمت بسیار پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارد ولی ازلحاظ کیفیت قابل رقابت است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تغییر دمای سیال با مبدل های حرارتی ایران ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر دمای سیال با مبدل های حرارتی ایران ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید