با پوشیدن این تیشرت هوشمند نامرئی می شوید

به گزارش انجمن آقای شرفی، گروهی از پژوهشگران با کمک الگوریتمی خاص نوعی تیشرت هوشمند طراحی کرده اند که می تواند شما را نامرئی کند. این تیشرت هوشمند قابلیت دور زدن سیستم های نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی را داراست.

با پوشیدن این تیشرت هوشمند نامرئی می شوید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این روزها بسیاری از افراد نگرانی هایی جدی در خصوص رصد شدن به واسطه هوش مصنوعی دارند. الگوریتم هایی که می توانند موقعیت مکانی افراد را به راحتی تشخیص داده و حتی هویت یابی سریع انجام دهند. اما به نظر می رسد پژوهشگران این مشکل را حل کرده اند.

این تیشرت از طریق یک گروه مهندسان از دانشگاه کولون در بلژیک طراحی شده است. روش کار این تیشرت نیز چندان پیچیده نیست و بر اساس تعدادی از الگوهای چاپی طراحی شده است. محققان در خصوص این تیشرت در طرح مقاله خود نوشته اند: ما بر این باوریم که اگر ما این روش را با شبیه سازی لباس پیشرفته ترکیب کنیم، می توان یک تیشرت چاپ کرد که توان نامرئی شدن در برابر دوربین های نظارتی را فراهم می کند.

ممکن است این موضوع به نظر عجیب و غریب برسد، اما در واقع یک پدیده شناخته شده در جهان هوش مصنوعی است. این نوع الگوها به عنوان نمونه های محرک شناخته می شوند و از هوش مصنوعی در سیستم های دید کامپیوتری بهره می برند تا آنها را فریب دهند.

منبع: انتخاب

به "با پوشیدن این تیشرت هوشمند نامرئی می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با پوشیدن این تیشرت هوشمند نامرئی می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید