این بیماری دوقلو ها را مبتلا می کند!

به گزارش انجمن آقای شرفی، بیماری نو میتوکندریایی در دوقلو های همسان شناسایی شد.

این بیماری دوقلو ها را مبتلا می کند!

به گزارش باشگاه انجمن آقای شرفی، دکتر نیپونیه راجاپاکسه، پزشک بیماری های عفونی بچه ها در مرکز بچه ها مایو کلینیک می گوید: ما شاهد نرخ نسبتاً بالایی از عفونت در پاییز هستیم که زودتر از حد معمول رخ می دهد.

معمولا، تا ماه نوامبر شاهد گردش زیادی از این ویروس نیستیم. اما امسال، بسیار بیشتر از آنچه که به طور کلی می بینیم، شاهدش هستیم.

این یک ویروس شایع است که بیشتر علائم خفیف و شبیه سرماخوردگی ایجاد می کند. بیشتر بچه ها تا سن 2 سالگی به این ویروس مبتلا می شوند. اما برای برخی از بچه ها، این ویروس می تواند شدید باشد.

وی ادامه داد: ویروس RSV یک ویروس تنفسی است، زمانی که بچه ها خردسال، به ویژه بچه ها زیر 2 سال را مبتلا می کند، باعث التهاب در راه های هوایی می شود.

این ویروس شایع ترین دلیل برونشیولیت، التهاب راه های هوایی کوچک در ریه و بیشتر است. دکتر راجاپاکسه می گوید: دلیل شایع ذات الریه در بچه ها خردسال این ویروس است.

از آنجایی که بچه ها در هنگام ایجاد التهاب به دلیل RSV، راه هوایی کوچکی دارند، می تواند باعث مشکل در تنفس شود.

به همین دلیل، بسکمک از بچه ها برای مدیریت عفونت RSV خود، به ویژه بچه ها زیر 6 ماه، نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.

علائم اولیه عفونت RSV ممکن است خفیف باشد. ممکن است چند روز طول بکشد تا علائم شدیدتر بروز کند.

علائم RSV عبارتند از تب، سرفه، مشکل در تنفس، خس خس سینه، بی اشتهایی در بچه ها و خستگی بیش از حد.

از والدین می خواهیم که مراقب بچه هاشان باشند خصوصا اگر در تنفس یا تغذیه و خوردن غذا مسائل شدیدی داشتند.

اگر کودک شما (یا یک بزرگسال) مشکل تنفسی دارد، فوراً در پی مراقبت های پزشکی باشید.

بیشتر موارد خفیف RSV در یک یا دو هفته از بین می روند. هیچ درمان خاصی وجود ندارد، اگرچه ممکن است بخواهید از دارو های ضد تب و مسکن بدون نسخه استفاده کنید (اما هرگز به بچه ها آسپرین ندهید) و مایعات فراوان بنوشید.

در حال حاضر هیچ واکسن پیشگیری کننده RSV وجود ندارد. یک محصول آنتی بادی به نام palivizumab برای برخی از بچه های که ممکن است واجد شرایط باشند وجود دارد. این آنتی بادی معمولاً در پنج دوز ماهانه در طول فصل ابتلا به RSV تجویز می شود.

دکتر راجاپاکسه می گوید این بچه ها گروه نسبتاً کوچکی هستند، از جمله آن هایی که بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی، بیماری ریوی یا بچه های که زودتر از موعد به دنیا آمده اند، دارند.

پزشکان خطاب به والدین برای کمک به کاهش عفونت RSV، می گویند:دست های خود را مرتب بشویید. اهمیت شستن دست ها را به بچه ها خود بیاموزید.

در معرض ویروس قرار نگیرید.

هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را بپوشانید.

ارتباط کودک خود را با افرادی که تب یا سرماخوردگی دارند محدود کنید.

همه چیز را تمیز نگه دارید.

از تمیز بودن سطوح آشپزخانه و حمام، دستگیره ها و دستگیره ها اطمینان حاصل کنید.

دستمال های استفاده شده را فورا دور بریزید.

لیوان های نوشیدن را با دیگران به اشتراک نگذارید. سیگار نکشید، نوزادانی که در معرض دود تنباکو قرار می گیرند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به RSV و علائم بالقوه شدیدتر هستند.

به طور مرتب اسباب بازی ها را بشویید. این کار را انجام دهید، به خصوص زمانی که کودک یا همبازی آن ها بیمار است.

در کنار این نکات، دکتر راجاپاکسه می گوید: اقداماتی که برای همه گیری COVID-19 اتخاذ شده اند برای کمک به کند کردن توسعه سایر ویروس های تنفسی مانند RSV نیز مؤثر هستند.

دکتر راجاپاکسه می افزاید: RSV یک ویروس تنفسی است، بنابراین از طریق قطرات تنفسی یا با لمس قطرات کسی که آلوده شده است پخش می شود.

پوشیدن ماسک نیز از انتقال RSV جلوگیری می کند. البته استفاده از ماسک برای بچه ها زیر 2 سال توصیه نمی شود.

منبع: فرارو

به "این بیماری دوقلو ها را مبتلا می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بیماری دوقلو ها را مبتلا می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید