41 کشته طی سه روز در دافور سودان

درگیری های قبیله ای در شهر الجنینه مرکز ایالت دارفور در غرب سودان طی سه روز گذشته به کشته شدن 41 نفر و زخمی شدن 29 نفر منجر شده است.

41 کشته طی سه روز در دافور سودان

به گزارش گروه بین ا لملل خبرنگاران، درگیری بین دو قبیله المسالیت و العرب در ایالت دارفور غربی که پس از کشته شدن یک جوان در نزدیکی اردوگاه آوارگان کریندینق شروع شد، طی سه روز گذشته به کشته شدن 41 نفر منجر شده است.

سعد بحرالدین معاون رئیس قبیله المسالیت در این باره گفت که اجساد بعضی کشته ها همچنان در میدان درگیری باقی مانده و هیچ کس جرأت نزدیک شدن به آن را ندارد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، بحرالدین اضافه نمود که تعداد کشته های قبیله او دستکم 30 نفر است و حدود 14 نفر نیز زخمی شده اند اما آمار نهایی هنوز معین نیست.

او گفت که صدها نفر از ساکنان مناطق مجاور نیز برای نجات جان خود به اراضی چاد در همسایگی سودان متواری شدند و هزاران نفر دیگر نیز به منازل خویشاوندان خود در روستاهای دیگر فرار نموده اند.

مسار عبدالرحمن عسیل رئیس قبیله العرب نیز گفت که تا روز سه شنبه(دیروز) تعداد کشته های قبیله او نیز به 11 نفر و تعداد زخمی ها به 15 نفر رسیده است.

بنابر این گزارش، همچنان صدای گلوله در این منطقه شنیده می گردد و دود ناشی از آتش سوزی بعضی مغازه ها نیز آسمان منطقه را فرا گرفته است و بعضی شبه نظامیان مسلح نیز به خانواده های قربانیان حمله نموده و مانع آن ها برای جمع آوری اجساد کشته های خود در بازار روکوروکو شدند.

شاهدان عینی گفتند که سرلشکرعبدالله محمد عبدالله حاکم نظامی این ایالت و اعضای شورای حاکمیتی در کوشش هستند تا اوضاع را به کنترل خود درآورند.

شورای حاکمیتی سودان روز دوشنبه نیز از اعزام نیرو به ایالت دارفور برای تحت کنترل درآوردن اوضاع این منطقه اطلاع داد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "41 کشته طی سه روز در دافور سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "41 کشته طی سه روز در دافور سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید