کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواهان آزادی فعالان مصری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، راوینا شمدسانی سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در کنفرانسی خبری در ژنو گفت: دولت مصر رونامه نگاران، وکلا و فعالان سیاسی را به صورت گسترده در جریان تظاهرات ماه گذشته در این کشور دستگیر نموده است.

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواهان آزادی فعالان مصری شد

سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اضافه کرد: درهمین ارتباط علاء عبدالفتاح وبلاگ نویس، اسراء عبدالفتاح روزنامه نگار و محمد الباقر وکیل ماه اکتبر دستگیر شدند.

وی همچنین از مقام های مصر خواست تا به آزادی بیان و اعتراضات مسالمت آمیز بر اساس قوانین بین المللی احترام بگذارند.

مصر اواخر شهریور ماه شاهد اعتراض های ضد دولتی بود و معترضان با حضور در خیابان خواهان برکناری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور شدند.

کانون اعتراض ها در شروع بندر سوئز بود اما در ادامه معترضان در شهرهای قاهره به ویژه میدان التحریر این شهر، اسکندریه، حلوان، السویس، المحله، دامیتا و منصور نیز به خیابان ها آمدند.

با تشدید روند اعتراضات، چندین حزب و گروه سیاسی مصری از جمله گروه اخوان المسلمین، حزب سوسیال دموکرات مصر، حزب سوسیالیست های انقلابی و حزب الاستقلال مصر نیز به حرکت معترضان پیوسته اند.

پیش از این سازمان عفو بین الملل اعلام نموده بود که مقام های مصری حدود دوهزار نفر را در اعتراضات اخیر این کشور دستگیر کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواهان آزادی فعالان مصری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواهان آزادی فعالان مصری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید