چرا شما نمی توانید اتاق معینی از هتل رزرو نمائید؟

به گزارش انجمن آقای شرفی، به چه علتی نمی توان اتاق معینی در هتل رزرو کرد؟

از نکات مهمی که شما قبل از مسافرت به آن فکر می کنید، شرایط سفر است. یک سفر خوب سفری است که به دلخواه شما صورت گرفته و انتظارات شما را برآورده نماید. پس هر اندازه که شرایط سفر نزدیک به خواسته های شما باشد، برای شما لذت بخش و دلپذیر است. بسیاری از مسافرت ها امروزه با هواپیما صورت می گیرد و چه بسا برخی از این سفرها ساعت ها بطول انجامد. برای برخی از افراد در سفرهای هوائی، انتخاب جایگاه و محل استقرار در هواپیما بسیار مهم است و این به یکی از دغدغه های مسافرت تبدیل شده است که البته طولانی بودن پرواز نیز به اهمیت این انتخاب می افزاید. به همین علت اگر شما جزو این دسته از مسافران باشید، در هنگام رزرو بلیط هواپیما با رجوع به سایت مربوطه این امکان را دارید که همان جایگاه را انتخاب نمائید که دلخواه شماست. در نتیجه وبسایت های مخصوصی با هدف دستیابی و انتخاب جایگاه خاصی از هواپیما در مسافرت برای شما مهیا می باشد و شما می توانید دقیقا همان جایگاه دلخواه خود را انتخاب نمائید.

چرا شما نمی توانید اتاق معینی از هتل رزرو نمائید؟

اینک سئوال اینجاست که چرا در این گونه موارد و در خصوص اتاق یک هتل مورد نظر، شما این امکان را ندارید که بتوانید دقیقا اتاق دلخواه خود را با مشخص شماره اتاق برای خود رزرو نمائید؟ با انجمن آقای شرفی همراه باشید تا دلایلی که در پاسخ به این سئوال از طرف کارشناسان صنعت هتلداری ارائه شده است را مرور کنیم.

علت اول عدم استاندارد سازی سیستم رزرواسیون هتل ها در مقابل صنعت هوانوردی تجاری و مدنی است. سیستم رزرواسیون صنعت هوانوردی از مدت ها قبل به یک الگوی استاندارد در این زمینه دست یافته و و آنرا عملیاتی و اجرائی کرده است، در صورتی که از سوی جامعه صنعت هتلداری در این حوزه اقدامی صورت نگرفته است. علت دوم تنوع ساختاری و شکلی در معماری های هتل ها اعم از معماری های مدرن و نیز معماری سنتی هتل هاست. این تنوع ساختاری پیچیدگی هائی را در برابر شما قرارداد است که تسهیل کردن انتخاب اتاق برای عملا غیر ممکن می گردد و شما را از رسیدن به هدف خود باز می دارد. گستردگی تنوع شکلی اتاق های هتل ها بقدری است که طراحی و تعریف یک وبسایت با ویژگی هائی که بتوان به ما در این مورد یاری نماید عملا ناممکن است. اما در خصوص هواپیماها که عموما از یک ساختار یک شکل و یکسان برخوردارند، تصور انتخاب جایگاه مورد نظر، به علت همین یکسان بودن ساختار جایگاه های هواپیما بطور خاص و شبیه هم بودن شکل هواپیماها بطور عام امکانپذیر است.

یک شرکت حمل ونقل هوائی ممکن است دارای بیش از پانصد هواپیما باشد. در حالی که تمام این پانصد هواپیما از چند گونه محدود تشکیل شده باشند. پس اینکه بتوان بطور نمونه تصور انتخاب و استفاده از جایگاه هواپیما را داشت دور از انتظار نیست.

شاید برای هر کسی تصور چیدمان جایگاه های یک هواپیما به علت سادگی آن قابل تصور باشد اما در خصوص هتل ها اینگونه نیست. زیرا ابتدا اینکه مدیران هتل ها از انتشار نقشه هتل خود بدلایل امنیتی و غیره خودداری می کنند. دیگر اینکه بطور کلی هتلداران برنامه های اقتصادی و درآمدزائی خویش را بر روی شکل و شمایل اتاق ها متمرکز نمی کنند. به طور ایده آل هتلداران تعرفه های مختلفی برای هر اتاق بسته به موقعیت آن شامل طبقات، ظاهر، دوری یا نزدیکی به بالابرها و غیره مشخص می کنند. در ثانی فارغ از دلایل امنیتی، امکان انتشار الگوی معماری و حتی سه بعدی ساختمان های هتل ها با هدف در دسترس قراردادن اتاق ها به مسافر وجود ندارد.

و اما علت مهمتر، با فرض امکان رزرو اتاق خاص از یک هتل چه تضمینی وجود دارد که این اتاق در تاریخ مد نظر شما در اختیار شما قرارگیرد. زیرا به دلایل مختلف از جمله تمدید مسافر قبلی و غیر تضمینی وجود ندارد که حتما این اتاق در اختیار شما باشد. یکی دیگر از دلایل جنبه انتفاعی است که هتل ها اجازه رزرو اتاق خاص را نمی دهند. با این توضیح که برای مثال در فصل گردشگری و در صورت امکان رزرو اتاق معینی از هتل دهها تن فقط اصرار بر رزرو اتاق خاصی را می کنند و بقیه اتاق ها خالی مانده است. پس با توجه به شرایط فعلی از موجودیت اتاق های خالی فارغ از شماره آن شما می توانید یک اتاق از تعداد اتاق های هتل را رزرو نمائید.

منبع: الی گشت

به "چرا شما نمی توانید اتاق معینی از هتل رزرو نمائید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شما نمی توانید اتاق معینی از هتل رزرو نمائید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید