هواپیما و خطر انفجار ابزار مجهز به باتری در پرواز

به گزارش انجمن آقای شرفی، حمل وسایل باتری دار در پرواز خطر آفرین است.انفجار باتری هدفون یک زن در پرواز پکن ملبورن آسیب سوختگی در چهره این فرد ایجاد کرد.

هواپیما و خطر انفجار ابزار مجهز به باتری در پرواز

مقامات استرالیایی چهارشنبه هشدار دادند که ابزار و وسایل باتری دار در هواپیما میتواند خطر آفرین باشد چرا که یک مورد انفجار باتری هدفون یک مسافر در حین پرواز یک هواپیما باعث سوختگی ناحیه چپ صورت و دست زن صاحب هدفون شد.

این زن مسافر در پروازی از پکن به ملبورن در 19 فوریه به وسیله هدفون خود مشغول گوش کردن به موسیقی بود که هدفونش ناگهان آتش گرفت و او و مهمانداران را دچار وحشت کرد. در این میان هدفون و باتری های آن در شعله آتش ذوب شده و به کف هواپیما چسبید و بوی پلاستیک ذوب شده تا انتهای پرواز در هواپیما باقی ماند.

البته نام خطوط هواپیمایی و نوع هواپیما اعلام نشده است.

اداره امنیت حمل و نقل در بیانیه ای گفت:

با توسعه تنوع ابزارآلات باتری دار، مسائل بالقوه در حین پرواز نیز افزایش می یابد. این بیانیه گفت باتری اضافی باید در کیف همراه مسافر حمل گردد و به قسمت بار سپرده نگردد.

پیشتر نیز موارد دیگری از انفجار تلفن و دیگر ابزار در حین پرواز مخابره شده بود.

سال گذشته نیز باتری لیتیوم در کیف همراه یک مسافر در پروازی که از سیدنی برمی خاست آتش گرفت و مورد دیگری از یک دستگاه الکترونیک که در کیف یک مسافر در پرواز لس آنجلس بود حادثه آفرین شد.

منبع: کجارو / cann.ir

به "هواپیما و خطر انفجار ابزار مجهز به باتری در پرواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیما و خطر انفجار ابزار مجهز به باتری در پرواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید