هتل های عجیب و غریب آمریکایی را بشناسید !!

به گزارش انجمن آقای شرفی، بخش بزرگی از یک سفر، اقامت گاهی است که در آن شب را به صبح می رسانیم. پس قطعا بودن در یک جای منحصر به فرد می تواند یک تعطیلات معمولی را به یک تجربه فراموش نشدنی تبدیل کند! فکر می کنید خوابیدن در خیمه سرخپوستان و یا لانه یک پرنده غول پیکر چه قدر می تواند هیجان انگیز باشد؟! در تجارت آمریکایی جایی برای هیچ نوع محدودیتی نیست! این مسئله را در در نوع هتل های عجیب و غریب آمریکایی وجود دارند نیز می توان دید. بنابراین برای کسانی که از ماندن در هتل های معمولی خسته شده اند و در پی تجربه ای منحصر به فرد می گردند هتل های عجیب آمریکایی بسیار جالب باشد. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید برای تماشای هتل های خاص آمریکایی...

هتل های عجیب و غریب آمریکایی را بشناسید !!

مثل یک پرنده روی درخت بخوابید!

لانه انسان (Human Nest)، از هتل های عجیب و غریب آمریکایی واقع در تریبونز ریسارت در بیگ سورِ کالیفرنیا است که به وسیله یک اکوآرتیست به نام جیسون فن طراحی شده است. این مجموعه که از یک سمت به اقیانوس مشرف است به وسیله مگان هندی، دختر صاحبان مجموعه یعنی جان و کارین هندی اداره می شود. او می گوید یکی از پرطرفدارترین هتل های خاص آمریکایی این مجموعه لانه های چوبی ساخته شده به دست جیسون فن است که روی درخت واقع شده است. این لانه ها که شبیه لانه های پرندگان است در دو ارتفاع متفاوت روی درختان ساخته شده اند. با اجاره این لانه ها می توان تجربه یک پرنده را در شب داشت که روی درخت و زیر آسمان خوابیده است و از یک طرف هم به اقیانوس دید دارد. محبوبیت این اقامتگاه ها آنقدر زیاد است که هرکدام از آن ها برای چندین ماه از قبل رزرو می شوند و بسیاری نیز هرسال برای تجربه دوباره این اقامتگاه های منحصر به فرد به تریبونز ریسارت بازمی گردند.در این هتل های عجیب آمریکایی به مسافران هیچ چیزی داده نمی شود و هر مسافر باید با خود کیسه خواب، بالش و حتی چادر های ضد آب برای مواجهه با باران های احتمالی بیاورد.

اگر دوست دارید اقامتگاهتان حال و هوای روستایی داشته باشد اما مثل اقامتگاه قبلی شبیه به انسان های اولیه شبتان را صبح نکنید، حتما به فالزبروک یورتز در مینروا نیویورک که در قلب کوه های آدیرونداک پنهان شده است، سری بزنید. یورت مناسب کسانی است که نمی خواهند هزینه زیادی بکنند ولی دوست دارند که یک تجربه منحصر به فرد روستایی را در دل طبیعت داشته باشند. یورت کاملا مبله است و یک آشپزخانه کوچک و شش تخت تاشو برای خواب دارد. توالت صحرایی یورت 15 قدم تا در فاصله دارد اما برای داشتن آب آشامیدنی باید کمی به خود زحمت داد! در یورت آب لوله کشی وجود ندارد بنابراین یا باید در اتومبیلتان بطری های آب ببرید (البته از جاییکه اتومبیلتان را پارک می کنید تا محل اقامتتان حدود 20 دقیقه راه است) و یا این که بروید سرچشمه و با سطل آب بیاورید! (دقت کنید که قبل از مصرف حتما باید آب را بجوشانید.)

خانه هابیت ها در میانه تنسی!

اگر می خواهید تجربه ای متفاوت در هتل های عجیب و غریب آمریکایی و دل طبیعت داشته باشید و فکر می کنید تنها راه آن اجاره کردن یک کلبه یا زدن چادر است، سخت در اشتباهید! شما می توانید با اجاره این سه اتاق کوچک زیبا تجربه زندگی یک هابیت را داشته باشید! این سه خانه کوچک زیبا که روی تپه های نچزتریس پارک وی در تنسی آمریکا قرار دارند، به کلبه های گالی مشهورند. این کلبه ها در مزرعه گالی که متعلق به جان و مندی گریفین است واقع اند. کلبه زرد و قرمز در واقع اتاق های خواب هستند و کلبه سبز یک آشپزخانه کوچک زیباست. ظرفیت این کلبه ها هشت نفر است و با اجاره آن ها می توان از مزرعه گالی که بسیار منحصر به فرد ساخته شده است نیز دیدن کرد. در این مزرعه از درخت گردو گرفته تا تمام درخت های میوه یافت می شود و همین تنوع عجیب در درختان این مکان را بسیار منحصر به فرد نموده است.

پیتزایتان را در زیر آب سفارش دهید!

لژ زیر دریا جول یکی از چندین هتل فعال زیرآب در جهان است که در کی لارگو فلوریدا واقع شده است. این هتل های عجیب آمریکایی مجموعه ای از سه کپسول ضد آب است که 21 فوت زیر آب قرار دارند. می توان در این کپسول ها غذا خورد، خوابید و از پنجره آن ماهی های درحال رفت و آمد را دیدن کرد! امکان غواصی از دیگر خدمات این مجموعه است که با آموزش های اولیه و رعایت نکات ایمنی به مسافران ارائه می شود. اما یکی از چیزهای مجذوب کننده این هتل های خاص آمریکایی، نحوه خدمات دهی آن هاست! در این هتل هیچ پیشخدمتی وجود ندارد و شما وسایل خود را با یک مخزن ضد آب که برای شما زیر آب می فرستند دریافت می کنید! و حتی مجذوب کننده تر از آن این است که می توانید پیتزای مورد علاقه خود را نیز در زیر آب میل کنید! کافی است که غذای خود را سفارش دهید و پیتزای شما در یک مخزن ضد آب به کپسول شما فرستاده می شود! یان کوبلیک، موسس و مالک مجموعه که رییس بنیاد توسعه منابع دریایی آمریکا نیز هست، می گوید که زندگی دریایی همواره بسیار عجیب و کنجکاوی برانگیز بوده است، همین هم ایده اصلی او برای احداث این اقامتگاه های مجذوب کننده بوده است. فکر کنید که یک شب درست مثل یک ماهی در زیر آب، شب را به صبح برسانید! چه چیزی مجذوب کننده تر از این؟!

به گذشته سفر کنید!

روت 66،2400 مایل میان بزرگراه دیدنی شیکاگو و لس آنجلس کشیده شده است. در این میام استراحتگاهی وجود دارد که با الهام از خیمه های بومیان آمریکایی ساخته شده است. متل دهکده ویگوام در هلبروک آریزونا یک کپسول زمان است! این مجموعه 15 خیمه سرخپوستی یک یا دو خوابه است. این متل یکی از مکان هایی است که در آمریکا به عنوان اماکن تاریخی ثبت ملی شده است. این مجموعه در سال 1950 افتتاح شد. هر خیمه 21 فوت عرض و 28 فوت ارتفاع دارد و از مبلمان دست ساز با چوب گردوی آمریکایی در آن استفاده شده است. بعلاوه دارای سرویس بهداشتی و حمام نیز هست. بعلاوه در هر خیمه مجموعه ای از آثار دستی منطقه نیز دیده می شود.در این خیمه ها زمان به عقب برمی شود و می توانید هرآن چه که یک آمریکایی صدهاسال پیش تجربه نموده را با یک شب اجاره این خیمه ها تجربه کنید! این خیمه ها در سال 1910 ساخته شده اند و هر وسیله ای هم که در آنجا به کار رفته برای آن سال و یا زودتر از آن است! صاحب این مجموعه سوزان اودوم است که خود یک کارشناس تاریخ است. او برای سرو صبحانه نیز به تاریخ کشورش وفادار مانده است! او قهوه و غذاهارا در کوره هایی که در آن ها از چوب به عنوان سوخت استفاده می شود درست می نماید و تمام غذاهایی که سرو می شود نیز از روی کتاب های آشپزی ویکتوریایی طبخ می نماید. سوزان حتی مرغ و خروس و خوک هارا نیز خودش پرورش می دهد! بنابراین اگر در پی یک تجربه آمریکایی بی نظیر هستید، هتل های خاص آمریکایی را از دست ندهید.

دوست دارید میزبانتان حیوانات دوست داشتنی باشد؟ این مکان هارا امتحان کنید!

یکی از هتل های عجیب آمریکایی، مهمانسرای داگ بارک پارک در بزرگراه 95 کاتن وود در آیداهو واقع شده است. این مهمانسرا ساخته هنرمندی به نام دنیس سالیوان و همسرش فرانسس کانکلین است. این مهمانسرا بسیار منحصر به فرد است و تمام وسایل و خوراکی های آن تم یک سگ کوچک بامزه را دارد. به همین علت هم این مجموعه به نام ویلی شیرین شناخته می شود. این هتل دواتاق خواب دارد که می توان بین ماه های آپریل تا اکتبر آن ها را اجاره کرد. نکته دیگری که این هتل دارد آن است که مهمانانش را از تمام تکنولوژی ها دور می نماید! تلویزیون، تلفن، موبایل و اینترنت در این هتل هیچ جایی ندارد! اما در عوض می توان از صبحانه منحصر به فرد این مجموعه بیشترین لذت را برد! صبحانه شامل تخم مرغ، نان های شیرین حلقه ای، کلوچه های خوشمزه، ماست و گرانولای مخصوصی که طرز تهیه اش را تنها خانواده سالیوان می دانند، می شود! برای خرید سوغاتی هم می توانید به فروشگاه کوچک ویلی مراجعه نموده و نسخه های کوچک این سگ دوست داشتنی را خریداری کنید.

تائوس در نیومکزیکو به خاطر فرهنگ بومی آمریکایی جاری در آن و همینطور سن های پر زرق و برق هنری شناخته می شود. جایی که ریچارد اسپرا تصمیم گرفت با اضافه کردن اقامتگاه نوی به مجموعه اقامتگاه های خود که به نام کلاستر مشهور است، جان تازه ای به این منطقه ببخشد. او از مسافرانی که به این منطقه می آیند دعوت می نماید که در اقامت گاه های نو او در کوه های سانگره دی کریستو ساکن شوند. منطقه ای کوهستانی و بکر با آب و هوایی منحصر به فرد! اما این تمام ماجرا نیست. یکی از جاذبه های این اقامتگاه ها مزرعه مرغی است که درست پشت اقامتگاه واقع شده است. مرغ های سالم و ارگانیکی که حتما خیلی شاد می شوند در بشقاب ناهار هرکدام از مسافران قرار بگیرند! البته اسپرا اینطور فکر می نماید! علاوه بر این، او که مدیر سابق یک رستوران در نیویورک بوده است، حساسیت خاصی نسبت به غذای ارائه شده داشته و از مهمانان خود با برترین شیرینی ها و تارت ها پذیرایی می نماید. پس می توان در دل کوه ها از خوشمزه ترین غذاها خورد و از هوا لذت برد! چراکه نه؟!

منبع: همگردی

به "هتل های عجیب و غریب آمریکایی را بشناسید !!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل های عجیب و غریب آمریکایی را بشناسید !!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید