نقش پرده کرکره ای در دکوراسیون فضاهای نشیمن

به گزارش انجمن آقای شرفی، پرده کرکره ای به دکوراسیون فضاهای نشیمن شکل خاصی می دهد. در واقع دکوراسیون یک کل است و هر محصولی که در خانه خود قرار می دهید ، چه بزرگ و چه کوچک ، می تواند به دکوراسیون یاری کند. اشتباه نیست اگر بگوییم این پرده ها که یکی از مهم ترین محصولات منازل هستند نیز نقش مهمی در شکل دادن به دکوراسیون دارند. پرده های کرکره ای که نوعی پرده هستند نیز به علت تزیین و کاربردی بودن از جمله محصولاتی هستند که به دکوراسیون منزل یاری می نمایند. در این مقاله بیشتر در این باره خواهیم گفت.

نقش پرده کرکره ای در دکوراسیون فضاهای نشیمن

پرده کرکره ای به چه معناست؟

پرده کرکره ای نوعی پرده است که با استفاده از مواد مختلف ساخته می شود و معمولاً از نوارهای افقی تشکیل شده است. با یاری طناب هایی که نوارهای پرده با آن ها متصل می شوند و مکانیزم میله ای که این طناب ها را به هم متصل می نماید ، می توان زاویه نوارها را کنترل کرد. به این ترتیب پرده باز و بسته می شود. اگرچه راه راه های افقی بیشتر در مدل های پرده پرده ای غالب هستند که استفاده آسانی را فراهم می نمایند و می توان آنها را در پنجره های خانه و محل کار ترجیح داد ؛ اما می توان پرده را با ترکیب راه راه های عمودی در طراحی بعضی از مدل ها ایجاد کرد.

انواع پرده کرکره ای

مواد پرده مورد استفاده در فراوری نقش اصلی را در مشخص انواع پرده ها ایفا می نمایند. بیایید مدل های پرده کرکره ای و مزایا و معایب آنها را مطابق با مواد فراوری شده آنالیز کنیم.

پرده های چوبی چیست؟

پرده کرکره ای چوبی محصولاتی هستند که در فراوری خود از چوب استفاده می نمایند و از نظر تزئینی بسیار شیک هستند. آنها علاوه بر ماندگاری طولانی ، در جلوگیری از ورود نور خورشید نیز بسیار پیروز هستند.

پرده های چوبی را می توان به دو دسته چوب و نئوپان تقسیم کرد. محصولات نئوپان را می توان گزینه های ارزان تری نسبت به پرده های چوبی در نظر گرفت. با این حال ، نباید فراموش کرد که پرده های ساخته شده از چوب واقعی ممکن است عمر طولانی تری داشته باشند. از طرفی نظافت و نگهداری پرده های چوبی می تواند سخت تر از سایر پرده ها باشد.

پرده فلزی چیست؟

پرده کرکره ای فلزی به عنوان پرده آلومینیومی نیز شناخته می شود. پرده های آلومینیومی را می توان راحت تر از سایر انواع پرده تمیز کرد. یکی از بزرگ ترین مزایایش این است که می تواند به طور کامل نور خورشید را مسدود کند. ممکن است ساختاری سنگین تر از پرده های پلاستیکی داشته باشد. گزینه های رنگی مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد.

پرده های پلاستیکی چیست؟

پرده کرکره ای پلاستیکی که نوارهای آن از پلاستیک ساخته شده اند ، ارزان ترین گزینه ها هستند. این نوع که دارای گزینه هایی مانند پرده های پی وی سی نیز هست در جلوگیری از اشعه خورشید پیروز بوده ؛ اما از نظر عمر مفید نسبت به سایر گزینه ها کمتر پیروز است.

به غیر از این انواع ، پرده کرکره ای پارچه ای نیز وجود دارد که معمولا در پرده های عمودی دیده می شود.

ویژگی های پرده کرکره ای

از پرده کرکره ای می توان در آشپزخانه ، بالکن ، در و حتی محل کار استفاده کرد. این پرده ها که می توانند در بسیاری از نقاطی که پنجره ها وجود دارد استفاده شوند و ظاهری شیک ارائه دهند ، مزایای زیادی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

پرده کرکره ای در مقایسه با پرده های توری و پرده ها فضای کمتری را اشغال می نماید.

هم وظیفه توری و هم آفتابگیر را بر عهده می گیرد. به این ترتیب شما نیازی به خرید دو محصول ندارید. از این لحاظ می تواند به شما در صرفه جویی مالی یاری کند.

انواعی از پرده کرکره ای نیز وجود دارد که امکان نصب پرده در داخل شیشه را فراهم می نماید.

از آنجایی که زاویه نوارها قابل تنظیم است ، با تنظیم درجه تابش نور خورشید می توان از آنها در ساعات مختلف روز استفاده کرد. بعلاوه ، جایگزین هایی مانند پرده کرکره ای مشکی می توانند به طور کامل نور خورشید را مسدود نمایند و بنابراین ممکن است برای کسانی که می خواهند در یک محیط کاملا تاریک بخوابند مناسب باشند.

از طریق رنگ ها و طرح های مختلف ، می توانید آن را هر با دکوراسیونی سازگار کنید.

تفاوت بین پرده کرکره ای و کرکره غلتکی چیست؟

پرده کرکره ای و غلتکی که اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند ؛ در واقع دو نوع متفاوت هستند. در حالی که پرده های غلتکی عمدتا از یک تکه تشکیل شده اند ، پرده های کرکره ای از ترکیب بیش از یک نوار تشکیل می شوند. علاوه بر این ، در حالی که معمولا از پارچه در کرکره های غلتکی استفاده می شود ، پارچه در مدل های کرکره بسیار کم به کار می رود و به جای پارچه ، موادی مانند چوب ، فلز و یا پلاستیک ترجیح داده می شود. در نهایت ، در حالی که امکان تنظیم زاویه نوارها در پرده ها وجود دارد ، کرکره های غلتکی این امکان را ارائه نمی دهند. با این حال ، فراموش نکنیم که پرده های غلتکی محصولات بسیار شیکی هستند.

اگر می خواهید انواع پرده کرکره ای را در فضای زندگی خود بگنجانید ، نگاهی به محصولات صفحه بیندازید تا مدل های کرکره ای را که می توانند با دکوراسیون منزل شما سازگار شوند پیدا کنید.

چگونه مقدار پرده را بگیریم؟

برای نصب پرده کرکره ای باید فقط قسمت های شیشه ای پنجره ها را مقدار بگیرید. اگر پرده های قرنیزی می خواهید ، از سقف تا حدود 10 سانتی متر زیر شیشه و با اضافه کردن حدود 10 سانتی متر از دو طرف پنجره ها را مقدار بگیرید.

چگونه پرده کرکره ای را باز و بسته کنیم؟

به طور معمول ، پرده کرکره ای دارای دو مکانیسم طناب و میله است. مکانیسم طناب برای جمع کردن پرده به سمت بالا یا پایین آوردن پرده جمع شده در بالا استفاده می شود. مکانیسم طناب اجازه می دهد تا زاویه نوارها را تنظیم کنید.

هنگامی که نوارها کاملاً موازی با یکدیگر باشند ، هم داخل و هم خارج آن دیده می شود.

وقتی نوارها برای حالت بیرونی تنظیم می شوند ، بیرون را می توانید ببینید ؛ اما افراد از بیرون نمی توانند داخل را ببینند. وقتی نوارها برای حالت داخلی تنظیم می شوند ، افراد از بیرون می توانند داخل را ببینند ؛ اما شما نمی توانید بیرون را ببینید. در هر دو حالت ، اگر خطوط کاملا بسته باشند ، افراد نمی توانند داخل را ببینند و شما نمی توانید بیرون را ببینید.

چگونه پرده کرکره ای را جمع کنیم؟

برای اینکه پرده کرکره ای را جمع کنید ؛ ابتدا نوارهای پرده را موازی یکدیگر بیاورید. سپس با یاری طناب پرده نوارهای بالا را جمع نمایید. با این کار برداشتن پرده آسان تر می شود. سپس می توانید پرده را از آویز جدا کنید. اگر می خواهید تجهیزات حامل پرده را بردارید از پیچ گوشتی شارژی یاری بگیرید.

منبع: اتاق

به "نقش پرده کرکره ای در دکوراسیون فضاهای نشیمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش پرده کرکره ای در دکوراسیون فضاهای نشیمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید