مصرف این خوراکی ها در گرما ممنوع

به گزارش انجمن آقای شرفی، شبنم دالوند در مورد رابطه با تغذیه در گرمازدگی اظهار کرد: هنگام گرما سیستم بدن با تعریق سعی دارد دمای بدن را کاهش دهد لذا بدن آب زیادی از دست می دهد و صرف نظر از اینکه چقدر فعال هستید، مایعات فراوان بنوشید و برای نوشیدن صبر نکنید تا تشنه شوید.

مصرف این خوراکی ها در گرما ممنوع

وی ادامه داد: بعلاوه باید از مصرف نوشیدنی های بسیار شیرین و کافئین دار پرهیز کرد چراکه مصرف این نوع مواد نوشیدنی سبب از دست دادن مایعات بدن می گردد.

رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه تعریق شدید نمک و مواد معدنی را از بدن خارج می نماید، تاکید نمود: برای جبران مواد معدنی بدن، یک نوشیدنی حاوی میزان اندکی نمک با کمی لیمو ترش همراه خاکشیر یا تخم شربتی می تواند جایگزین نمک و مواد معدنی باشد که با تعریق از بین می رود.

دالوند افزود: بعلاوه افرادی که دیابت، فشار خون بالا یا سایر بیماری های مزمن را دارند بهتر است از مصرف نمک اجتناب نموده و کمی آبلیمو و خاکشیر یا تخم شربتی مخلوط با آب مصرف نمایند.

وی بیان نمود: مصرف میوه ها و به ویژه سبزیجات به تامین آب بدن یاری می نمایند لذا در روزهای گرم سال از این اقلام غذایی در برنامه خود بیشتر بهره ببرید.

رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: مصرف بیش از مقدار پروتئین های حیوانی، شکلات، قهوه و شیرینی باعث کم آبی در بدن می گردد بنابراین بهتر است مصرف این اقلام در روزهای گرم محدود گردد.

منبع: فرارو

به "مصرف این خوراکی ها در گرما ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف این خوراکی ها در گرما ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید