مارک ویلموتس، گزینه جدید راهنمایی تیم ملی

به گزارش انجمن آقای شرفی، بحث انتخاب سرمربی تیم ملی را مهدی تاج دنبال می نماید و احتمالاً پس از بازگشت او از مالزی و انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا، موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی جدی تر از قبل دنبال خواهد شد.

مارک ویلموتس، گزینه جدید راهنمایی تیم ملی

در انتظار بازگشت تاج و پیگیری جدی مهترین ساله فوتبال ایران

با اینکه انتخاب سرمربی برای تیم ملی مهمترین دغدغه فوتبال ایران به حساب می آید اما فدراسیون فوتبال نشان قصد ندارد در این خصوص عجولانه کار کند و می خواهد با آنالیز دقیق گزینه ها، بهترین انتخاب را برای تیم ملی داشته باشد.با این حال همچنان بازار شایعات در این باره داغ است و گمنه زنی هایی هم بر اساس شایعات اجرا شده و ادامه خواهد داشت.پیش بینی می گردد حتی اگر انتخاب سرمربی تیم ملی تا یک ماه دیگر یا شاید هم بیشتر از آن طول بکشد هر روز درباره گزینه های مد نظر فدراسیون فوتبال و گزینه هایی که با آنها مذاکره شده صحبت می گردد.

سرمربی بلژیک هم به فدراسیون معرفی گردیده

فدراسیون فوتبال که به دنبال گزینه ای مناسب برای راهنمایی تیم ملی بود، شاخصه هایی برای انتخاب سرمربی تیم ملی در نظر گرفت. یکی از شاخصه ها، جوان بودن مربی بود. از همین رو بعضی نام زلاتکو دالیچ را مطرح کردند. سرمربی جوان کرواسی که این تیم را نایب قهرمان جام جهانی 2018 کرد و حتی کارلوس کی روش مدعی بود که دالیچ پس از جام جهانی جانشین او خواهد شد، اما این بار هم نام دالیچ فقط در شایعات مطرح شد، چون این مربی همچنان کار خود را با کرواسی ادامه می دهد.

یکی از گزینه هایی که به صورت جدی برای سرمربیگری تیم ملی به فدراسیون معرفی گردید، مارک ویلموتس بلژیکی بود. ستاره سابق تیم ملی بلژیک که مدتی در تیم ملی این کشور دستیار جرج لیکنز، سرمربی فعلی تراکتورسازی بود، از سال 2012 تا 2016 راهنمایی تیم ملی بلژیک را به عهده داشت. بسیاری ویلیموتس را سازنده نسل طلایی بلژیک می دانند که در جام جهانی 2018 روسیه هم توانست به مقام سوم دست یابد. ویلموتس پس از بلژیک یک سال راهنمایی ساحل عاج را به عهده داشت، اما گویا مذاکره جدی بین او و فدراسیون فوتبال ایران صورت نگرفته است.

همچنان هروه رنار جدی ترین گزینه است

شایعه حضور هروه رنار روی نیمکت مربیگری تیم ملی ایران، پس از بازی ایران و ژاپن بسیار جدی شد. جایی که سرمربی تیم ملی مراکش در استادیوم هزاع بن زاید شهر العین، در صندلی ویژه و کنار مسئولان فدراسیون فوتبال نظاره گر بازی ایران و ژاپن بود. رنار همان زمان پاسخ داد که با فدراسیون فوتبال مراکش قرارداد دارد، با این حال گویا موضوع کمی جدی تر شد و مذاکراتی نیز بین او و فدراسیون فوتبال ایران صورت گرفت.خبر رسید که او پس از جام ملت های آفریقا که دو ماه دیگر در مصر برگزار می گردد، با مراکشی ها خداحافظی خواهد نمود تا سرمربی تیم ملی ایران گردد اما موارد دیگری در این خصوص نیز ابهام ایجاد می نماید. اولین مسئله این است که مهدی تاج اعلام نموده بود برای فیفادی بعدی سرمربی تیم ملی تعیین خواهد شد و طبق این حرف، سرمربی تیم ملی باید به زودی معرفی گردد تا بتواند در خردادماه که فیفادی است روی نیمکت ایران بنشیند. رنار دقیقاً در همان فیفادی با مراکشی ها درگیر جام ملت های آفریقاست و این موضوع کمی ابهام حضور او روی نیمکت ایران را بیشتر می نماید. از طرفی هم مراکشی ها خبر داده اند با او تا سال 2022 قرارداد دارند و کار خود را با رنار ادامه می دهند.

نگاه رونالدینیویی فدراسیون به گزینه ها؟

در کنار تمام خبرها و شایعات، این موضوع نیز مطرح شده که برانکو ایوانکوویچ پس از سرانجام این فصل فوتبالی با پرسپولیس، به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب خواهد شد.در این خصوص نیز گفته می گردد وزارت ورزش و جوانان روی برانکو نظر مثبت دارد، اما فدراسیون فوتبال کمی با احتیاط برای فکر کردن به برانکو عمل می نماید. اگر چه محمود شیعی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و همچنین ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس حضور برانکو در تیم ملی را رد نموده اند، اما با این حال عده ای سرمربی پیروز پرسپولیسی ها را با توجه به شناختی که از فوتبال ایران دارد، گزینه مناسبی برای تیم ملی می دانند. اگر این اتفاق رخ بدهد، می توان گفت فدراسیون فوتبال با نگاهی رونالدینیویی به سایر گزینه ها، برانکو ایوانکوویچ را به عنوان جانشین کارلوس کی روش انتخاب می نماید.آنچه مسلم است، فدراسیون فوتبال کوشش می نماید برای فیفادی بعدی که در خردادماه است، سرمربی تیم ملی را تعیین کند. با توجه به اینکه قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا هم به زودی انجام خواهد شد، فدراسیون باید زودتر سرمربی تیم ملی را تعیین کند تا برنامه های ایران برای جام جهانی شروع گردد. بحث انتخاب سرمربی تیم ملی را مهدی تاج دنبال می نماید و احتمالاً پس از بازگشت او از مالزی و انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا، موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی جدی تر از قبل دنبال خواهد شد.

3-670

منبع: ایران ورزشی

به "مارک ویلموتس، گزینه جدید راهنمایی تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک ویلموتس، گزینه جدید راهنمایی تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید