طرح 100 میلیون دلاری اپل برای مقابله با نژادپرستی

به گزارش انجمن آقای شرفی، به گفته شرکت اپل، این کوشش جدید شامل حمایت از یک مرکز نوآوری و آموزش جدید است و به کالج ها و دانشگاه های تاریخی سیاه پوستان یاری خواهد نمود.

طرح 100 میلیون دلاری اپل برای مقابله با نژادپرستی

اپل، یک آموزشگاه توسعه برنامه های نرم افزاری در دیترویت تاسیس می نماید که اولین آموزشگاه از نوع خود در ایالات متحده است

شرکت اپل برای مبارزه با نژادپرستی سیستمی، مجموعه ای از نوآوری ها را اجرایی نموده است. این شرکت پس از منتشر شدن گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی این شرکت برای چیزی بهتر و بزرگتر از یک محصول جدید، از پروژه های جدید خود پرده برداری نموده است.

طرح های مورد نظر بخشی از هزینه 100 میلیون دلاری این شرکت برای ایجاد برابری و عدالت نژادی هستند. این پروژ در پی کشته شدن بریونا تیلور، جورج فلوید و سایر افرادی شروع شد که مسبب اعتراضات سراسری جان سیاه پوستان اهمیت دارد در تابستان گذشته بود، این پروژه های جدید اولین نتایج واقعی هستند که به طورعلنی اعلام می شوند.

به گفته شرکت اپل، این کوشش جدید شامل حمایت از یک مرکز نوآوری و آموزش جدید است و به کالج ها و دانشگاه های تاریخی سیاه پوستان کمک خواهد نمود؛ از جمله به یک آموزشگاه توسعه در دیترویت که در آموزش کد نویسی به دانشجویان و نیز به سرمایه گذاری خطرپذیر برای کارآفرینان سیاه پوست و رنگین پوست کمک خواهد رساند.

اپل که معمولا به جای سرمایه گذاری در شرکت ها آن ها را می خرد، این بار به سرمایه گذاری خطرپذیر روی آورده است. به گفته این شرکت، اپل در سرمایه های موجود که با هدف فراهم کردن بودجه شرکت های دیگر تامین شده اند، با مسئولیت محدود شریک خواهد شد.

لیزا جکسون، معاون رئیس بخش محیط زیست، سیاست ها و طرح های اجتماعی شرکت اپل به رویترز گفت: تنوع سرمایه گذاری های خطرپذیر و تامین کنندگان بانکی بسیار کم است. ما دنبال فرصتی مناسب برای کسب بهترین کارایی از منابع خود هستیم.

اپل 25 میلیون دلار از مرکز پروپل، که تاسیساتی به مساحت چهار هزار و 645 مترمربع در آتلانتا و محل همکاری کالج ها و دانشگاه های تاریخی سیاه پوستان روی طرح های مربوط به کارآفرینی است، و نیز از توسعه برنامه های نرم افزاری و سایر موضوعات حمایت خواهد نمود.

این شرکت سازنده آیفون در حال ایجاد دو طرح کمک هزینه برای حمایت از طراحی برنامه آموزشی در سیلیکون و مهندسی سخت افزار برای دانشگاه های تاریخی سیاه پوستان است.

اپل یک آموزشگاه توسعه برنامه های نرم افزاری هم در دیترویت تاسیس خواهد نمود که اولین آموزشگاه از نوع خود در ایالات متحده است. این آموزشگاه یک دوره 10 تا 12 ماهه رایگان ارایه می دهد و سعی می نماید در سال به یک هزار دانشجو مهارت های کد نویسی، طراحی و بازاریابی آموزش دهد. مرکز دیترویت با دانشگاه ایالتی میشیگان همکاری خواهد نمود.

جکسون با اشاره به این که اپل از قدیم با مراکز آموزشی تاریخی سیاه پوستان همکاری داشته است گفت: ما در جست وجوی برنامه نویس های سیاه پوست و رنگین پوست بیشتری هستیم. آن ها معمولا در جنوب شرقی ایالات متحده متمرکز هستند، اما افراد سیاه پوست و رنگین پوست در دیترویت بیش از 50 هزار کسب وکار کوچک دارند و به همین دلیل فرصت خوبی برای کارآفرینی به نظر آمد.

بیانیه اپل به دنبال اظهارات تیم کوک درباره مسئولیت دونالد ترامپ در خشونت های اتفاق افتاده در واشنگتن دی سی، منتشر شد. او از برنامه امروز صبح در شبکه سی بی اس تقاضای مصاحبه کرد تا بر برابری همگان در برابر قانون تاکید کند.

کوک، مدیر اجرایی اپل، در بیانیه ای گفت: همه ما در ایجاد جهانی عادلانه تر و منصفانه تر مسئول هستیم و این پروژه های جدید آشکارا بیانگر تعهد اپل به این وظیفه خطیر هستند.

ما با همکاری شرکای خود برای طیف وسیعی از صنایع و زمینه ها، از دانش آموزان گرفته تا معلمان، از توسعه دهندگان تا کارآفرینان و از سازمان دهندگان اجتماعی تا مدافعان حقوقی، آخرین طرح های مطابق با برابری و عدالت نژادی را راه اندازی خواهیم کرد تا جوامع قربانی نژادپرستی و تبعیض نژادی را تقویت کنیم.

ما به کوشش خود در این زمینه مفتخریم و سعی می کنیم گفتار و کردار خود را با ارزش های برابری و اتحاد، که همواره برای این شرکت ارزشمند بوده است، مطابقت دهیم.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "طرح 100 میلیون دلاری اپل برای مقابله با نژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح 100 میلیون دلاری اپل برای مقابله با نژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید