شهر شیر ها ،شهری زیر آب

به گزارش انجمن آقای شرفی، شهری زیر آب هم درافسانه ها هم در اذهان مردم همیشه جای عجیبی بوده است. بسیاری دوست دارند شهر های زیر آب رفته را ببینند. حالا تصور کنید که شهر شیرها زیرآب برود. این جا دیر جذابیت دوچندان می گردد.

شهر شیر ها ،شهری زیر آب

شهر شیرها یکی از مناطق دیدنی کشور چین است . این شهر که پیش از این به اسم شی چنگ شناخته می شد. در اعماق دریاچه ژیاندائو قرار گرفته است. این شهر تاریخی قدمتی نزدیک به 2200 ساله و متعلق به سلسله امپراطوری هان شرقی است.

شهرت این شهر به دلیل وجود چند مجسمه عظیم سنگی از شیر که در ورودی آن قرار داشته است، می باشد. این شیر ها که روزگاری به عنوان نگهبانان همیشگی این شهر ساخته شده بودند. اکنون تبدیل به یک جاذبه گردشگری برای کشور چین شده اسند. همین شیر ها که امروز زیر آب هم رفته اند شهرت این شهر را ساخته اند و این شهر به شهر شیرها شهرت یافته است. البته در این شهر ده ها کاخ، معبد و خانه های اشرافی نیز دیده میشود. این ها همه نشان از آن دارد که در روزگاران قدیم این شهر پر رونق بوده است و ساکنان ثروتمندی داشته است.

شهر شیرها که این روز ها زیر آب است وسعت بسیار زیادی دارد. و به خاطر ان که زیر آب رفته است بسیاری از آثار تاریخی اش دست نخورده و بکر مانده است. اما داستان زیر آب رفتن این شهر چیست؟ جدود 60 سال پیش در دهه 50 میلادی در نزدیکی این شهر سدی بنا شد که باعث شد که دریاچه ای شکل بگیرد و این شهر با شیر های سنگی اش به زیر آب برود. در آن موقع دولت چین چندان به این گنجینه توجه نکرده بود. اما جدیدا مسئولان گردشگری چینی به این فکر افتاده اند که و اکنون با راه انداری تورهای ویژه گردشگران غواص،این ش ربا شیر های سنگی اش را به جاذبه جدید گردشگری چین تبدیل کند.

نویسنده: فواد شمس

منبع: لست سکند

به "شهر شیر ها ،شهری زیر آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر شیر ها ،شهری زیر آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید