سوریه، آغاز مرحله دوم عملیات ارتش در ادلب ، افزایش تلفات انفجار در الباب

ارتش سوریه دومین مرحله از عملیات نظامی خود در حومه استان ادلب این کشور را برای سرکوب گروه های تروریستی آغاز کرد.

سوریه، آغاز مرحله دوم عملیات ارتش در ادلب ، افزایش تلفات انفجار در الباب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های سوری، ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی و واحد توپخانه دومین مرحله عملیات نظامی خود در حومه استان ادلب را با هدف گسترش دامنه سیطره خود بر محور حومه جنوبی ادلب آغاز کرد.

ارتش سوریه در اندک زمانی توانست دو منطقه راهبردی را بعد از درگیری های شدید با گروههای تروریستی مستقر در آنجا به کنترل خود در آورد.

یک منبع نظامی سوریه گفت: نیروهای پیشرو ارتش سوریه توانستند شهرک الویبده در شمال شهرک ابودالی و تپه راهبردی خزنه در حومه جنوب شرقی ادلب را بعد از نبردهای شدید با گروههای تروریستی به کنترل خود در بیاورند.

وی افزود: این گروههای تروریستی به شهرک الویبده نفوذ می کردند و در آنجا با نصب خمپاره انداز و راکت انداز، مواضع ارتش سوریه را هدف قرار می دادند، لذا ارتش مجبور شد تا با اجرای عملیات، این شهرک و تپه خزنه را به کنترل خود در بیاورد. این تپه مشرف بر شماری از روستاها و شهرک ها است که مهمترین آنها شهرک المشیرفه است. این شهرک مهمترین نقطه تمرکز عناصر مسلح موسوم به اجناد القوقاز است و هم اکنون زیر تیررس ارتش سوریه قرار گرفته است.

این منبع نظامی گفت: عملیات با پشتیبانی بسیار گسترده هوایی ارتش های سوریه و روسیه انجام شد و نیروی هوایی مواضع و خطوط پشتیبانی تروریست ها را در حومه جنوب شرقی ادلب هدف قرار داد و قطع کرد تا بستر لازم برای پیشروی نیروهای پیاده نام فراهم شود.

وی افزود: این عملیات در سمت شرقی شهر معره النعمان انجام شد و در نتیجه ارتش سوریه تلاش می کنند تا گروههای تروریستی را در آنجا زیر فشار بیشتری قرار دهد و نواحی تحت کنترل آنها در این محور را کاهش دهد.

افزایش تلفات انفجار شهر الباب

گروه موسوم به هماهنگ کننده گروههای مسلح در سوریه از افزایش شمار کشته های انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در شهر الباب در حومه شمال شرقی حلب خبر داد.

این گروه گفت که در این انفجار 20 نفر کشته و 40 نفر دیگر زخمی شدند.

این شهر در کنترل گروهک های زیر مجموعه گروه تروریستی موسوم به ارتش آزاد قرار داد که از طرف ترکیه حمایت می شود.

جان باختن یک غیرنظامی در حومه حماه

یک شهروند غیرنظامی سوری بر اثر انفجار مین باقی مانده از گروههای تروریستی در شهرک مورک در حومه شمالی استان حماه جان خود را از دست داد.

بر اساس گزارش سانا، یک منبع در فرماندهی پلیس حماه گفت: یک مین باقی مانده از گروههای تروریست امروز در شهر مورک در حومه شمالی منفجر و به جان باختن یک غیرنظامی منجر شد.

گروههای تروریست قبل از فرار از مناطق کنترل خود اقدام به بمبگذاری و مین گذاری این مناطق کردند که ارتش سوریه درحال پاکسازی مناطق آزاد شده از مواد منفجره برای تامین امنیت به منظور بازگشت آوارگان به خانه های خود است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سوریه، آغاز مرحله دوم عملیات ارتش در ادلب ، افزایش تلفات انفجار در الباب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، آغاز مرحله دوم عملیات ارتش در ادلب ، افزایش تلفات انفجار در الباب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید