رکوردداران سفرهای نوروزی معرفی شدند

به گزارش انجمن آقای شرفی، طبق اعلام معاونت گردشگری کشور استان های مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و اصفهان رکوردشکنان سفر و اقامت در نیمه اول تعطیلات شدند.

رکوردداران سفرهای نوروزی معرفی شدند

محمدمحب خدایی، معاونت گردشگری کشور، با بیان اینکه سال جاری اقامت مسافران در هشت روز تعطیلات نوروز با 17 درصد رشد همراه بوده است، اضافه کرد:

آمار اقامت مسافران از روز 27 اسفندماه سال 96 تا پنجمین روز ماه فروردین ماه سال 97 به 27 میلیون و 600 هزار نفر رسیده است. البته این میانگین اقامت دو نیم شب محاسبه شده است.

خدایی در رابطه با استان هایی که رنکینگ سفر در آن ها جابه جا شده و جزو 10 استان پر اقامت قرار گرفته اند، چنین گفت:

در بعضی شهرها مدت زمان ماندگاری مسافران افزایش یافته و توزیع سفر در شهرستان ها رخ داده که برگزاری جشنواره های متعدد و چادرهای عشایری در بین راه ها و افزایش نوروزگاه ها تا 82 درصد در آن بی تاثیر نبوده است.

بنا به گفته این مقام مسئول در این بازه زمانی 34 میلیون نفر، از جاذبه های گردشگری و تاریخی بازدید نموده اند و 54 درصد شکایت ها نسبت به نوروز سال 96 کمتر شده و اندازه رضایتمندی مسافران از خدمات و برنامه های نوروزی تا 56 درصد افزایش داشته است.

معاونت گردشگری کشور درباره کنترل قیمت ها گفت:

کمیته کنترل بازار در آخرین جلسه که به تازگی برگزار گردید از اقدامات بخش های اثرگذار در کنترل قیمت بازار سفر تشکر کرد. برگزاری طرح عیدانه گردشگری تاثیر روانی زیادی روی قیمت ها داشت. نمی گوییم خطایی نشده، اما تا جایی که اطلاع دارم برای کنترل قیمت ها کوشش و هماهنگی های خوبی اجرا شده است.

محب خدایی در سرانجام سخنانش درخصوص نحوه نظارت و کنترل در این حوزه اشاره نمود و اضافه کرد:

سال جاری گروهی با عنوان بازرسان نامحسوس با همراهی راهنمایان گردشگری و دانشجویان رشته های مرتبط با این حوزه تشکیل شد که گزارش های آن بیشتر به منظور پیشگیری بود که تا کنون عملکرد رضایت بخشی داشته اند. تیم نظارت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا امروز خواب نداشته و در تمام استان ها به دو شکل محسوس و نا محسوس فعال بوده است. گزارش های آن ها در اختیار استان ها قرار می گیرد و به خاطر رقابتی که ایجاد شده رسیدگی به شکایت ها نیز جدی تر شده، به شکلی که دیگر مثل سال های قبل شکایت ها به تهران نمی رسد و در همان استان حل و فصل می گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "رکوردداران سفرهای نوروزی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردداران سفرهای نوروزی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید