رونق گردشگری با استفاده از تجربه های کرونایی

به گزارش انجمن آقای شرفی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، رونق گردشگری با استفاده از تجربه های کرونایی صورت می گیرد.

رونق گردشگری با استفاده از تجربه های کرونایی

این بحران نقاط ضعف و قوت روش ها را آشکار کرد و نشان داد که افراد می توانند در کنار هم اهداف عظیم کسب نمایند. آمادگی برای مدیریت و بهبود بحران حیاتی است زیرا زمان لازم برای یافتن راهکار های مبتنی بر ریسک و ایجاد برنامه های اضطراری مناسب را فراهم می نماید. در اینجا، شورای دنیای سفر و گردشگری به درسهای آموخته شده تا به امروز و نحوه استفاده از آنها برای آماده سازی در بحران های آینده می پردازد.

الزام همکاری و هماهنگی برای مدیریت بحران

همکاری و هماهنگی برای مدیریت بحران لازم است، همانطور که سیاست گذاران قصد دارند تا شیوع بیماری کووید- 19 را کاهش دهند تصمیماتی را اتخاذ کردند که در نهایت بر افراد داخل و خارج از مرزهای آنها تاثیرگذار بود. برخلاف بحران های قبلی، سیاست هایی که در بیماری همه گیر کووید- 19 اعمال شد منجر به تعطیلی مرزهای بین المللی و مدیریت بحران مانع همکاری های دنیای شد.

افزایش سیاست های انزواطلبی و واکنش های سریع باعث اختلال در همکاری های بین المللی شد. از آنجا که کشورها آموخته ها را تقویت می نمایند و انعطاف پذیری خود را برای بحران های آینده افزایش می دهند، اهمیت همکاری دنیای در برابر خطر انزواگرایی باید مورد توجه قرار گیرد. در واقع، افزایش همکاری در خارج از مرزها و بین بخش های دولتی و خصوصی، پاسخ های سریع و موثر مدیریت بحران را تسهیل می نماید.

اهمیت مشارکت ها

مشارکت ها کلیدی هستند. مشارکت ها همواره کلید مدیریت و بهبود بحران بوده اند، با این حال، بحران بیماری همه گیر کووید- 19 ضرورت مشارکت با بخش دولتی و خصوصی سفر و گردشگری را هنگام تعریف پاسخ های مدیریت بحران بیشتر نشان داد. موثرترین مشارکت ها به طور جامع به مدیریت بحران نگاه می نمایند و شامل همه صداهای مرتبط و تاثیرگذار از بخش دولتی، بخش خصوصی و جامعه محلی می شوند. مشارکت با متخصصان بهداشت و سلامت در بحران می تواند اجرای اقدامات پیشگیرانه موثر را تسریع کند.

تمرکز بر انسانیت

براساس مقاله رونق گردشگری با استفاده از تجربه های کرونایی، بر ویژگی های خوب انسانی تمرکز کنید، زیرا زمانی بحرانی فرا خواهد رسید که تجارت طبق معمول موثر نخواهد بود و این زمان افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و تمرکز بر ویژگی های انسانی و ارائه پشتیبانی از هر راه ممکن بسیار مهم خواهد بود. بحران سلامتی تاثیر بسزایی بر افرادی خواهد داشت که ممکن است خودشان یا نزدیکان آنان را مبتلا کند. ترس از تهدید و افزایش سطح خطر می تواند باعث وحشت گردد و بر ضرورت گردهم آمدن برای واکنش با رویکردی انسان محور تاکید می نماید.

حمایت دولت برای مدیریت و بهبود بحران اساسی

اقدامات حمایتی دولت برای مدیریت و بهبود بحران اساسی است زیرا بسیاری از مشاغل توانایی کسب عایدی را از دست داده اند و دولت ها برای ارائه پشتیبانی لازم برای شهروندان و ساکنان خود علاوه بر یاری های نقدی و مالی باید برای مشاغل یاری های دیگری هم ارائه می دهند که شامل برنامه های حقوق، معافیت های مالیاتی یا تعویق و برنامه های مهارت آموزی است، تداوم حمایت دولت همچنان برای بهبودی حیاتی خواهد بود.

بهبودی در سیستم های انعطاف پذیر

سیستم های انعطاف پذیر بهبودی بیشتری را کسب خواهند کرد. مشاغلی با قوی ترین روش های مدیریت بحران هم نمی توانند خود را برای چالش های منحصر بفرد ناشی از بیماری کووید- 19 و اقدامات مهار آن آماده نمایند. با این حال، بعضی از مشاغل در ساختار عملیاتی خود انعطاف پذیری دارند که به آنها اجازه می دهد با توجه به اهمیت مدل های تجاری خود برای ادامه عملیات نوآوری داشته باشند. سیستم های انعطاف پذیر راه هایی برای ایجاد یا تقویت جریان عایدی متناوب و مجهز کردن کارکنان به مهارتهای اضافی در هر زمان که مورد احتیاج است را فراهم می نماید. این انعطاف پذیری در بیماری کووید- 19 به چندین شرکت مسافرتی و گردشگری امکان ادامه کار می دهد و به کارکنان در یافتن موقیعت های تازه یاری می نماید. این تغییرات برای بعضی از مشاغل موقتی هستند و برای بعضی دیگر ممکن است دائمی تر باشند.

ایجاد اعتماد با همه ذی نفعان

ایجاد اعتماد با همه ذی نفعان یک فعالیت مداوم است. اعتماد، بخشی جدایی ناپذیر از طول عمر کسب و کار است. افراد باید به مشاغل و برندهایی که از آنها خرید می نمایند اطمینان داشته باشند و کارکنان به کارفرمایان خود اعتماد نمایند، این مورد عامل مهمی برای حفظ موقعیت و اجرای سیاست هاست. مشاغل باید در بیماری کووید- 19 در خصوص آنچه از نظر مالی اتفاق می افتد شفاف سازی نمایند تا به کارکنان یاری نمایند برای آینده نامعلوم آماده شوند. مشاغل مسافرتی و گردشگری با اثبات اینکه می توانند به اعضای جامعه در مواقع ضروری یاری نمایند به ایجاد و حفظ اعتماد آنها یاری کردند.

موضوع عادی تازه در سلامت و بهداشت

سلامت و بهداشت به اسم عادی تازه و بیماری همه گیر کووید-19 انقلابی در نحوه برخورد دنیا با سلامت و بهداشت ایجاد نموده و در حال حاضر، بعضی اقدامات مانند ضدعفونی کردن بسیار مهم است و اختیاری نخواهد بود. اقداماتی مانند پوشیدن ماسک و فاصله گذاری به احتمال زیاد به افراد و مقدار راحتی آنان بستگی دارد. شرایط مالی و فرهنگی هم بر مقدار باقی ماندن این اقدامات در طولانی مدت تاثیر خواهد گذاشت. بهداشت و سلامت به علت این همه گیری برای همواره تغییر نموده است و تغییر در بهداشت و سلامت کلیدی در ایجاد انعطاف پذیری است تا به کاهش تاثیر بحران های بهداشتی آینده یاری کند.

تاثیر گسترده سفر و گردشگری

همواره سفر و گردشگری برای هر مالی ضروری بوده است و این موضوع را هیچ بحرانی بهتر از بیماری کووید- 19 نشان نداده است. دولت ها دریافتند که برای اطمینان از بهبود کامل و سریع، باید سفر و گردشگری را در نظر بگیرند. در واقع، دولت ها شاهد این بوده اند که گردشگری بیش از مشاغل موجود در این بخش تاثیر می گذارد. این امر بر معیشت مردم، توسعه جامعه، محیط زیست، حیات وحش و اقتصاد کلی تاثیر خواهد داشت. در کشورهای پیشرفته تر معین شد که آزادی حرکت برای دنیا در حال تغییر و دنیای شدن چقدر ارزشمند است.

مسئولیت جمعی در پایداری

پایداری، مسئولیت جمعی ماست. تمرکز بر پایداری و محیط طبیعی در حالی افزایش یافته است که دنیا شاهد از بین رفتن آلودگی در شهرهای عظیم و بازگشت حیات وحش به فضاهای متراکم سابق است. این امر به جامعه دنیای یادآوری و آگاهی تازه ایجاد کرد که همه ما به هم متصل هستیم و آینده سیاره ما مسئولیت جمعی ماست. بهبود دنیا و بویژه سفر و گردشگری باید پایدار و فراگیر باشد. یاری و مشارکت گروه های حاشیه نشین و آسیب پذیر در کوشش های بازیابی ضروری و تمرکز بر حفظ محیط زیست برای یاری به پیشرفت کره زمین است. عادی تازهی که ایجاد می گردد باید برای مردم و کره زمین فراهم گردد و یک رویکرد جامع و جمعی برای پایداری را احتیاج دارد.

ضرورت سلامت روان برای زندگی سالم و مرفه

سلامت روان برای یک زندگی سالم و مرفه لازم است. درک عمومی از ارزش سلامت روان در همه گیری افزایش یافته است، زیرا بیشتر مردم آثار زیان بار کاهش سلامت روان را احساس کردند. اکنون مشاغل، دولت ها و بسیاری از افراد درک بهتری دارند که سلامت روانی خوب برای داشتن یک زندگی سالم حیاتی است و آن را در اولویت قرار داده و روی آن سرمایه گذاری می نمایند. با این درک، ارزیابی مجدد زندگی و اولویت ها به وجود آمده است و بعضی تصمیم گرفتند از شهرهای متراکم به منطقه ها دیگر نقل مکان نمایند. مردم برای سلامت روان و ارتباطات انسانی ارزش قائل هستند و کمبود سفر تا حد زیادی نشان داد. علاوه بر این، این بحران توانایی ارتباط مردم و یاری به بهزیستی روانی خوب و به نوبه خود، زندگی سالم و مرفه را برجسته کرد.

پذیرش دیجیتال در مقیاس عظیم

پذیرش دیجیتال در مقیاس عظیم امکان پذیر است. سرعت بخشیدن به دیجیتالی شدن یکی از ویژگی های شاخص این بحران بوده است که احتیاجی به تعامل انسانی ندارد. کار از راه دور به وسیله راهکار های دیجیتالی موجود و تازه ارائه شده است. این سازگاری دیجیتالی در مقیاس عظیم بخش گردشگری را قادر ساخته است تا گردشگری امن تر و بدون دردسر را تسریع کند. این تغییر برای کاهش نابرابری و اینکه هیچ شخص، شغل یا مقصدی عقب نماند بسیار موثر است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که محل کار همچنان در دسترس است و جستجوی امکانات گسترده برای دسترسی ادامه خواهد داشت.

منبع: همگردی

به "رونق گردشگری با استفاده از تجربه های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق گردشگری با استفاده از تجربه های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید