روسیه شبکه اینترنت ملی خود را آزمایش می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، روسیه تصمیم دارد اینترنت ملی خود را آزمایش کند.

روسیه شبکه اینترنت ملی خود را آزمایش می نماید

طبق بیانیه ای رسمی، آزمایش شبکه وب داخلی روسیه از آخر هفته جاری یعنی یکم نوامبر (10 آبان) شروع می گردد. آزمایش های مذکور حداقل سالانه یک بار انجام می گردد. اما محتمل است تعداد آزمایش های بیشتری انجام گردد. این آخرین اقدام روسیه در جهت ایجاد اینترنت مستقل در کشور خود است.

به نوشته وب سایت D-Russia، روز دوشنبه گذشته دولت روسیه پیش شرط های مربوط به اجرای آزمایش هایی جهت تضمین ایجاد سرویس اینترنت و شبکه های مخابراتی ایمن، پایدار و عمومی در روسیه را تصویب کرد. این آزمایش ها در سطح فدرال و منطقه ای در روسیه انجام خواهند شد.

این بیانیه نشان می دهد آزمایش های مذکور در حقیقت برای ایجاد قوانین حقوقی اینترنت داخلی است که طی آن ترافیک اینترنت روسیه کنترل می گردد و دولت می تواند دسترسی به وب سایت های خلاف قانون را کنترل کند.

به گفته مقامات روسیه اینترنت داخلی از سیستم های مهم این کشور در برابر حملات سایبری محافظت می نماید.

دولت روسیه معتقد است اتکا به سرویس های فناوری اطلاعات غربی یک شکاف امنیتی استراتژیک است که ممکن است کشورهای دیگر از آن سوءاستفاده نمایند.

البته این نخستین بار نیست که روسیه ظرفیت اینترنت داخلی را آزمایش می نماید. در ماه های فوریه و آوریل 2019 میلادی نیز اعلام شد دولت تصمیم دارد چنین آزمایش هایی انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روسیه شبکه اینترنت ملی خود را آزمایش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه شبکه اینترنت ملی خود را آزمایش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید