در این شهر با آب شرب به درختان آب می دهند ، هشدار درباره کمبود آب در آینده نزدیک

به گزارش انجمن آقای شرفی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: شهر نو سهند تنها شهر آذربایجان شرقی است که در آن از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می گردد و مقدار آن در حدود 20 لیتر در ثانیه است.

در این شهر با آب شرب به درختان آب می دهند ، هشدار درباره کمبود آب در آینده نزدیک

به گزارش انجمن آقای شرفی، محمد خانی در این باره گفت: شهر تازه سهند تنها شهر آذربایجان شرقی است که در آن از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می گردد و مقدار آن در حدود 20 لیتر در ثانیه است که با توجه به هزینه های بالای انتقال پساب تصفیه خانه این شهر، امکان استفاده از این منبع در فضای سبز وجود ندارد.

او با بیان اینکه در شهر تازه سهند با مشکل جدی تامین آب شرب روبرو هستیم، تاکید نمود: این مشکل در آینده تشدید نیز خواهد شد چرا که افزایش جمعیت این شهر بیش از برنامه ریزی و پیش بینی های اجرا شده در زمان ساخت آن بوده و منابع و زیرساخت های فعلی به سختی جوابگوی مقدار مصرف آن است.

مدیرعامل آبفای استان گفت: در حالی که جمعیت سهند 220 هزار نفر در دراز مدت پیش بینی شده بود، شواهد ساخت و سازهای قبلی و مسکن ملی حاکی از حضور جمعیت 270 هزار نفری این شهر در سال های آینده است.

خانی توضیح داد: علاوه بر این تامین آب اراضی و مزارع منطقه ها اطراف نیز چالش دیگری است که چنین شرایطی شهر تازه سهند را به یکی از مشکل دارترین شهرهای استان به لحاظ امکان تامین پایدار آب شرب تبدیل می نمایند و حل آن نیازمند اقداماتی از جمله تفکیک انشعابات غیرضروری و استفاده از پساب تصفیه خانه هاست.

منبع: همشهری آنلاین

به "در این شهر با آب شرب به درختان آب می دهند ، هشدار درباره کمبود آب در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این شهر با آب شرب به درختان آب می دهند ، هشدار درباره کمبود آب در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید