تغییرات بزرگ در 40 سالگی یک تویوتا لندکروز متفاوت

به گزارش انجمن آقای شرفی، تویوتا لندکروز J 70 در آستانه چهلمین سالگرد فراوری خود، موتور جدیدی دریافت خواهد نمود. موتور توربودیزل چهار سیلندر با جایگزینی به جای موتور 2.8 لیتری، در کنار توربودیزل 4.5 لیتری V 8 موجود جای می گیرد.

تغییرات بزرگ در 40 سالگی یک تویوتا لندکروز متفاوت

به گزارش موتور 1، این اولین نسخه چهار سیلندر لندکروزر سری 70 از زمانی است که یک جفت موتور 2.4 لیتری بنزینی و دیزلی به مدل سال 1991 اختصاص یافت.

لندکروز J 70 که برای مدل سال 1984 عرضه شد، هیچ نشانه ای از کاهش سرعت نشان نمی دهد. این خودرو که به عنوان پیکاپ یا شاسی بلند در دسترس است، به علت طراحی کلاسیک و طول عمر بسیار، خودرویی محبوب در سراسر دنیا به جای مانده است. در استرالیا، سفارشات مدل 2022 این خودرو به علت تقاضای زیاد متوقف شد و انتظار نمی رود تا انتها امسال دوباره برای سفارش بیشتر بازگشایی گردد.

توربودیزل چهار سیلندر تازه از تویوتا هایلوکس قرض گرفته شده است. در حالی که اعداد خروجی هنوز در دسترس نیستند، انتظار می رود قدرت موتورتویوتا لندکروز تازه مشابه با مشخصات هایلوکس (HiLux) از 150 تا 165 کیلووات و 420 تا 550 نیوتن متر گشتاور، معادل 201 تا 221 اسب بخار و 310 تا 406 پوند فوت گشتاور باشد. برای مقایسه، موتور 4.5 لیتری V 8 توربودیزل 202 اسب بخار قدرت و 317 پوند فوت گشتاور فراوری می نماید. این بدان معنی است که دیزل چهار سیلندر همان سطح عملکرد را ارائه می دهد و در عین حال مصرف سوخت بهتر و آلایندگی کمتری دارد.

علاوه بر دیزل چهار سیلندر، انتظار می رود لندکروز J 70 برای اولین بار از سال 1990 یک گیربکس اتوماتیک ارائه دهد. سایر ارتقاء ها شامل سیستم اطلاعات تفریح تازه با Apple CarPlay و Android Auto و تغییرات جزئی زیبایی در داخل کابین است.

تویوتا بعلاوه میخواهد یک پیشرانه هیبریدی نه چندان قدرتمند برای هایلوکس و پرادو فراوری کند، اما برنامه ای برای ارائه آن به لندکروزر اعلام ننموده است. در عین حال، تویوتا در آیند ای قابل پیش بینی به عرضه V 8 دیزلی در لندکروز J 70 ادامه خواهد داد.

با وجود اینکه مدل پایه به 40 سالگی نزدیک می گردد، تویوتا به به روز رسانی و بهبود لندکروز J 70 ادامه می دهد. در سال 2022، LC 70 تعدادی به روز رسانی و بهبود را دریافت کرد. تویوتا برنامه های قطعی برای مدل های آینده خود را اعلام ننموده است، اما اشاره نموده است که با نزدیک شدن به چهلمین سالگرد رسمی J 70، تغییر بزرگ در راه است.

منبع: فرارو

به "تغییرات بزرگ در 40 سالگی یک تویوتا لندکروز متفاوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات بزرگ در 40 سالگی یک تویوتا لندکروز متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید