اظهارت مهم رئیسی درباره حقوق کارگران ؛ حتی یک ماه هم عقب نیفتد ، کاستی در اعتبارات نباید در دستمزد کارگران لحاظ گردد

به گزارش انجمن آقای شرفی، رئیس جمهور گفت: بهره برداری از فاز 14 مجموعه پالایشگاه پارس جنوبی جلوه عزم و اراده بلند و تحقق شعار ما می توانیم است که با همه وجود اجرایی شده است؛ مجموعه ای که با دست توانمند ایرانی، با کالای ایرانی، طراحی، مشورت و با اجرای متخصصان و کارگران ایرانی اجرا شده است.

اظهارت مهم رئیسی درباره حقوق کارگران ؛ حتی یک ماه هم عقب نیفتد ، کاستی در اعتبارات نباید در دستمزد کارگران لحاظ گردد

به گزارش انجمن آقای شرفی، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جریان دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، در استان بوشهر و در آیین افتتاح فاز 14 پالایشگاه پارس جنوبی به عنوان ایرانی ترین فاز این مجموعه ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان به ویژه سالروز ولادت صاحب الزمان (عج) گفت: امروز، روز بسیار شاد نماینده ای است چرا که شاهد بهره برداری رسمی از یکی از جلوه های اراده قوی و کار و کوششی ماندگار در این منطقه هستیم.

رئیس جمهور اضافه نمود: بهره برداری از فاز 14 مجموعه پالایشگاه پارس جنوبی جلوه عزم و اراده بلند و تحقق شعار ما می توانیم است که با همه وجود اجرایی شده است؛ مجموعه ای که با دست توانمند ایرانی، با کالای ایرانی، طراحی، مشورت و با اجرای متخصصان و کارگران ایرانی اجرا شده است.

رئیسی با با قدردانی از همه دست اندرکاران، مجریان، متخصصان و به خصوص کارگران عزیزی که زیر آفتاب طاقت فرسای این منطقه برای ساخت این پالایشگاه کوشش کردند، گفت: امروز منافع این پالایشگاه و محصولات آن می تواند بخش های مهمی از صنعت نفت و انرژی کشور را فعال کند.

رئیس جمهور با اشاره به محصولاتی فراوریی این پالایشگاه از جمله سالانه 50 میلیون مترمکعب گاز، توضیح داد: اینکه گفته می گردد کشور ظرفیت های زیادی برای پیشرفت دارد یکی از جلوه های آن مجموعه هایی مثل همین پارس جنوبی است که امروز یکی از فازهای پالایشگاه آن به بهره برداری رسیده و تبدیل به جلوه خودکفایی و استقلال کشور شده است.

رئیسی افزود: شرکت های خارجی که برای احداث فاز 14 پالایشگاه پارس جنوبی به ایران آمده بودند، با تصور اینکه بعد از رفتن آنها کار این فاز بر زمین می ماند، ایران را ترک کردند، اما متخصصان جوان کشورمان اجازه ندادند کار روی زمین بماند و فاز 11 این مجموعه نیز به زودی با همت همین متخصصان به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس جمهور اظهار داشت: البته با تکمیل فاز 11 که آخرین فاز پارس جنوبی است، کار ما تمام نخواهد شد، چرا که در حوزه انرژی کشور کارهای زیادی برای انجام به ویژه در میادین مشترک داریم. در زمینه بهره برداری از میادین مشترک مولفه سرعت در بهره برداری نیز به شدت مورد تاکید است تا سهم کشور از این میادین احصا گردد.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه امروز اقتصاد انرژی یکی از مزیت های بزرگ برای کشور ماست، توضیح داد: همه بخش های مختلف باید برای فعال تر کردن اقتصاد انرژی کوشش نمایند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید از پروژه ایران ال ان جی، گفت: این پروژه از سال 92 با سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری تا پیش از شروع به کار دولت سیزدهم متوقف مانده بود، اما با کوشش های اجرا شده در یکسال و نیم گذشته به پیشرفت های قابل توجهی رسیده و خسارت های وارد شده در 10 سال گذشته به این پروژه حتما باید جبران گردد.

رئیسی بعلاوه به موضوع سوختن مشعل ها در مجتمع گازی پارس جنوبی اشاره نمود و گفت: خوشبختانه وزیر نفت نوید داده است که سوختن این مشعل ها با یاری شرکت های دانش بنیان مهار و در جهت برطرف ناترازی انرژی کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور در ادامه توجه به کارگران را مورد تاکید قرار داد و گفت: رویکرد اتخاذ شده مبنی بر اینکه هم پیمانکار مورد حمایت قرار گیرد و هم پیمانکار، کارگران را مورد حمایت قرار دهد، قابل تقدیر است.

رئیسی اضافه نمود: تحت هیچ شرایطی نباید حق کارگران نادیده گرفته گردد و حتی یک ماه حقوق آنها به تعویق بیفتد. اگر در اعتبارات پروژه ها کاستی وجود دارد نباید در حقوق و دستمزد کارگران لحاظ گردد.

رئیس جمهور توجه وزارت نفت به مسئولیت های اجتماعی در استان های نفت و گازخیز را قابل تقدیر دانست و گفت: مردم مناطقی که لوله های گاز و نفت از آنجا عبور می نماید، انتظار دارند از مواهب استخراج و انتقال انرژی در زمینه محرومیت زدایی و ایجاد جاده، مدرسه و خانه بهداشت بهره مند شوند.

رئیسی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف در کنار مدیریت فراوری گفت: وزارت نیرو وظیفه دارد مدیریت مصرف را اعمال و با یاری صدا و سیما و تریبون داران به فرهنگ سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف بپردازد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از کوشش های هشت شرکت همکار با وزارت نفت و بنیاد مستضعفان در تکمیل پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی، از بانک ها و بخش های مهم مالی برای سرمایه گذاری و مشارکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دعوت کرد و گفت: اگر نقدینگی موجود در کشور به سمت فراوری به ویژه در حوزه انرژی راهنمایی گردد، برای توسعه مالی بسیار موثر خواهد بود چرا که هم باعث سرمایه گذاری مفید و خودکفایی شده و هم جلوه ای از اقتصاد مقاومتی در کشور است.

رئیسی تکمیل و بهره برداری از پالایشگاه بزرگ فاز 14 پارس جنوبی به همت متخصصان ایرانی را نماد و نمود عینی تحقق شعار فراوری، اشتغال آفرین و دانش بنیان سال 1401 مطرح نمود و اضافه نمود: دشمن به علت بعضی ضعف ها در کشور در پی ایجاد اختلال و توقف در روند توسعه کشور بود، اما متخصصان و کارگران ایرانی با طراحی، اجرا و تکمیل این پروژه نشان دادند که نه تنها متوقف نخواهند شد، بلکه این چنین قدرت و توان خود را به رخ دشمنان می کشند.

رئیس جمهور پالایشگاه 100 در صد ایرانی فاز 14 پارس جنوبی را از مولفه های اقتدارآفرین در راستای تحقق ایران قوی مطرح نمود و اضافه نمود: تقویت و توسعه این بخش از اقتصاد به عهده وزارت نفت و شرکت های تابع آن است که باید توامان ادامه پیدا کند.

رئیسی پیش از شروع سخنان خود در این مراسم 4 طرح مجتمع پتروشیمی پارس گلایکور، مخازن نه گانه پتروشیمی سبز عسلویه، پست برق پتروشیمی دماوند و واحد دوم طرح سیکل ترکیبی نیروگاه متمرکز پارس جنوبی را نیز به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اظهارت مهم رئیسی درباره حقوق کارگران ؛ حتی یک ماه هم عقب نیفتد ، کاستی در اعتبارات نباید در دستمزد کارگران لحاظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارت مهم رئیسی درباره حقوق کارگران ؛ حتی یک ماه هم عقب نیفتد ، کاستی در اعتبارات نباید در دستمزد کارگران لحاظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید