6، 8 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان همدان مصوب شد

به گزارش انجمن آقای شرفی، مدیرکل اقتصاد دارایی استان همدان گفت: 6 میلیون و 800 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی از شروع کاردولت سیزدهم تا انتها مرداد سال جاری در استان تصویب شد.

6، 8 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان همدان مصوب شد

حسن پیمانی گفت: از ایتدای فعالیت دولت سیزدهم تا به امروز سه مجوز سرمایه گذاری خارجی تازه و 2 مجوز افزایش سرمایه گذاری با مبلغ 6/8 میلیون دلار در حوزه های صنعت قطعه سازی و صنایع تبدیلی کشاورزی در شهرستان های رزن و تویسرکان مصوب شده که از این مبلغ مصوب حدود 1/2 میلیون دلار جذب شده است.

او گفت: سرمایه گذار اماراتی در شرکت قطعه سازان واقع در شهرک صنعتی شهرستان رزن 6 دهم میلیون دلار سرمایه گذاری نموده که 173 فرصت شغلی را به همراه داشته است.

مدیرکل اقتصاد دارایی استان همدان گفت: بعلاوه همین شرکت اماراتی در شرکت قطعه سازان شوکت در شهرستان رزن دهم میلیون دلار سرمایه گذاری نموده است که نتیجه آن تثبیت و ایجاد 195 فرصت شغلی بوده است.

پیمانی گفت: یک سرمایه گذار عربستانی هم با سرمایه گذاری در شرکت سرزمین میوه های مسرور الوند مرتبط با سردخانه و صنایع بسته بندی میوه و سبزیجات واقع در ناحیه صنعتی فرسفج تویسرکان زمینه ایجاد 140 فرصت شغلی را فراهم کرد.

او درباره آخرین شرایط سرمایه گذاری کشور ترکیه برای ساخت باغ ویلا در همدان نیز گفت: مهمترین مشکل در حوزه طرح های سرمایه گذاری خارجی شرکت ام. کاتلی (طرح ساخت باغ ویلا به وسیله سرمایه گذاران ترکیه ای با سرمایه گذاری 72 میلیون دلار در زمینی به وسعت 103 هکتار) صدور مجوز های قانونی زمین محل اجرای طرح پیشنهادی از طرف شهرداری، است.

مدیرکل اقتصاد دارایی استان همدان گفت:: زمین یاد شده در اراضی منطقه رباط شورین واقع شده است که هنوز به نقشه جامع شهری الحاق نشده و نیازمند تصویب در موضوع شورای عالی معماری و شهرسازی کشور است که پس از سپری شدن حدود 2 سال هنوز بلاتکلیف مانده است.

منبع ایرنا

انجمن آقای شرفی همدان همدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "6، 8 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان همدان مصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6، 8 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان همدان مصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید