ناحیه صنعتی خارجی در اردبیل ایجاد می گردد

به گزارش انجمن آقای شرفی، استاندار اردبیل گفت: زمینه برای سرمایه گذاری خارجی در این استان فراهم شده و ناحیه صنعتی مستقل برای سرمایه گذاران خارجی در زمینی به مساحت 100 هکتار در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل ایجاد می گردد.

ناحیه صنعتی خارجی در اردبیل ایجاد می گردد

به گزارش انجمن آقای شرفی به نقل از استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو چهارشنبه 26 آذر در نشست با معاون وزیر امور مالی و دارایی اضافه کرد: زیرساخت های لازم در شهرک صنعتی ایجاد شده و عملیات اجرایی راه اندازی ناحیه صنعتی خارجی به زودی شروع می گردد.

وی با بیان اینکه در شمال استان نیز ایجاد شهرک صنعتی مشترک با کشور آذربایجان در دستور کار قرار گرفته، گفت: این شهرک در شهرستان پارس آباد مغان با توافق طرفین ایجاد شده و از ظرفیت ها و قوانین 2 کشور دوست و همسایه برای مبادلات مالی و صنعتی استفاده خواهد شد.

استاندار اردبیل همچنین به اتصال ریلی به جمهوری آذربایجان اشاره نمود و اظهارداشت: برای صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی به کشورهای آسیای میانه و روسیه به مسافت 14 کیلومتر راه آهن در شمال استان ایجاد می گردد که این خود کردیدور ریلی اردبیل به پارس آباد را توجیه دار می نماید و در این زمینه احتیاجمند مساعدت بیشتر وزارت اقتصاد و دارایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه بحث توسعه گردشگری برای استان اردبیل بسیار حائز اهمیت است، گفت: با ارائه طرح زمستان بیدار و افزایش برنامه های متنوع زمستانی از ظرفیت مناطق گردشگری استان بهره مند شده و به تعداد پیست های اسکی در استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی اضافه نموده شده است.

بهنام جو بیان نمود: در بحث پزشک آبدرمانی خوب عمل شده و برای آموزش و کسب مهارت های لازم تعدادی پزشک عمومی به کشورهای اروپایی اعزام شدند که بعد از اتمام دوره در سرعین مستقر می شوند.

او تعداد چشمه های آبگرم در استان را 110 دهنه ذکر کرد و گفت: در هیچ جای کشور به اندازه استان اردبیل چشمه های آبگرم خدادادی با خاصیت درمانی متفاوت وجود ندارد.

استاندار اردبیل همچنین از معاون اقتصاد و دارایی خواست که در کمیسیون های مرتبط با کشورهای آسیای میانه از موقعیت و ظرفیت های استان اردبیل برای مراودات دفاع گردد.

وی با تاکید بر اینکه برای ایجاد نواحی صنعتی و سرمایه گذاری های کلان احتیاج به زیرساخت های اساسی داریم، اضافه کرد: اعتبار زیادی برای ایجاد زیرساخت ها اعم از گاز، برق، آب و راه ضروری است بطوری که از 700 کیلومتر راه تنها 140 کیلومتر راه چهار بانده داریم.

معاون وزیر امور مالی و دارایی نیز در این نشست با بیان این که اردبیل بهشت ایران است، گفت: کمتر استانی با ظرفیت های طبیعی و موقعیت سوق الجیشی با اقلیم چهار فصل در جهان یافت می گردد.

علی محمد موسوی گفت: فرصت بسیار عظیم و مناسبی برای استان اردبیل بخاطر همسایگی با یک کشور مسلمان و دوست وجود دارد باید از این فرصت جهت جذب توریست استفاده کرد.

وی با بیان این که استان اردبیل با این همه چشمه های بهشتی و گرم و کوه و دشت و جنگل نباید بیکار داشته باشد، اضافه کرد: جذب گردشگر و مسافران خارجی و داخلی برای این استان ضرورت دارد و پتانسیل گردشگری اردبیل قابل مقایسه با سایر استان های مرکزی نیست.

موسوی نسبت به توسعه صنعتی و گردشگری و حمایت از صندلی استان اردبیل در کمیسیون های مالی قول مساعد داد.

معاون وزیر امور مالی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و یاری های مالی و فنی ایران برای بازدید از طرح های مالی و محل شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان در پارس آباد مغان به اردبیل سفر نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ناحیه صنعتی خارجی در اردبیل ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناحیه صنعتی خارجی در اردبیل ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید