سریال اسب های آرام؛ بازیگران و هر آنچه باید درباره این سریال بدانید

به گزارش انجمن آقای شرفی، مأموران امنیتی واقعی، کاراکترهایی مانند جیمز باند یا جیسون بورن نیستند. شما نمی توانید دست به هر کار خطرناکی بزنید و باز هم در اوج باشید. گاهی اوقات، اگر شکست بخورید، کارتان برای همواره تمام شده است.

سریال اسب های آرام؛ بازیگران و هر آنچه باید درباره این سریال بدانید

حال سریالی در همین خصوص به نام اسب های آرام ساخته شده که در آن مأموران شکست خورده و ناامید به واحدی برزخ مانند فرستاده می شوند تا الباقی سال های کاری نابود شده خود را سپری کنند. در واقع سریال نو اپل تی وی پلاس تحت عنوان اسب های آرام در نظر دارد به روایت داستانی در رابطه با انسان های شکست خورده بپردازد. این سریال شامل تیمی از مأموران MI5 است که همگی به لطف اشتباهات ویرانگر خود در یک فضای جهنمی مشغول به کار هستند.

خلاصه داستان این سریال درباره یک مأمور MI5 است که در مأموریت آموزشی خود شکست می خورد و به این فضای جهنمی فرستاده می شود تا اینکه در ادامه داستان، متوجه اتفاق خطرناکی می شود که می تواند جان بسیاری را تهدید کند. بنابراین او و همکارانش گرد هم جمع می شوند و تصمیم می گیرند به میدان بازگردند و بار دیگر شایستگی خودشان را اثبات کنند.

اسب های آرام بر اساس رمانی به همین نام نوشته میک هرون ساخته شده است. فیلم نامه سریال هم به وسیله ویل اسمیت (ویلیام جیمز اسمیت) نوشته شده و جیمز هاوس کار کارگردانی آن را بر عهده گرفته است. اسمیت و هاوس کار تهیه کنندگی اجرایی سریال را بر عهده داشتند. هاوس نامی شناخته شده در عرصه کارگردانی است چرا که پروژه های محبوبی مانند دکتر هو، پنی دردفول، برف شکن، آینه سیاه و بسیاری دیگر از زنجیره های محبوب اپل تی وی پلاس را هم کارگردانی نموده است.

به نظر می رسد این سریال هیجان انگیز جاسوسی از وجود داستانی بهره می برد که با آنچه پیش تر در این ژانر شاهدش بودیم فرق دارد. در واقع به احتمال زیاد در ابتدا تصور می کنید که این بخش از سازمان MI5، بخشی کسل کننده و بی روح باشد اما زمانی که به تماشایش بنشینید خواهید دید که اسب های آرام می تواند فوق العاده هیجان انگیز باشد. بنابراین اگر می خواهید درباره این سریال اطلاعات بیشتری داشته باشید، بهتر است به مطالعه این مطلب بپردازید زیرا ما در اینجا می خواهیم آخرین اطلاعات موجود درباره تاریخ انتشار، داستان، بازیگران، شخصیت ها و سایر اطلاعات موجود از سریال اسب های آرام را با شما در میان گذاریم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

تاریخ انتشار سریال اسب های آرام چه زمانی است؟

اولین فصل از سریال اسب های آرام در روز آدینه 1 آوریل 2022 از اپل تی وی پلاس پخش شد.

تریلر سریال اسب های آرام

در 2 مارس 2022، اپل تی وی پلاس، تریلر رسمی اسب های آرام را منتشر کرد و به جرأت می توان گفت که اگر بخواهیم نگاهی کلی به این سریال بیندازیم باید بگوییم که تا حدی سرگرم کننده به نظر می رسد. این ویدیو مخاطب را با سریال اسب های آرام آشنا می نماید. ما در این تریلر تعدادی کارمند بی انگیزه و خسته را مشاهده می کنیم که در زباله دانی مخصوص مأموران شکست خورده MI5 که به بخش اسب های آرام لقب گرفته کار می کنند. به علاوه این تریلر ما را با رئیس بخش، جکسون لمب، با بازی گری اولدمن آشنا می نماید که به نظر می رسد از همه بدبخت تر است. او فردی افسرده است که تا حد مرگ از زندگی و شغلش تنفر پیدا نموده و اصلا هیچ تمایلی ندارد که کارش را بهبود بخشد یا زندگی اش را تغییر دهد. به همین علت، او مدام تیمش را دلسرد می نماید و انتظار دارد که شغلشان را ترک کنند.

اما وقتی به این دپارتمان اعلام می شود که باید در یک حادثه گروگان گیری خودی نشان دهند، جکسون و تیمش (که آن ها را بازنده ها نامیده) کوشش می کنند تا این مشکل را به خوبی حل کنند و خوش بدرخشند.

در حقیقت می توان به واسطه همین تریلر کوتاه دریافت که اسب های آرام، سریال هیجان انگیزی درست شبیه به فیلم های جاسوسی کلاسیک است که در دوران مدرن اتفاق می افتد، البته قطعا از ابزارهای جالب و شیرین کاری های انیمیشنی در آن خبری نیست.

در مجموع، همین تریلر کوتاه ترکیبی از طنز تلخ، صحنه های اکشن و تمامی چیزهای لازم برای ساخت یک سریال هیجان انگیز را نشان می دهد. ویژگی هایی که می توانند مخاطب را برای لحظاتی سرگرم کنند

چه کسانی در گروه بازیگران سریال اسب های آرام حضور دارند؟

اسب های آرام توانست از وجود مجموعه ای از بازیگران منحصربه فرد بهره ببرد. گری اولدمن، کریستین اسکات توماس، جک لودن و اولیویا کوک در نقش های اصلی این سریال به ایفای نقش می پردازند. ساسکیا ریوز، آنتونیو آکیل، داستین دمری برنز، روزالیند الازار، کریستوفر چانگ، سم هزلدین، کریس ریلی و جوی آنسا و بسیاری دیگر از بازیگران نام آشنای دیگر نیز سایر نقش های این سریال را بر عهده دارند و جاناتان پرایس هم با شمایلی خاص در این سریال ظاهر خواهد شد.

کاراکترهای تأیید شده سریال اسب های آرام چه کسانی هستند؟

اگرچه به این گروه، اسب های آرام گفته می شود، اما آن ها هنوز هم تیمی از جاسوسان حرفه ای هستند که می توانند پرونده دشواری را به خاتمه برسانند. کاراکترهای تأیید شده این سریال به توضیح زیر هستند.

جکسون لمب با بازی گری اولدمن، لم رییس اسب های آرام است و در واقع می توان او را رئیس دسته ای از مأموران شکست خورده نامید. لمب یک کارمند افسرده و ناراضی است و می توان گفت که بدبخت ترین عضو این گروه به شمار میرود. او کسی است که کمترین اهمیت را به شغل، بخش، یا افراد موجود در این دپارتمان می دهد و بیشتر با خودش در کلنجار است تا به اطرافش اهمیت بدهد.

دایانا تاورنر با بازی کریستین اسکات توماس که یکی از مأموران نظارتی ارشد MI5 و همکار قدیمی لمب است. او رییس تیم عظیمی از مأموران پیروز و عالی رتبه است که درست برخلاف گروه اسب های آرام، توانسته اند در کار خود خوش بدرخشند.

ریور کارترایت با بازی جک لودن که یکی از مأمورانی است که به تازگی به این دپارتمان منتقل شده است. او مأمور خوبی است، اما تمرینات آزمایشی اش را خراب نموده و به همین علت به این دپارتمان منتقل شده است. با این حال زمانی که او از شرایط گروگان ها آگاه می شود، تصمیم می گیرد دوباره به میدان بازشود و خودی نشان دهد تا بتواند اشتباهات قبلی اش را اصلاح کند و شایستگی خود را به سازمان MI5 ثابت نماید.

سیدو سید بیکر یا سید که اولیویا کوک به ایفای نقشش می پردازد. مانند ریور، او هم مأموری است که در یکی از مأموریت هایش شکست خورده و به این دپارتمان منتقل شده است.

به علاوه آنتونیو آکیل در نقش حسن احمد، سم هزلدین در نقش مو، روزالیند الازار در نقش لوئیزا گای، کریس ریلی در نقش نیک دافی، داستین دمری-برنز در نقش مین هارپر، کریستوفر چانگ در نقش رادی هو و جوی آنسا در نقش مأمور پیرس و جاناتان پرایس در نقش دیوید کارترایت به ایفای نقش خواهند پرداخت.

سریال اسب های آرام چند قسمت دارد؟

فصل اول سریال اسب های آرام 6 قسمت دارد که دو قسمت اول آن با هم در روز 1 آوریل 2022 پخش شدند و هر قسمت نو به صورت هفتگی در روزهای آدینه منتشر می شود. قسمت آخر اسب های آرام در تاریخ 29 آوریل 2022 منتشر خواهد شد. تمامی قسمت های این سریال به وسیله جیمز هاوس کارگردانی شده اند. عناوین سه قسمت اول هم به توضیح زیر هستند.

  • اپیزود 1: شکست مسری است- 1 آوریل 2022
  • قسمت 2: نوشیدنی های کاری- 1 آوریل 2022
  • قسمت 3: شگردهای ناجور- 8 آوریل 2022

اسب های آرام در چه تاریخی فیلم برداری شد و آیا فصل دوم آن در راه است؟

فیلم برداری سریال اسب های آرام در نوامبر 2020 شروع شد و تا جولای 2021 ادامه یافت و فصل دوم سریال هم در حال حاضر در حال ساخت است.

داستان سریال اسب های آرام درباره چیست؟

سریال اسب های آرام داستان تیمی از مأموران اطلاعاتی بریتانیا را دنبال می کنند که در یکی از بخش های دورافتاده سازمان MI5 که همانند یک برزخ است و کسی به آن توجهی نمی نماید مشغول به کار هستند. اولدمن در نقش جکسون لمب، رهبر باهوش اما افسرده گروهی از مأموران به ایفای نقش می پردازد که به علت اشتباهاتش در انتها دوره کاری خود، کارش به این دپارتمان کشیده شده است، علاوه بر اولدمن، بازیگرانی همانند کریستین اسکات توماس، نامزد دریافت جایزه اسکار (بازیگر تاریک ترین ساعت)، دیگر بازیگر نامزد دریافت جایزه اسکار یعنی جاناتان پرایس (بازیگر فیلم دو پاپ)، برنده جایزه بفتا اسکاتلند، جک لودن (بازیگر دانکرک) و اولیویا کوک (بازیگر صدای متال) هم در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

هنگامی که ریور کارترایت (با بازی جک لودن) که یکی از افرادی است که تازه به این دپارتمان منتقل شده، متوجه جنایتی شده و آن را به لمب گزارش می دهد، لمب که رییسی بداخلاق است بلافاصله او را مأیوس می نماید. بنابراین، کارترایت و همکارانش سعی می کنند خودشان مسأله را حل کنند و جلوی وقوع رویدادهای بدتر را بگیرند.

به عبارت دیگر، سریال اسب های آرام داستانی درباره افرادی است که جامعه آن ها را پس زده است، مأمورانی که دنیا هیچ گاه نامشان را نخواهد شنید، مگر اینکه خودشان بتوانند دوباره خودشان را به دنیا اثبات کنند. به علاوه این فیلم درباره رهبری است که با وجود اینکه از همه چیز مایوس شده باز هم در کنار تیمش می ایستد.

منبع: collider

منبع: دیجیکالا مگ

به "سریال اسب های آرام؛ بازیگران و هر آنچه باید درباره این سریال بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال اسب های آرام؛ بازیگران و هر آنچه باید درباره این سریال بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید