تداوم بارش باران در کشور

به گزارش انجمن آقای شرفی، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده سامانه بارشی در نیمه غربی و بخش هایی از شرقی کشور فعال خواهد بود. شدت فعالیت این سامانه امروز و فردا (24 و 25 آبان ماه) در جنوب و جنوب غربی کشور است.

تداوم بارش باران در کشور

احد وظیفه در گفت وگو با انجمن آقای شرفی اضافه نمود: امروز(24 آبان ماه) در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی در نیمه جنوبی لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال فارس بارش برف و مه پیش بینی می گردد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران،دامنه های زاگرس مرکزی در استان های همدان، مرکزی، کرمانشاه،لرستان، ایلام، بخش هایی از استان های اصفهان قم و یزد و با شدت بیشتر در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر و شمال استان فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

وی تأکید کرد: از بعد از ظهر امروز و صبح جمعه (24 و 25 آبان ماه) در جنوب استان لرستان و شمال شرق خوزستان بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

وظیفه اضافه نمود: فردا (25 آبان ماه) با ادامه فعالیت این سامانه در جنوب و جنوب غربی کشور به تدریج گسترش فعالیت سامانه بارشی به دامنه های جنوبی البرز شرقی و شرق و شمال شرق کشور کشیده می گردد. این سامانه شنبه (26 آبان ماه) در استان های واقع در شرق و شمال شرق فعال است و به تدریج از کشور خارج می گردد.

وی در ادامه اظهارکرد: امروز و فردا (24 و 25 آبان ماه)برای بخش هایی از استان های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد.

به گفته وی امروز و فردا(24 و 25 آبان ماه)غرب خلیج فارس مواج است. لذا توصیه می گردد احتیاط لازم در تردد شناورها به خصوص شرورهای سبک به عمل آید.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (25 آبان ماه) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران گاهی وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر با بیشترین و کمترین دمای 9 و 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. آسمان پایتخت شنبه (26 آبان ماه) کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای آن به سیستم درجه سانتیگراد 13 و 4 درجه سانتیگراد می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تداوم بارش باران در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش باران در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید