برداشت آلوئه ورا برای اولین بار در قیروکارزین

به گزارش انجمن آقای شرفی، رئیس مرکز جهاد کشاورزی افزر گفت: پنج هکتار از اراضی این بخش به منظور تغییر الگوی کشت و ترویج کاشت گیاهان دارویی به آلوئه ورا اختصاص یافته که برداشت آن برای اولین بار آغاز شده است.

برداشت آلوئه ورا برای اولین بار در قیروکارزین

به گزارش از ، امین پور حمزه جعفر بیگلو اضافه نمود: پیش بینی می شود از هر هکتار مزرعه آلوئه ورا بیش از 35 تن برگ و بالغ بر 80 هزار پاجوش حاصل شود که با توجه به شرایط بازار مدیریت زمان برداشت محصولات امکان پذیر خواهد بود.

به گفته او، در صورت عدم وجود بازار مناسب در برخی از مواقع، این گیاه قابلیت ماندگاری خوبی دارد و تا زمان مساعد شدن شرایط امکان نگهداری آن به مدت طولانی وجود دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه طبعیت مورد نیاز آلوئه ورا گرماست و سرما دشمن اصلی اوست، اظهار کرد: گیاهی بسیار مقاوم و در مقابل تنش آبی استوار، برای کاشت و برداشت نیز تجهیزات خاصی نیاز ندارد.

پورحمزه با اشاره به این موضوع که این گیاه در مقابل نور مستقیم و تابش زیاد آفتاب حساس بوده، از خود واکنش نشان داده و بر گهایش به رنگ قهوه ای درمی آید، تاکید کرد: کشت توام این گیاه در نخیلات یا استفاده از سایبان توری به منظور افزایش کیفیت محصول و بازار پسندی آن ضروری است.

این کارشناس شرح داد: آلوئه ورا به دلیل قابلیت فراوری بالا، زمینه مناسبی برای اشتغال زایی دارد که ضمن توسعه کشت آن می توان با سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و غذایی بازار های صادراتی را در اختیار گرفت.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی افزر به موارد مصرف خوراکی، دارویی و آرایشی و بهداشتی این گیاه مفید نیز اشاره کرد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برداشت آلوئه ورا برای اولین بار در قیروکارزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت آلوئه ورا برای اولین بار در قیروکارزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید